Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai pony 1.5, 1992 r. urwana śruba koła rozrządu.

18 Sty 2010 11:35 2637 9
  • Poziom 9  
    Witam, proszę o radę i wstępna diagnozę co może być przyczyna. Problem mam taki, w silniku śruba, którą przykręca się koło zębate głowicy, została urwana. Wał się kręci, jaka może być przyczyna
  • Poziom 29  
    Kolega może napisze trochę więcej ! ( czyt. jaśniej)! Nie rozumiem co to jest koło zębate głowicy? Chodzi o wałek Rozrządu? Nic innego nie ma "koła zebatego" na głowicy. Koła są osadzone na klinie i dokręcane śrubą. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    no tak zle sformułowane chodzi o to koło wałka rozrządu klin jest ścięty i śróba urwana pasek cały
  • Poziom 35  
    Albo się poluzowała śruba i luz na kole w końcu doprowadził do ścięcia klina, alebo sie wałek rozrządu nagle zatrzymał -> przytarł się albo kolizja tloka z zaworem..
  • Poziom 9  
    Zdjąłem głowicę i okazało się że wałek jest ukręcony, zawory ok.
    Drugie pytanie, jak wygląda olej z wodą, w silniku, bo mam zamiast oleju taką substancje olejopodobną.
  • Poziom 34  
    Olej zmiksowany z wodą ma kolor jasno brązowy (kapucino) nawet z pianką.
  • Moderator Samochody
    Zanim założysz z powrotem głowicę wydłub z kanału olejowego zaworek jednokierunkowy z kulką, bo zrobił się z niego zaworek dwukierunkowy i dlatego wałek się zatarł
  • Poziom 9  
    ok dzięki już zrobiłem założyłem inna glowice tylko pytanie skąd siś wzia plyn w oleju jak silnik był robiony niecałe 2 miesiące temu
  • Poziom 27  
    Widocznie w tym silniku jest jeszcze coś do zauważenia i naprawy że tak się dzieje.
  • Poziom 29  
    Kolego płyn może dostać się przez:
    -uszczelke głowicy ,
    -pęknietą głowice ,
    -peknięty blok silnika.
    Jeśli masz "nową" głowice powinno się ją dać do sprawdzenia ,jeśli zakładasz to możesz ją jeszcze raz ściągać jak znów będzie piana w oleju. Ja tak miałem kiedyś z Polonezem jak byłem młody i głupi !!! 3 razy ściągałem i zakładałem głowice zanim się kapłem że jest pęknięta!!! Dopiero druga tzw."nowa" była dobra! Pozdrawiam