Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto Thermo Top C jak podłączyć do sieci CAN

Jemi5 18 Jan 2010 08:46 8808 2
 • #1
  Jemi5
  Level 15  
  Witam
  Mam następujący problem. Zakupiłem ostatnio Webasto Thermo Top c nowe od dystrybutora do samochodu VW Caddy 1.9 TDI 2007. Zostało podłączone i wszystko działało przy próbie rozruchu ze względu na zapowietrzone przewody paliwowe nie odpalało po kilku próbach prawdopodobnie zablokował mi się sterownik. Sterowanie jest z owalnego zegara 1533.

  Moje pytanie brzmi następująco: jak je odblokować? tzn. jest interfejs diagnostyczny od Webasto (żółty przewód z wtyczką) jednakże mam VAG-a i chciałem tej operacji dokonać przez sieć CAN ale niestety nie wiem dlaczego ale VAG nie łączy się ze sterownikiem Webasto. Jak podłączyć Webasto do sieci CAN żeby je zdjagnozować i odblokować? Czy mam poprowadzić jakieś kable, może zaprogramować moduł komfort?
  Niestety w instrukcji montażu jaką dostałem nic na ten temat nie było napisane.

  Będę wdzięczny za wszelką pomoc
 • #2
  Spacewalker
  Level 33  
  Interface do webasto (Thermo Test - podobno chodzi na jakis kablu OBD od Opla) albo VAG i do tego CAN gateway, pod CAN gateway podłaczasz komunikacje z interface, pod odpowiednie piny webasto. Ale musisz całą magistrale CAN zakonczyc sterownikiem który jest dedykowany do końca magistrali lub zastosowac rezystory tak by CAN gateway wiedział ze to jest koniec. Walczyłem z rezysotrami i nic, z samym CAN-em sie połaczyłem na stole, zasada jest własnie taka. Moze ktos ma sprawdzony sposób na to.
 • #3
  Kaszpir77
  Level 21  
  Kostka 8 pin. Pin 4 to CAN Low, pin 7 CAN High. Podłączasz po przez dedykowany gateway pod CAN Infotaiment (i tylko tu). W gateway trzeba zakodować piec inaczej go nie zobaczysz. Po drugiej stronie tester pod CAN Diagnose, zasilasz wszystko i musi banglać. A, żadnych rezystorów.
  Prościej: pin 2 = W-bus, interfejs z K-Line i do tego ThermoTest. Ściąga blokady, testuje piec i jego elementy.