Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson FX7600 UCI 2CR-TNK-komunikat 'kanał zakodowany'

18 Sty 2010 14:33 10666 14
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników - to mój pierwszy post na tym forum.

Mam pewien problem z ferdziem FX-7600 UCI 2CR (uprzedzam, że poczytałem wcześniej posty i z takim problemem się nie zetknąłem ...). Poniżej mail z opisem problemu jaki napisałem do sprzedawcy u którego zanabyłem to cudo:

Witam serdecznie Panie Arturze!

Niestety jest problem z tym Fergusonem Down

Przed zakupem czytałem opinie na forach o wielu modelach tej marki, praktycznie każdy miał jakieś mniejsze lub większe wady, które wychodziły podczas użytkowania, niemniej w przypadku tego modelu użytkownicy pisali, że najnowsze oprogramowanie ze strony producenta 2.03 sprawia, że chodzi on stabilnie z kartą TNK (oraz kartą Cyfrą i modułem Polsatu) - to najnowsze oprogramowanie jest już wgrane fabrycznie w tym moim tunerze. Niestety tak nie jest - na razie chcę używać tylko TNK (w niedalekiej perspektywie również inną platformę równocześnie) i już przy samej Telewizji na Kartę są problemy - wyskakiwanie co chwila komunikatu "kanał zakodowany" podczas przełączenia kanałów jeszcze mogę jakoś z trudem przeżyć (pomaga wtedy tylko wyłączenie i włączenie tunera), ale jeśli podczas nagrywania powiedzmy godzinnego programu (czyli nie ma mnie akurat przy TV i nie mogę wyłączyć i włączyć tunera, żeby temu zaradzić) jednym ciągiem na jednym ty samym kanale 3 razy potrafi wyskoczyć komunikat "kanał zakodowany" i po kilku minutach obraz wraca to już jest coś naprawdę nie tak! - nie ukrywam, że kupiłem ten tuner z myślą o podłączeniu go pod posiadanę nagrywarkę z twardym dyskiem Sonego - dlatego też szukałem dekodera SD z jak największą ilością Timerów (FX 7600 ma ich 20), Ariva 100/200 ma ich bodajże 30, ale póki co nie potrzebuję dekodera HD, najnowsze modele FK-6900/7900 mają timerów już tylko 5 - stąd wybór padł na ten starszy model u Państwa - miałem spore obawy co do sprzętu już wycofanego z produkcji i niestety się potwierdziły.

Liczę na Pana doświadczenie i mam nadzieję że wspólnie jakoś rozwiążemy ten problem ...

Może Szanowni koledzy cosik doradzą? Sam już nie wiem, czy robić swoją listę (na razie korzystam z tej wgranej fabrycznie w sofcie 2.03) - jak na mój gust to może zaradzić na komunikat "kanał zakodowany" podczas przełączania kanałów, ale czy pomoże na zacinki podczas nagrywania/oglądania jednego kanału jednym ciągiem?? Czy może mam reklamować to cudo i być bez TV przez jakiś czas?? A może jest jeszcze jakiś inny myk? Wiem, że wgranie starszego softa spowoduje na pewno ewentualne problemy, gdybym chciał używać TNK i Cyfry na raz..

Z góry dziękuję za wszelkie porady

Tomek J.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Warunkowo odblokowany
    A z octagonem próbowałeś zabawy no i oczywiście nowa lista kanałów.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 2  
    Cytat:
    A z octagonem próbowałeś zabawy no i oczywiście nowa lista kanałów.

dzac4, na razie powstrzymuję się przed softem edukacyjnym - tuner na gwarancji, kupiony jako nowy - mam go dopiero od kilku dni :D.

Co do listy - ta oryginalnie wgrana przez producenta zawarta w najnowszym sofcie 2.03 może robić takie problemy jak u mnie? Mam ją wywalić i zrobić swoją ręcznie?
  • Warunkowo odblokowany
    Możesz wgrać nową pobraną z np.Lakiego lub usunąć starą i przeskanować niebo.
    Możesz też wgrać od nowa soft ze strony producenta.
  • Poziom 10  
    dzac4 no niestety ale Laki padło już przed nowym rokiem.
  • Poziom 15  
    Witam , na tej stronie masz listy kanałów http://laki.dvhk.pl/ , osobiście używam fx7600 ze spliterem c+ (soft 2.03$) faktem jest , że zdarzają się napisy " kanał zakodowany " ale jest to bardzo rzadkie , zwróć uwagę na jakość zarobionych efek na przewodzie antenowym i podklej kartę TNK od spodu żeby była grubsza , często czytnik w fx jest bardzo słabo wykonany a i karta TNK nie grzeszy jakością wykonania :cry:
  • Warunkowo odblokowany
    kamel124 napisał:
    dzac4 no niestety ale Laki padło już przed nowym rokiem.

Może u ciebie padło i nie zabieraj niepotrzebnie głosu!

