Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo duże rachunki za prąd

tornado0000 17 Sty 2010 15:05 6434 14
  • #1 17 Sty 2010 15:05
    tornado0000
    Poziom 10  

Witam od dłuższego czasu mam problem z rachunkami za prąd możecie mi napisać czy to możliwe mając w domu ze sprzętu agd. Jeden telewizor 29cali pralkę,Kuchnie gazową z piekarnikiem elektrycznym też rzadko go używam,lodówkę,zmywarkę,piec gazowy dwufunkcyjny junkers,komputer zasilacz 300W,mikrofale (rzadko używaną) sprzęt grający i dekoder N. A z oświetlenia duży pokój 8 halogenów 36W 12V,kuchnia żyrandol na jedną żarówkę 60W +2 halogeny 50W 220V,przedpokój 2 halogeny 50W 220v,łazienka kinkiet 3 żarówki 40W mały pokój żyrandol na 2 żarówki 40W i co miesiąc mam rachunek na 180-200zł.Byli eksperci przysłani z elektrowni oni twierdzą że jak najbardziej to jest możliwe.Ale jakoś w to nie wierzę wymieniony mam licznik na elektroniczny i nadal to samo.Wyłączyłem wszystko i sprawdziłem licznik stał.Powiedzcie mi jeśli rzeczywiście możliwe są takie rachunki to co mi tyle prądu pożera.Koleżanka ma czajnik elek 3 telewizory 3 kompy i kupę innego sprzętu i płaci niecała stówę miesięcznie a ja place 200zł.

• #2 17 Sty 2010 15:27
    =Grzegorz=
    Poziom 22  

Oczywiście że możliwe, sprawdź jakie masz zużycie średnie całodobowe, odpisz wskazanie licznika przez kilka dni o tej samej godzinie.

Ja mam średnio przy liczniku 1 fazowym 7-12kWh na dobę. Po normalnych cenach dawało by to podobną kwotę. Energię pożera przede wszystkim 1 komputer (1-2kWh/dobę), bojler w kuchni do mycia naczyń 10litrów (4kWh/dobę), lodówka (1kWh/dobę) pozostałe drobiazgi: czajnik bezprzewodowy, oświetlenie itd

Wszystko wyliczone miernikiem gniazdkowym watomierzem - zgodne ze wskazaniem licznika.

• #3 17 Sty 2010 15:53
    kierbedz4
    Poziom 33  

Myślałeś że jak w pokoju założysz oświetlenie halogenowe to zaoszczędzisz?Pobór w dużym pokoju Masz 288 W kuchnia 60W +2 halogeny po 50W =100W + 2 halogeny po 50W =100W mały pokój 80W Telewizor około 160W mikrofala nie mniej niż 1000W Komputer 300W a monitor jaki? kuchnia około 2000W dekoder N około 30W Lodówka i ten sprzęt grający.Tego jest ponad 4 kW na godzinę i nie liczyłem jeszcze lodówki i zmywarki a i prawdopodobnie trzeba by doliczyć jeszcze pralkę automatyczną.Nie piszesz czy posiadasz licznik dwutaryfowy w domu. Do sumy za pobraną energię doliczają sobie energetycy jeszcze za przesył energii, zmienną stałą i wiele innych jak opłata przejściowa i do tego jeszcze owatują cię 22% i pozostaje Ci tylko płakać i płacić.A jeszcze wspomnę ile odbiorników w domu pracuje na czuwaniu podczas nieobecnośći domowników lub ładowarek do telefonów gdy telefon spoczywa w kieszeni domownika? I tak około 140 złotych płacisz za energię a reszta to narzuty.

• #4 17 Sty 2010 16:38
    nowikzdw
    Poziom 22  

Zależy czy mieszkasz w domku, czy w bloku. W bloku rachunki za prąd są jednak troszkę mniejsze. Ja Ci powiem tak. W domu mam 2 komputery. Stacjonarny i laptop. 3 TV, 2 kineskopy, jeden LCD, piekarnik elektryczny, mikrofala, pompka na piecu, i na dodatek wszelkiego rodzaju elektronarzędzia typu wiertarka, szlifierka, spawarka, sprężarka. Wszystko to pożera prądu. U mnie rachunki płaci się co 2 miesiące, nie wiem jak w innych rejonach kraju. Rachunek za 2 miesiące mam ok. 300zł.

Pozdrawiam

• #5 17 Sty 2010 16:56
    zbychu80
    Poziom 16  

nowikzdw napisał:
    Zależy czy mieszkasz w domku, czy w bloku. W bloku rachunki za prąd są jednak troszkę mniejsze. Ja Ci powiem tak. W domu mam 2 komputery. Stacjonarny i laptop. 3 TV, 2 kineskopy, jeden LCD, piekarnik elektryczny, mikrofala, pompka na piecu, i na dodatek wszelkiego rodzaju elektronarzędzia typu wiertarka, szlifierka, spawarka, sprężarka. Wszystko to pożera prądu. U mnie rachunki płaci się co 2 miesiące, nie wiem jak w innych rejonach kraju. Rachunek za 2 miesiące mam ok. 300zł.

Pozdrawiam

No i jaki z tego morał ? Że cała tajemnica tkwi w tym ile czasu dane urządzenie pracuje ?

• #6 17 Sty 2010 17:37
    Madrik
    Moderator Robotyka

tornado0000 napisał:
    Witam od dłuższego czasu mam problem z rachunkami za prąd możecie mi napisać czy to możliwe mając w domu ze sprzętu agd. Jeden telewizor 29cali pralkę,Kuchnie gazową z piekarnikiem elektrycznym też rzadko go używam,lodówkę,zmywarkę,piec gazowy dwufunkcyjny junkers,komputer zasilacz 300W,mikrofale (rzadko używaną) sprzęt grający i dekoder N. A z oświetlenia duży pokój 8 halogenów 36W 12V,kuchnia żyrandol na jedną żarówkę 60W +2 halogeny 50W 220V,przedpokój 2 halogeny 50W 220v,łazienka kinkiet 3 żarówki 40W mały pokój żyrandol na 2 żarówki 40W i co miesiąc mam rachunek na 180-200zł.Byli eksperci przysłani z elektrowni oni twierdzą że jak najbardziej to jest możliwe.Ale jakoś w to nie wierzę wymieniony mam licznik na elektroniczny i nadal to samo.Wyłączyłem wszystko i sprawdziłem licznik stał.Powiedzcie mi jeśli rzeczywiście możliwe są takie rachunki to co mi tyle prądu pożera.Koleżanka ma czajnik elek 3 telewizory 3 kompy i kupę innego sprzętu i płaci niecała stówę miesięcznie a ja place 200zł.

Pytanie - czy kiedykolwiek próbowałeś "usprawnić" licznik przykładaniem magnesów neodymowych? ;)
    Jeżeli tak, to przyzwyczaj się do płacenia wysokich rachunków, przynajmniej do czasu, aż nie odłożysz na karę dla ZE i wymianę licznika.

A na poważnie - bilans energetyczny to podstawa w takich wypadkach. Dobrze byłoby podłączyć jakiś rejestrator, który by sprawdził jak wygląda faktyczne zużycie.

• #7 17 Sty 2010 17:48
    kierbedz4
    Poziom 33  

Licznik elektroniczny wskazuje czasowo moc jaką w danej chwili pobierasz.Jak synek całymi dniami i nocami ściąga filmy to też nakręci. Kolega zaznaczył że ma wymieniony licznik na elektroniczny.Wniosek jest jeden .Zamiast żarówek i halogenów montować elektrooszczędne żródła światła i przy takim dużym zużyciu prądu preferowany jest licznik dwu taryfowy.

• #8 17 Sty 2010 18:02
    nowikzdw
    Poziom 22  

Najlepiej weź jakieś urządzenie o mocy 1kW, odłącz wszystkie urządzenia od instalacji, włącznie z oświetleniem i podłącz tylko to urządzenie. Nie wiem jak jest w licznikach elektronicznych, ale w tych zwykłych, jest podane ile obrotów musi wykonać tarcza w ciągu minuty, bądź godziny. Ewentualnie ile obrotów przypada na 1kWh. Ale szczerze wątpię, aby licznik elektroniczny źle nabijał.

• #9 17 Sty 2010 18:18
    kierbedz4
    Poziom 33  

W liczniku elektronicznym po włączeniu urządzenia do sieci natychmiast możesz odczytać moc jaką urządzenie pobiera w danej chwili.

• #10 17 Sty 2010 18:48
    nowikzdw
    Poziom 22  

No to jeszcze lepiej. Sprawdź i będziesz wiedzieć, czy to licznik jest winny, czy Ty ;)

• #11 18 Sty 2010 15:50
    reaven22
    Poziom 27  

Proponuje kupić watomierz gniazdkowy i posprawdzać sprzęty podpięte na stałe.

U mnie extremum była wieża sony pobierająca 25W w stanie stand-by :) łatwo to przeliczyć na browary/mc :) 25W/1000*24h*31dni= 18,6kWh/mc
    TV+DVD+dekoder cyfry+kino domowe łącznie w stand-by to kolejne 25W i kolejne 18,6kWh w skali miesiąca.
    Dodatkowo energię pobierają wszelkie zasilacze i ładowarki podpięte do sieci. Niby 2-3W czasem 5W ale jak się zbierze to w skali miesiąca wychodzą już zauważalne kwoty.

• #12 18 Sty 2010 16:32
    korzen8989
    Poziom 11  

uważam że 200zł to w miare normalnie na ten cały sprzet co wymieniłes ja mam dwupokojowe mieszkanie jeden komputer telewizor lodówka pralka piekarnik i 150 to u mnie norma

• #13 18 Sty 2010 16:46
    Jack14
    Poziom 37  

Może kolega liczy po swojemu tylko zużycie, a co dla elektrowni za tzw. "przesył" i utrzymanie ?

• #14 19 Sty 2010 19:25
    kierbedz4
    Poziom 33  

W swoim poście zaznaczyłem problem włączonych odbiorników na czuwaniu. Sam monitor LG Flatron F 700B zadowala się energią na czuwaniu w wysokości 17W na godzinę no i jeszcze trzeba by dodać moc pobieraną przez komp na czuwaniu i w ciągu miesiąca uzbiera się niezła sumka.

• #15 19 Sty 2010 21:12
    czesiu
    Poziom 32  

Ja płacę znacznie mniej, zużycie mam na poziomie 60-70kWh miesięcznie. Mieszkanie 50m2. Żarówki energooszczędne, TV płaski 100W, 2 laptopy. Reszta sprzętu jak u każdego. TV w stanie czuwania pobiera 0,6W (wg instrukcji).
    LG Flatron rzeczywiście w standby pobiera kilkanaście W, ale nowsze sprzęty raczej już nie.
    Czytałem gdzieś też od "ekologów" że jak odsunę lodówkę od ściany 10cm więcej to oszczędzę "nawet" 40% energii. Jakoś chłodnica mojej lodówki zawsze jest chłodna. Miałbym oszczędność gdybym ją rzadziej otwierał i tyle.

P.S. Nie piszcie ile wydajecie tylko ile zużywacie będzie lepsza skala porównawcza.

Brak zainteresowania autora- zamykam.
    [Akrzy]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME