Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polsat cyfrowy + TNK z jednej anteny

kamillo1493 17 Jan 2010 21:03 5159 14
    kamillo1493
    Level 9  
    Witam!
    Jestem całkiem zielony w tych sprawach więc prosze o wyrozumiałość.
    Posiadam obecnie cyfrowy polsat podlaczony do anteny standardowej z polsatu( 80 albo 90cm). Chciałbym kupić sobie do drugiego pokoju dekoder Telewizji na Karte.
    I tu pojawia sie moje pytanie. Czy do podłączenia tych dwóch dekoderów do jednej anteny wystarczy mi podwojny konwerter + dodatkowy kabel czy trzeba zrobić coś jeszcze? Moze jest potrzebne jakieś inne urzadzenie? Z góry dziękuje za pomoc.
    dzac44
    Level 1  
    Konwerter typu twin i dodatkowy kabel
    EKG
    Level 14  
    Witam. Dorzucę coś od siebie - koniecznie konwerter INVERTO, oraz kabel dobrej jakości.
    kamillo1493
    Level 9  
    Bardzo dziękuje za pomoc. Tak myślałem ale wolałem się upewnić.

A tak przy okazji myślicie, że ta telewizja na karte się opłaca? Miał ktoś z was już z tym do czynienia?
    bodzio667
    Level 18  
    To zależy co lubisz oglądać. Jeśli TVN i inne z wspomnianej paczki to jak najbardziej się opłaca. Ale jeśli liczysz na coś więcej, to się zawiedziesz tak jak ja. Niestety byłem zmuszony zakupić CP zależało mi na optymalnej ofercie jakiej nie zapewnia TnK - mała ilość dostępnych kanałów... Nie robiąc reklam to wolałbym Cyfre+ oferuje świetne kanały, lecz jest za droga jak dla mnie.

Pozdrawiam.
    myslak12
    Level 13  
    tnk ja wiem czy sie oplaca? 0,5 mln odbiorcow no nie wiem czy sie oplaca,nie bierz inni kupia.

Polsat tani - cyfra droga.zabobony jakies , w cyfrze abonament po 22zl w promocji i drogo? za to co polsat daje za 37zl i wiecej.
    piszcza
    Level 14  
    TNK się opłaca dla tych, co wystarcza im taka oferta. Jak dla mnie to ok. Nawet mam 2 karty, bo rozdzielenie sygnalu splitterami drożej wychodzi.
    irek19
    Level 33  
    Zależy od tego jakie programy chcesz oglądać.
    Sprawdż ofertę TNK i wszystko będziesz wiedział.
    Najtańsza, jak pisali koledzy jest CYFRA+.
    A najdroższy Polsat.
    N-KA, również ma ciekawą ofertę

WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE.
    kamillo1493
    Level 9  
    W zasadzie oferta TNK nie jest az taka zła. Owszem oglądam też polsat i inne programy ale w dalszym ciągu będe miał cyfrowy polsat z pełnym pakietem kanałów.
    Z drugiej strony najniższy pakiet w cyfrowym polsacie kosztuje chyba 9,99 z tego co mi wiadomo? Do Tnk przekonuje mnie jedna rzecz. To, że nie trzeba co miesiąc płacić abonamentu
    fajny5
    Level 16  
    Witam. A gdzie kanały erotyczne, pewnie też kamillo by poglądał.
    jarroQ
    Level 27  
    Pełno FTA jest ale to głównie programy soft - same biusty:P i sextelefony. Za bardziej śmiałe programy dodatkowo się buli całkiem niezłe pieniądze. Erotyka jest kodowana głównie we Viaccess. Potrzeba do tego dodatkowy tuner (w przypadku posiadania tunera od dostawcy telewizyjnego) np. tuner Ferguson typ FK 6900 CR (obsługiwany system kodowania Viaccess) i do tego odpowiednią kartę np. Theme X, Dorcel Tv.
    kamillo1493
    Level 9  
    Hehe na tym jednak aż tak bardzo mi nie zależy :D
    Myśle, że jednak zdecyduje się na TnK. Przynajmniej mają mój ulubiony program TVN Turbo, a w przypadku cyfry i polsatu w najniższych pakietach nie ma co szukać tego kanału.
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Mihas66
    Level 22  
    nie wiem jak tam u ciebie z tym polsatem ale może warto wziąć cyfrę, zrezygnować z CP kupić dwa proste nie skomplikowane dekodery i odpalić na nich home sharing lub też przez splitera kartę rozdzielić bo jeśli np za polsat płacisz 40zł+10zł TNK to w tej cenie masz już ładny pakiet cyfry i to na obu TV...
    kamillo1493
    Level 9  
    To raczej nie wchodzi w gre bo oferta cyfry niezbyt mi odpowiada. Poprostu często oglądam kanały polsatowskie, oraz te które w cyfrze są niedostępne.