Dodano po 4 [minuty]:

gamoń napisał:
    podklej kartę TNK od spodu żeby była grubsza , często czytnik w fx jest bardzo słabo wykonany a i karta TNK nie grzeszy jakością wykonania :cry:

Kolego owszem była partia FX-ów z wadliwym czytnikiem ale to się tyczyło modelu z jednym CR!
    A tu mowa o 2 CR.
    A nawet gdyby był uszkodzony czytnik to wcale by karty nie widział.
  • Poziom 15  
    [guote]
    gamoń napisał:
    podklej kartę TNK od spodu żeby była grubsza , często czytnik w fx jest bardzo słabo wykonany a i karta TNK nie grzeszy jakością wykonania :cry:

Kolego owszem była partia FX-ów z wadliwym czytnikiem ale to się tyczyło modelu z jednym CR!
    A tu mowa o 2 CR.
    A nawet gdyby był uszkodzony czytnik to wcale by karty nie widział.[/quote]

Witam , jeśli chodzi o czytnik w fx-ach to "przerabiałem" kilka , nie ważne czy 1 czy 2CR ( na płycie są dwa gniazda do podłączenia slotów na kartę i sloty te NICZYM się nie różnią ) , karta TNK jest słabo usztywniona ( przez to że ma możliwość wyłamania i włożenia np. do technisata) .
    Miałem przypadek z fx6600 że słabe przykręcenie efki od anteny skutkowało komunikatem " kanał zakodowany " , po przykręceniu efki kluczykiem problem zniknął.
    Czytnik nie musi być uszkodzony , wystarczy ze ma słabo sprężyste blaszki i już będzie problem z w/w komunikatem mimo że tunek będzie widział kartę i datę uprawnień.
    Pozdrawiam gamoń.
    Witam 2 , nic nie pokręciłem , kolega sam napisał że wada występowała tylko w serii 2CR , usztywnienie karty to może i "trick " ale działa, może poczekamy na wypowiedź zainteresowanego ? Efka jest sprawna i dobrze zakręcona i DZIAŁA , te fx-sy są bardzo czułe na poziom sygnału . nie chciałem pisać posta jako riposty żeby nie byc posądzonym o nabijanie punktów,
    Pozdrawiam 2 gamoń .
    :D:D
  • Warunkowo odblokowany
    To że problem miałeś z F-ką nie potrzebny żaden klucz tylko wymiana wtyczki.
    A to usztywnienie karty to jakiś trik?
    Coś tu pokręciłeś.
    Już pisałem że była partia dekoderów FX 6600 i 7600 z wadliwym samym czytnikiem i nie mowa tu o podpięciu w płytę dekodera.

["Czytnik nie musi być uszkodzony , wystarczy ze ma słabo sprężyste blaszki i już będzie problem z w/w komunikatem mimo że tunek będzie widział kartę i datę uprawnień"]

To jest właśnie wada która wystąpiła w danej serii dekoderów.
  • Poziom 2  
    Karta podklejona - problem dalej występuje - chyba nie pozostaje mi nic innego, jak spróbować myku z usunięciem listy kanałów, przeskanowanie nieba i ułożeniem jej od nowa. W związku z tym mam pytanie - kanały mam usunąć z poziomu zarządzania kanałami, czy z ustawień oprogramowania - tam też widziałem opcję "usuń kanały", czy jakoś tak ...

Co do efki - to raczej nie to - gdy wskakuje ten komunikat "zakodowany", sygnał pozostaje niezmienny, na tym samym wysokim poziomie.

P.S. Przy okazji wyszedł kolejny kwiatek - po włączeniu tuner brak foni na wszystkich kanałach - jest tylko szum - pomogło tylko wyłącznie na chwilę dziada z prądu :cry:
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Usuń całkowicie listę kanałów i przeszukaj tylko te transpordery gdzie nadawane są kanały dla TNK i kanały FTA.
    To że wystąpił zanik głosu to normalny objaw fergusona i reset pomaga.
    Ja bym zmienił oprogramowanie i pokombinował z listami myślę że jeżeli nie ma innej wady to zaczął b stabilnie pracować.
  • Poziom 2  
    dzac4, wgrałem softa polecanego na innym forum jako najbardziej stabilnego - 1.85, do tego sam ułożyłem listę od nowa i jakoś to hula - nie ma może szału i są różne dziwne akcje, ale przynajmniej nie ma wkurzających zawieszek - widocznie ten typ tak ma i nie pozostaje mi nic innego jak się do nich przyzwyczaić :-(
  • Warunkowo odblokowany
    Na pewno dobrym i stabilnym Fergusonem jest AF 7018 UCI oraz DSR 7001 UCI jak masz możliwość kupienia takiego to polecam bez żadnych zacięć TNK i C+ działają.
  • Poziom 10  
    Mam taki sam tuner i takie same objawy na sofcie 2.03.na poprzednim 2.02 było podobnie ale tunerek gdy wyskoczyło kanał zakodowany to sam sie restartował.co do Octagona jest soft co pracuje poprawnie i nie ma zwiechy ale jest taki szczegół,że na wyświetlaczu jest tylko napis LOAD,nawet przy czuwaniu.jest też Octagon z poprawnie pracującym wyświetlaczem ale dzieje się to samo co w sofcie 2.03.softy
  • Poziom 14  
    Odnośnie mojej zabawy, to można do FX7600 załadować soft Octagona, przy którym działa wyświetlacz.

Wadą tego rozwiązania jest to iż tracimy 1CR, plusem iż można sie ponawić edukacyjnie.

W praktyce posiadam takie coś z kompletem kart TnK + C+ (CAM Aston, pełny pakiet, moduł w górnym slocie) + CP CAM - uprawnienia przechodzą poprawnie, ale niestety tuner zachowuje sie często dziwnie przy nagłej zmianie obrazu (np. reklamy przechodzą w film) - pojawia się czarny ekran i trzeba przełączyć kanał i wrócić spowrotem, potem jest OK. Na dłuższą metę jest to denerwujące, zaś problem znika jeśli nie korzysta się z modułu CP.

Niestety mam wrażenie iż soft ten nie jest już rozwijany, ostatnia wersja V3.56 jest bodajże z czerwca zeszłego roku i do dzisiaj cisza.