Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Skuter Kymco Yager 50, obroty nie wzrastaja p造nnie.

Lifetec7 17 Sty 2010 16:12 3399 4
  • #1 17 Sty 2010 16:12
    Lifetec7
    Poziom 9  

Witam. Kupi貫m Kumco Yager 50 z uszkodzonym silnikiem. Za這篡貫m nowy cylinder z t這kiem 70cm, sportowy, z jednym pier軼ionkiem Ariston. Wcze郾iej by cylinder mallosi 70. Po z這瞠niu, silnik odpali ale jest problem z praca silnika. Przyspieszaj帷, daj帷 gazu obroty wzrastaj, ale nie p造nnie, tak jakby przerywaj帷, s逝chaj帷 silnika to du du du du du du . W module te co piszczy, nie wiem czy tak powinno by. Jeszcze jeden problem z rozrusznikiem., kreci nie w ta stron. Sprawdzi貫m napi璚ie dzia豉 prawid這wo plus idzie kablem plusowym a zielony to masowy. Wyjmuj帷 rozrusznik z korpusu silnika to mi iskrzy這, masa silnika z masa obudowy rozrusznika, oczywi軼ie przy pod陰czonym zap這nie i w陰czonym rozruszniku, nie wiem czy tak powinno by. Jeszcze jedno zauwa篡貫m, je郵i przy uruchomionym silniku wyjm rozrusznik rozdziel masy silnika z masa obudowa rozrusznika, obroty spadaj i silnik potrafi zgasn望. Prosz o pomoc bo ju nie wiem co jest nie tak, nie mam pomys逝.

0 4
  • #2 18 Sty 2010 14:03
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Przerywanie mo瞠 by spowodowane dwoma rzeczami:
    1. Przylewanie silnika (za du瘸 dysza g堯wna lub w陰czone ssanie) - w闚czas silnik z trudno軼i uzyskuje maksymalne obroty.
    2. Usterka instalacji zap這nowej.
    Druga sprawa - nie od陰czaj masy od silnika, inaczej uszkodzisz modu zap這nowy lub instalacj elektryczn. W skuterach silnik 豉pie mas wy陰cznie przez przew鏚 masowy rozrusznika.
    Trzecia sprawa - piszczenie modu逝. Je瞠li masz modu oparty na systemie DC-DCI (jak w Super 9) to jest normaln rzecz. Je郵i zwyk造 AC-CDI to by這by nadzwyczaj dziwne.

0
  • #3 19 Sty 2010 18:04
    Lifetec7
    Poziom 9  

A co z rozrusznikiem. Mo瞠 by to 瞠 kto wstawi z造 bendiks, czy s bendiksy co kr璚 w lewo a inne w prawo. Nie znam si na tym, a mo瞠 wstawiony z造 rozrusznik, czy s rozruszniki, w skuterach, co kr璚 si w lewo a inne w prawo. Odno郾ie obrot闚 nier闚nych silnika, to nowy ga幡ik b璠 mia prawdopodobnie w pi徠ek i po zainstalowaniu dam zna, czy si co poprawi這.

0
  • #4 19 Sty 2010 18:22
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Normalnie rozrusznik musi kr璚i wa貫m w lewo, je郵i rozrusznik kr璚i w odwrotn stron, bendix nawet si nie wysunie, nie poda nap璠u ze wzgl璠u na sprz璕這 jednokierunkowe.
    S bendixy kt鏎e dzia豉j w odwrotnym kierunku - przyk豉dem mo瞠 by "odwr鏂ony" silnik Piaggio Velofax, ale mo積a powiedzie, rzadki przypadek.
    Albo by grzebany rozrusznik, ma przekr璚on obudow z magnesami albo przewody akumulatora s odwrotnie pod陰czone lub akumulator przebiegunowany - ale w to w徠pi.

0
  • #5 25 Sty 2010 21:16
    LucekB
    Specjalista Sieci, Internet

Sprawd na kr鏒ko ten rozrusznik. Wyjmij i kablami bezpo鈔ednio pod aku i b璠ziesz wiedzia.

0