Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Mastercook LC-518A mrozi i nie wyłącza sie

18 Sty 2010 12:41 5871 5
  • Poziom 12  
    Witam!
    Problem polega na tym, że lodówka chodzi cały czas i mrozi (np mrozi mleko) lodówka ma 3 lata więc gwarancja odpada. Na początku ustawiałem tempetature (1 pokrętło na chłodziarke i zamrażalnik) na mniejsza ale już jest na min i problem nie znika. Nie chce zajechać agregatu wię wyłączam ja z gniazdka na noc.

Poczytałem już troche podobnych postów ale proszę o podanie prawdopodobnej przyczyny. Nie chce świecić oczami jak przyjdzie jakiś fachowiec, a pozatym tez nie chce żeby mnie oszukano :|
    Dziękuje za każdą odpowiedz!
  • Specjalista AGD
    jeśli mrozi non stop i nie może się wyłączyc to
    stawiam na ubytek czynnika chłodniczego

chyba że masz szczęście to to będzie tylko termostat

a jak masz pecha to jeszcze uszkodona sprężarka

ja stawiam na to pierwsze

a świecic oczami nie musisz chyba że masz żarówki w oczach
    przy naprawie dobre światło zawsze sie przydaje
  • Poziom 12  
    Jeszcze zaobserwowałem jedną rzecz. Jak wyłącze lodówkę przy pomocy pokrętła od termostatu (czyli dam na 0) to lodówka oczywiście się wyłącza, ale gdy włącze ją z powrotem to nie włącza sie od razu, po jakimś czasie (ok 20 min). Tak jakby narmalnie miała działać tyle że sie już nie wyłączy.

Na innych forach przeczytałem, że przewody wychodzące i wchodzące do sprężarki mają być odpowiednio gorący i zimny i tak jest.

A jakim powodem może być wyciek płynu R600a, lodówka stoi w suchym, nie wilgotnym pomieszczeniu, ok 30 cm od ściany. Jest to tak zwana śpiżarnia (nie trzymam lodówki w kuchni). Temperatura otoczenia ok 14-18°C (w zimie) latem troszke więcej. Czyżby mastercook tak zachwalany był poprostu lipą?
  • Poziom 12  
    Witam
    czy sprężarka pracuje cały czas- jeżeli tak to prawdopodobnie padł termostat.
    Jeżeli mrozi tylko zamrażalnik to prawdopodobnie masz mało gazu.
    Po wyłączeniu z sieci i po powtórnym włączeniu lodówka od razu nie ruszy, jest to normalne zjawisko.
  • Poziom 12  
    zamrażalnik na dole jak i lodówka mrożą strasznie - mleko w lodówce potrafi zamarznąć:| no i sie nie wyłącza.
  • Poziom 12  
    był jakiś macher rozgrzebał wsio i powiedział że wszystko gra.
    no ale dalej sie nie wyłącza, co więcej przedtem chłodziarka mroziła a teraz nie chłodzi tak jak trzeba.

zauważyłem też na rurce miedzianej od sprężarki że skrapla sie na niej woda. rurka cały czas jest mokra.

opłaca sie to naprawiać? i jeszcze raz prosze o podanie przyczny.