Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MF5770 problem z jakością skanu i kopii

serwis8959 18 Sty 2010 13:17 1723 7
  • #1 18 Sty 2010 13:17
    serwis8959
    Poziom 10  

Witam

Szanowni koledzy, mam problem z laserowym urządzeniem wielofunkcyjnym Canon laserbase MF 5770, mianowicie po włączeniu urządzenia i próbie kopii lub skanu bardzo długo się kalibruje/ustawia, gdy już dokona kopii/skanu to obtaz jest jakby "rozjechany" nie wyraźny. Skaner wyczyszczony, pasek kontrastowy, nie wiem co jeszcze zrobić. Patrząc kartkę aż bolą oczy. Wydruki z komputera - drukowanie super. Proszę o pomoc ! W trybie serwisowym jest wiele ustawień SW dotyczących skanowania, może to kwestia ustawień, czekam na sugestie !

0 7
  • #2 22 Sty 2010 22:16
    r.frendorf
    Poziom 12  

Witam,

na poczatek sprobowalbym zrobienie CLEAR ALL w trybie serwisowym, nie sadze aby ustawienia cos zmienily. Moze lampa padla, lub jak wspomniales dlugo sie kalibruje co moze byc spowodowane problemem ze znalezieniem tzw home position.

Daj znac jak CI poszlo po clear all.

Pozdrawiam;)

0
  • #3 23 Sty 2010 11:07
    serwis8959
    Poziom 10  

Procedurę Clear All dawno już wykonałem i to kilkakrotnie, lampa też świeci cały czas, niestety problem nie ustaje, czekam na inne propozycje...

0
  • #4 23 Sty 2010 12:20
    miras_l
    Poziom 17  

serwis8959 napisał:
    Patrząc kartkę aż bolą oczy.

Z Twojej wypowiedzi wynika jak by obraz się nakładał lub były kontury. Sprawdź dobrze skaner czy podczas jego przesuwu nie drży cały i czy lekko się przesuwa. Możesz umyć prowadnicę i przesmarować

0
  • #5 23 Sty 2010 12:37
    leeart

Poziom 34  

Czy takie same są objawy skanowania z podajnika jak i szyby? Po włączeniu tych urządzeń do prądu proces kalibarcji "nagrzewania się" faktycznie długo trwa i jest to objaw naturalny. Tych urządzeń nie powinno sie wyłączać. Miałem podobny przypadek i wbrew pozorom to niebyła wina skanera tylko płyty głównej.

0
  • #6 23 Sty 2010 13:40
    serwis8959
    Poziom 10  

Szanowni koledzy, skany i kopie są takie same zarówno z szyby jak i podajnika ADF, w związku z powyższym hipoteza o wibracjach modułu skanera podczas ruchu - kopiowanie z szyby jest błędna, z resztą ruch skanera nie odbiega od tego w innych takich urządzeniach, co jeszcze można by z tym zrobić?

0
  • #7 25 Lut 2011 22:24
    Milus_24
    Poziom 13  

Podłączę się do kolegi "serwis8959" mam podobny problem, cała optyka wyczyszczona (szyba także) a skaner robi bardzo kiepskiej jakości kopie, poniżej skany strony testowej (czarno-biała):

Canon MF5770 problem z jakością skanu i kopii Canon MF5770 problem z jakością skanu i kopii

Nie mam już pojęcia co może być nie tak, może ktoś nakieruje z Was?
    Z góry serdecznie dziękuję za każdą wskazówkę.

0
  • #8 26 Lut 2011 12:17
    serwis8959
    Poziom 10  

Rzeczywiście paskudne te kopie, mnie się nie udało zrobić porządku z tym skanerem, jestem pewoen na 90 % że to właśnie on jest uszkodzony. Co do procedury CLEAR ALL to naciskamy Function wyświetlacz wskazuje Settings, następnie # i jesteśmy w trybie serwisowym, przewijamy do punktu CLEAR DATA zatwierdzamy i wybieramy CLEAR ALL i po sprawie. Powodzenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów