Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie subwoofera, Wzmacniacz dwukanałowy

nikeziom 17 Sty 2010 19:12 4642 10
  • #1 17 Sty 2010 19:12
    nikeziom
    Poziom 10  

Posiadając końcówkę mocy 1200w (600w na kanał) istnieje możliwość podłączenia dwóch kolumn po 400w, plus subwoofer 400w. Możliwość zapewne istnieje, Chciał bym się jednak dowiedzieć jak to zrobić aby żaden z kanałów na tym nie stracił.

0 10
  • #2 17 Sty 2010 19:34
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 17 Sty 2010 19:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 18 Sty 2010 13:06
    mlody7224
    Poziom 11  

a ja bym uzyl w subwooferze ukladu sumujacego oba kanaly czyli podlaczamy go pod kanal lewy i prawy oraz w to samo miejsce kolumny,mylse ze rezystancja nie zmieni sie tak by uszkodzic wzmacniacz a efekt chyba jak rozumien porzadany czyli stereo + subwoofer grajacy bas z jednego i drugiego kanalu

Ja zaś myślę, że stosując subwoofer aktywny sumowanie kanałów nastąpi już w samym subwooferze - jeśli to subwoofer aktywny i posiada wejścia wysoko-poziomowe.
    A teraz co do jakości samego postu Kolegi:
    Brak ogonków, znaków przestankowych, wielkich liter na początku zdania - pisownia ogólnie biorąc; niechlujna...
    Regulamin p.8.4, 15
    (dj-MatyAS)

0
  • #5 18 Sty 2010 22:08
    _eddie_
    Poziom 32  

Najmniej tracąc na mocy to połączenie sat+bas na kanał i zwrotnice pasywne. Brzmieniowo kaszanka. Druga możliwa opcja od kolegi wyżej to właśnie zwrotnica aktywna (crossover) i jeden kanał na bas, drugi na satelity. Nic innego w tej konfiguracji nie wymyślisz.

0
  • #6 18 Sty 2010 23:04
    mlody7224
    Poziom 11  

do dj-matyAs subwoofer aktywny to szjs(powinienes wiedziec skoro taki szpec jestes od elektroniki) a co do mojego niechlujnego pisania jak ujeles bez ogonkow
    nie mam polskiego sprzetu i oprogramowania,korzystam z obu wymienionych w wersji angielskiej i to nie powod do jechania komus od niechlujow i analfabetow jak juz na forum nie raz widzialem
    obelgi sa prawnie karane
    a zapis forum moze byc dowodem w sprawie, dziekuje za uwage!!!

Dodano po 1 [minuty]:

poprawka
    -szajs(szjs)

0
  • #7 19 Sty 2010 00:13
    _eddie_
    Poziom 32  

mlody7224 - gdzie podparcie jakimś przykładem? Z tego co mi wiadomo aktywne basy mają czasami więcej plusów niż pasywne (brak dodatkowego wzmacniacza, crossovera itd) no chyba, że jedyne z jakimi miałeś do czynienia to produkty pseudo-estradowe to wtedy się zgodzę.

0
  • #8 19 Sty 2010 01:30
    mlody7224
    Poziom 11  

chodzi mi o to ze jezeli podlaczy sie uklad sumujacy jedyny minus to zmiana rezystancji tak jak bysmy podlaczyli po 2 kolumny rornolegle na kanal
    a plus to taka sama moc na kolumny jak i na subwofer(jak wiem to uklad sumujacy przepuszcza moment wiekszego sygnalu-w tym wypadku wiekszego basu czyli raz lewy kanal raz prawy by uniknac znieksztaucen)
    a jezeli podlaczamy to do wzmacniacza to po co kolejny wzmacniacz w subie ktory (poprzez wysokosygnalowe wejscie) zredukuje sygnal a nastepnie wzmocni go dodatkowo nakladajac swoje znieksztaucenia i przydzwieki(bo jak wiem to glowna koncowka bedzie dawala znieksztaucenia,kazda ma jakis procent niesprawnosci)
    no i w koncu dlaczego jeden kanal na bas a drugi na kolumny?????
    czyli mam kolumny w mono i bas w mono-czyli tak jest wg.was lepiej???
    ja mam swoja przetestowana opcje i gra dobrze nie slychac strat na mocy,a po dostawieniu kondensatorow do zasilacza wrecz przeciwnie glembia basu jest slyszalna o wiele lepiej( wlasnosc kolegi niestety nie moge powielic gdyz uklad sumujacy jest na scalaku-z tad moj temat z zapytaniem o taki uklad)

Dodano po 2 [minuty]:

heh...albo dostawic trzeci kanal,lub monoblok sumujacy(np z duala lub denona)

0
  • #9 19 Sty 2010 10:25
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 19 Sty 2010 10:53
    MartinusMaximus
    Poziom 13  

mlody7224 napisał:
    do dj-matyAs subwoofer aktywny to szjs(powinienes wiedziec skoro taki szpec jestes od elektroniki) a co do mojego niechlujnego pisania jak ujeles bez ogonkow
    nie mam polskiego sprzetu i oprogramowania,korzystam z obu wymienionych w wersji angielskiej i to nie powod do jechania komus od niechlujow i analfabetow jak juz na forum nie raz widzialem
    obelgi sa prawnie karane
    a zapis forum moze byc dowodem w sprawie, dziekuje za uwage!!!

Dodano po 1 [minuty]:

poprawka
    -szajs(szjs)

Koleżko, nie jestem Modem ale:
    1. Nikt nie napisał o Tobie "niechluj i analfabeta" to Ty użyłeś tych słów. Dj-MatyAS napisał tak o Twojej pisowni, a nie o Tobie.
    2. Regulamin forum jest po to, by go stosować. Można jeszcze wybaczyć brak ogonków jeśli nie masz zainstalowanych polskich czcionek (choć obecnie to już rzadkość i pewnie wystarczyłoby, żebyś zainstalował sobie klawiaturę polską programisty). Jednak sadzisz takie byki ortograficzne, że trudno Cię odczytać. Wielka litera na początku zdania i kropka na końcu też nie przekracza możliwości angielskiej klawiatury.
    3. Co do merytorycznosci Twojej wypowiedzi dj-MatyAS właśnie się wypowiedział. Jeśli twierdzisz, że wszystkie "subwoofery aktywne to szjs" to moim zdaniem szkoda to dalej komentować.

Pozdrawiam,
    MartinusMaximus

0
  • #11 19 Sty 2010 14:01
    mlody7224
    Poziom 11  

Niewazne...wasze forum wyglada jak wypowiedzi na interii, w wiekszoci docinki sas nagminni odpowiedz tak musi byc to normalne(chodzi mi o np.:mechanike samochodowa),
    pelno specjalistow, ktorzy sa najlepsi i jeden uswiadamia swoje racje przez drugiego a jak nie prubuja zrozumiec o co komus chodzi to go jada,troche wypbrazni w waszych profesjanalnych sprzetach jest mnostwo scalakow, a ktos wyzej dal przyklad ze to nie przysti na profesjonalnosc...
    Moze nie jestem super elektronikiem(bo nim nie jestem liznelem tylko tematu)ale przez 6 lat pomagalem naprawiac ojcy sprzety w niemczech (a oni lubia najwyzsza klase jak zauwazylem)i naogladalem sie sprzetu z przedzialu hi-end o ktorym niby tu mowiecie(bo tak odebralem)i widze ze mi brak grubszej wiedzy, ale wam podstaw jak wiedza o znieksztauceniach, szumach i przydzwiekach, jak tez o tym ze im wiecej cyfrowki w audio tym wieksza tandeta(nie widzialem jeszcze wzm w subie akt bez scalakow na sterowaniu wejscia,w koncowkach mocy czy zasilaczu)
    z tad stwierdzenie aktywny to szajs.

Moderowany przez dj-MatyAS:

Ponieważ żadne inne sposoby do Kolegi nie trafiają nakładam na Kolegę blokadę pisania na okres 1 miesiąca (do19.02.10 włącznie) celem zapoznania się z regulaminem, oraz zastanowieniem nad słusznością obecniości Kolegi na Forum, które jest w/g Kolegi takie złe.

0