Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy PAB-2 2kW co mogło ulec spaleniu??

stjepan19 17 Sty 2010 13:25 8384 3
  • #1 17 Sty 2010 13:25
    stjepan19
    Poziom 2  

Witam, posiadam agregat prądotwórczy PAB 2 2kW, silnik spalinowy 4-suwowy, agregat miał zasilić piec elektryczny w razie godziny W czyli potocznie kiedy braknie prądu. Maszyna paliła i działała bez zarzutu, ciągnie nawet pół instalacji domowej i tu pojawił się problem, ojciec nie odłączył agragatu a wpioł bezpiecznik w sieci domowej co poskutkowało faktem że na agregat poszedł prad z sieci miejskiej 230V, wskażniki agragatu zaczeły szaleć i cośposzło... agragat nie generuje prądu, voltomierz nie pokazuje napięcia, rozebrałem go szukając usterki no i nie wiem, przewody są ok, nie było widać niczego spalonego, ani zapachu że cośmogło sie spalić, nie wiem jak jest z diodami, jak je sprawdzić czy są w porządkum, agregat odpaliłem i zrobiłem krótkie zwarcie na wyjściu, iskrzy, ale nie ma tyle napięcia aby zarówka sięzapaliła...
    moje pytanie co mogło się z nim stać...
    z góry dzięki za wszelkie wskazówki...

0 3
  • #2 17 Sty 2010 14:15
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 17 Sty 2010 14:57
    stjepan19
    Poziom 2  

Na tablicy przy moim agregacie mam schemat eektryczny, model agregatu to: AB-2-0/230-M1
    znalazłem bezpiecznik przy agregacie, z tyłu obudowy pod gniazdem wyjścia 12V, bezpiecznik był spalony, włożyłem drugi ale nie pomogło... nie widze w środku aby gdzieś był jeszcze jakiś bezpiecznik, na moim schemacie wszystko jest w jezyku rosyjskim, zauważyłem ten bezpiecznik pod gniazdem na shemacie, ale drugiego tu nie widze...

1
  • #4 18 Sty 2010 22:01
    stjepan19
    Poziom 2  

Oki już wszystko jasne, agregat umarł, należało go wzbudzić. Po wzbudzeniu zaczął działać więc wszystko oki. Dzięki za odpowiedź i schemat. Zamykam temat.

4