Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH 1400 - raster oraz podświetlenie lcd

lucas83 17 Sty 2010 21:51 2279 2
  • #1 17 Sty 2010 21:51
    lucas83
    Poziom 12  

hej,
    może ktoś wie, jak zmienić raster w tym radyjku ? Radyjko przywiezione z USA i "dziwnie" skacze po FMie ;). Przy okazji, czy w tym radyjku można jakąś sterować podświetleniem wyświetlacza ? Znaki świecą się na biało, a podświetlenie na niebiesko. Problem w tym, że w nocy to bardzo oślepia ten niebieski :/

Proszę o pomoc i pozdrawiam !

0 2
  • Pomocny post
    #2 18 Sty 2010 03:19
    gabik001
    Poziom 36  

Jak z USA to podswietlenia raczej nie zmienisz. Jezeli chodzi o raster to w ameryce raster wynosi 0,2MHz po nieparzystych w europie 0,05 MHz. Proponuje poszukac serwisowki (ze schematem) i wszystkich postow o zmianie rastra z US na EU w pioneerach i analogicznie przesledzic (chodzi o zmiane albo zamiane rezystorkow obok procesora - ktorych? wlasnie trzebaby z serwisowki wyniuchac).
    Pozdrawiam

0
  • #3 18 Sty 2010 11:36
    lucas83
    Poziom 12  

no właśnie przejrzałem juz chyba całe forum. Podobno sa 2 możliwości - przez zmianę rezystorów lub przez menu klawiszowe. Menu nie udało mi się w żaden opisany sposób uruchomić, a co do rezystorów- nie mogę znaleźć SM do 1400 :/ Mam do 1400r, do 1450... niby podobne, ale te są już fabrycznie na EU raster ustawione...

Rozebrałem radio i teraz widzę, że schematem najbardziej przypomina to 1400r.
    Niestety, brak zworek R601 i R602. A opisany w instrukcji od 1400r sposób na zmianę skoku przez menu nie działa - w ogóle nie mam tej funkcji :/

Zamieszczam schemat - może ktoś wie jak pomóc ?

0
  Szukaj w 5mln produktów