Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw sharan 2000r 1.9tdi 116km asb tiptronic szarpie

17 Sty 2010 21:41 9139 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.Mam wielki problem z moim autkiem.Nie chce opisywać całej historii tego samochodu (same usterki po części usunięte).Jedną z nich było gubienie kierunkow ,centralnego zamka,podświetlenia wnętrza itp(wyciągając mały bezpiecznik 3v pod maską w skrzynce z kablami wszystko wracało do normy ale nie na długo
    ).Elektryk powiedział że trzeba wymienić moduł komfortu. tak też zrobiłem ale to nie pomogło więc założył mój z powrotem. W jakiś sposób usunął usterke.ale nie to jest tym problemem.W Danii złapała mnie śnieżyca w wyniku czego cały silnik został zasypany śniegiem.(samochód stał na parkingu temp.-22 ,nie widać było gdzie bateria a gdzie silnik.)silnik odtajał i ruszyłem dalej.Po przejechaniu 200km zgasiłem silnik .Przy ponownym uruchomieniu silnika na kontrolkach zaczął bzyczeć komfort(jak pompka do paliwa)Na odpalonym silniku komfort milknie.Po wrzuceniu biegu poczułem szrpnięcie oraz przy każdej zmiani samochod szarpał i szarpie dalej.W domu podłączyłem vaga i pokazał mi sie błąd na skrzyni 65535.błąd skasowałem oraz spryskałem wszystkie kostki i komputer skrzyni środkiem poprawiającym przepływ prądu.Jazda próbna wszystko ok:D .Po 2h chciałem jeszcze raz pojechać na próbe ale te same szarpnięcia na każdej zmianie biegów:cry:i ten bzyczący komfort.Nie wiem co robić. Auto po wszystkich wymianach.
  • Sklep HeluKabel
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Proszę sprawdzić komputer skrzyni biegów, który umiejscowiony jest w paskudnym miejscu, z prawej strony akumulatora. Po jego wymontowaniu proszę wyjąć z obudowy (cztery wkręty na torx) i zwrócić uwagę na śniedź i "zimne" luty.
  • Poziom 9  
    Właśnie sprawdziłem komputer od środka.Dla mnie wygląda jak nowy,żadnych podejrzanych miejsc(tylko nie bardzo wiem jak wygląda zimny lut)pozdrawiam i czekam na pomoc.Dodam tylko że skrzynia zaczęła szarpać w tym samym czasie od kiedy zaczął brzęczeć moduł komfortu.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Witam zainteresowanych moim problemem.Sprawdziłem komputer skrzyni biegów od środka.Do tego celu kupilem nawet podświetlaną ledami dużą lupę w celu sprawdzenia zimnych lutów.Niestety nic nie znalazłem,nawet najmniejszego odbarwienia cyny.Jutro podłącze jeszcze raz pod vaga.Gdzie może tkwić ten problem?zastanawia mnie jeszcze dlaczego na kontrolkach brzęczy moduł komfortu.Czekam ma nowe wskazówki.
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich chcacych mi pomoc.Sprawdzalem jeszcze raz wszystkie kostki i komputer skrzyni biegow.Po podlaczeniu VAG COM wyskoczyl jeden blad 00349 solenoid valve 10 (n283)open or short b+-intermittent. Samochod w dalszym ciagu szarpie.Moze ktos ma jakis pomysl na ten przypadek.Jeden ze znajomych mi mechanikow twierdzi ze to wina komputera skrzyni biegow, ze to ta czesc ma zwart uklad.Czekam na nowe podpowiedzi.:?::cry:
  • Poziom 1  
    Witam, mam ten sam problem co kolega skrzynia szarpie na kazdym biegy wlacznie z wrzucaniem Drive'a wymienilem dany elektrozawór niestety problem jest dalej i vag pokazuje dalej ten sam blad 349 selenoid valve 10 (n283) zwarcie do masy. Moze ma ktos pomosyl co to jeszcze moze byc??
  • Poziom 9  
    Próbowałem wymienić całą kasete w skrzyni biegów ale sprzedawca z pod zielonej góry zaśpiewał 1000zł(niby po regeneracji hehe).Dałem sobie spokój z takimi zakupami. W Poznaniu na częściach kupiłem drugą skrzynie ze sterownikiem i jak ręką odjął.Temat jak dla mnie zamknięty,samochód chodzi jak złoto, dla wszystkich za wskazówki serdecznie dziękuje!!!

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam że używka w Poznaniu kosztowała mnie 800zł.(chyba miałem farta z tym zakupem):-)