Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Agregat prądotwórczy PAB-2 2kW co mogło ulec spaleniu??

stjepan19 17 Jan 2010 13:25 10151 3
    stjepan19
    Level 2  
    Witam, posiadam agregat prądotwórczy PAB 2 2kW, silnik spalinowy 4-suwowy, agregat miał zasilić piec elektryczny w razie godziny W czyli potocznie kiedy braknie prądu. Maszyna paliła i działała bez zarzutu, ciągnie nawet pół instalacji domowej i tu pojawił się problem, ojciec nie odłączył agragatu a wpioł bezpiecznik w sieci domowej co poskutkowało faktem że na agregat poszedł prad z sieci miejskiej 230V, wskażniki agragatu zaczeły szaleć i cośposzło... agragat nie generuje prądu, voltomierz nie pokazuje napięcia, rozebrałem go szukając usterki no i nie wiem, przewody są ok, nie było widać niczego spalonego, ani zapachu że cośmogło sie spalić, nie wiem jak jest z diodami, jak je sprawdzić czy są w porządkum, agregat odpaliłem i zrobiłem krótkie zwarcie na wyjściu, iskrzy, ale nie ma tyle napięcia aby zarówka sięzapaliła...
    moje pytanie co mogło się z nim stać...
    z góry dzięki za wszelkie wskazówki...
    User removed account
    User removed account  
    stjepan19
    Level 2  
    Na tablicy przy moim agregacie mam schemat eektryczny, model agregatu to: AB-2-0/230-M1
    znalazłem bezpiecznik przy agregacie, z tyłu obudowy pod gniazdem wyjścia 12V, bezpiecznik był spalony, włożyłem drugi ale nie pomogło... nie widze w środku aby gdzieś był jeszcze jakiś bezpiecznik, na moim schemacie wszystko jest w jezyku rosyjskim, zauważyłem ten bezpiecznik pod gniazdem na shemacie, ale drugiego tu nie widze...
    stjepan19
    Level 2  
    Oki już wszystko jasne, agregat umarł, należało go wzbudzić. Po wzbudzeniu zaczął działać więc wszystko oki. Dzięki za odpowiedź i schemat. Zamykam temat.