Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HR757 DvdHdd - Szukam napędu TS-P632D/SDAH

Wujek lutek 17 Sty 2010 16:39 5104 11
    Wujek lutek
    Poziom 14  
    Szukam nowego napędu do nagrywarki Samsunga DVD HDD HR 757 - model samej nagrywarki to : TS-P632/SDAH .
    Napęd posiada obsługę płyt Dual Layer.

Obecny napęd przepracował 3 lata i przepalił ok 700 płyt DVD - pojawiły się problemy z nagrywaniem. Czy można go doraźnie w jakiś sposób skalibrować - gdzieś słyszałem o takiej opcji.
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    weryfany
    Poziom 25  
    A zwykły napęd, nagrywarka z PC, podpinałeś ?
    Niektóre mają zwykłe nagrywarki z PC wewnątrz zaszyte i nie ma różnicy jaką podłączymy.
    Wujek lutek
    Poziom 14  
    weryfany napisał:
    A zwykły napęd, nagrywarka z PC, podpinałeś ?
    Niektóre mają zwykłe nagrywarki z PC wewnątrz zaszyte i nie ma różnicy jaką podłączymy.

W pierwszej chwili po otwarciu obudowy - tez miałem taką nadzieje, niestety zamiast złącza zasilania molex takiego jak jest w komputerze jest inne 4 pinowe. Interfejs dla transferu danych to wsuwana taśma jak w tel. komórkowych do wyświetlacza - nie ATA / SATA jak w PC'towskich nagrywarkach. Widziałem kiedyś taki napęd na UK ebayu za 9 funtów, ale już ich nie ma. Serwis chce ok 250 zł. leka przesada, a może dało by wymienić same sanki z laserem ?
    Generalnie same DVD-/+R nagrywa bez problemu tylko na DL i RW jest problem - zwłaszcza na tych drugich jest problem.
    weryfany
    Poziom 25  
    Oj wątpię żeby to zadziałało.
    Jakiś czas temu miałem problem z nagrywarką PC, podmiana całych sanek z laserem nie pomagała. Pewnie są w jakiś sposób kalibrowane. A czy w ogóle się da podmienić ... czy robią takie sanki bądź czy montują je w innych podzespołach.

Serwis musi zarobić, chyba że gwarancja to obejmuje.
    Z drugiej strony klienci powinni raczej omijać takie produkty.

Ja jak do tej pory to już naprawiałem nagrywarki i śmiało mogę powiedzieć że te najbardziej słabe marki mają typowe napędy DVD z PC. Tylko przedni panel się zdejmuje i przekłada a reszta pasuje jak ulał. I mamy wówczas pewność o tanie podzespoły w razie problemów. Zawsze pada dysk lub napęd bardzo sporadycznie inne elemnty.
    Mirek-007
    Poziom 10  
    Wujek lutek napisał:
    Szukam nowego napędu do nagrywarki Samsunga DVD HDD HR 757 - model samej nagrywarki to : TS-P632/SDAH .
    Napęd posiada obsługę płyt Dual Layer.
    (...).

Czy znalazłeś rozwiązanie?
    Mam Samsunga VR-470M (nagrywarka DVD +VHS) i ma wewnątrz identyczny napęd. U mnie objaw jest taki, że wkładam płytkę DVD czy CD a on mi ją od razu wypluwa. I tyle. Zero komunikatu. Na 10-15 prób jak spróbuje przeczytać płytkę to mu się udaje.
    Też myślę, że to wina napędu TS-P632.
    Wujek lutek
    Poziom 14  
    Widzisz Mirek-007, mi zwykłe DVD-/+R nagrywa bez problemu, natomiast RW -/+ i DL już nie chcę, a na tych bardzo mi zależy, ze względu na przenoszenie danych do komputera. Szukałem trochę na angielskim e-bayu, kiedyś był za 9 funtów, ale ostatnio nie widzę. Nie wiem czy nie sprzedam po prostu w takim stanie jako uszkodzonego na Allegro i nie kupie nowego. Bo sprzęt pierwsza klasa [ pomimo takiego przebiegu ciągle nagrywa ] - tylko wyeksploatowany napęd juz nie nagrywa RW. Rady znikąd.

A może spróbuj zrobić upgrade softu - może wtedy twój problem zniknie [ żeli wykluczymy zabrudzenie napędu itp. ]
    Mirek-007
    Poziom 10  
    Jak sprawdzić jaki mam soft? Skąd ściągnąć nowszy soft? Bo jakoś nie mogę wyczaić do tego modelu. I jak go wgrać do stacjonarnej nagrywarki?
    weryfany
    Poziom 25  
    Każda nagrywarka ma w innym miejscu symbole i oznaczenia.
    Ściąga się ze strony producenta.
    Ściągnięty soft wypalasz na CD i aplikujesz nagrywarce.
    Wszystko powinno być szczegółowo objaśnione na stronie producenta.
    Każda marka jest inna ale z grubsza tak samo wszytko przebiega.
    Mirek-007
    Poziom 10  
    Na stronie producenta to nie znalazłem nawet tego modelu nagrywarki (Samsung VR-470M) a co dopiero soft. Do napędu TS-P632D też szukałem. Stąd moje pytanie. Może ktoś coś znalazł.
    I jak odczytać jaka jest wersja oprogramowania, czy chociaż nr seryjny urządzenia - częściowo wytarta etykieta na odwrocie.
    gorgiusz
    Poziom 9  
    Moja nagrywarka Samsung DVD HR-770 również korzysta z tego napędu, ja niestety nie mogę się pochwalić takim przebiegiem jak ty (kilkanaście wypalonych płyt). Nagrywarka kupiona w X.2008 (napęd z datą produkcji may.2008) właśnie przestała wypalać poprwnie płytki. Umyłem soczewkę płynem VIDEO i wypaliłem jedną płytkę, wydawało mi się że pomogło, ale obraz się zacina nawet w nagrywarce a innych napędach nawet nie chce film wystartować :[
    Serwis za samą naprawę krzyknął 122zł + koszt części (skoro mówisz, że 250zł) to kompletnie nie ma sensu jej oddawać ... ;/
    Używany napęd znalazłem na eBayu za 11 dolców ale przesyłka 32 $ więc raczej też bym nie wziął.
    Jakby ktoś znalazł jakieś rozwiązanie proszę pisać.

Nieaktywny link!
    [_P_]
    awess
    Poziom 16  
    Odświeżam temat, również poszukuję takiego napędu, problem podobny jak u Mirka, czyli cały czas wysuwa tackę i nie chce nic czytać ani zakręcić. Udało się komuś namierzyć taki napęd w Polsce w przystępnej cenie?
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.