Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson FX7600 UCI 2CR-TNK-komunikat 'kanał zakodowany'

tomekjmopl 18 Sty 2010 14:33 10237 14
  • #1 18 Sty 2010 14:33
    tomekjmopl
    Poziom 2  

Witam serdecznie wszystkich użytkowników - to mój pierwszy post na tym forum.

Mam pewien problem z ferdziem FX-7600 UCI 2CR (uprzedzam, że poczytałem wcześniej posty i z takim problemem się nie zetknąłem ...). Poniżej mail z opisem problemu jaki napisałem do sprzedawcy u którego zanabyłem to cudo:

Witam serdecznie Panie Arturze!

Niestety jest problem z tym Fergusonem Down

Przed zakupem czytałem opinie na forach o wielu modelach tej marki, praktycznie każdy miał jakieś mniejsze lub większe wady, które wychodziły podczas użytkowania, niemniej w przypadku tego modelu użytkownicy pisali, że najnowsze oprogramowanie ze strony producenta 2.03 sprawia, że chodzi on stabilnie z kartą TNK (oraz kartą Cyfrą i modułem Polsatu) - to najnowsze oprogramowanie jest już wgrane fabrycznie w tym moim tunerze. Niestety tak nie jest - na razie chcę używać tylko TNK (w niedalekiej perspektywie również inną platformę równocześnie) i już przy samej Telewizji na Kartę są problemy - wyskakiwanie co chwila komunikatu "kanał zakodowany" podczas przełączenia kanałów jeszcze mogę jakoś z trudem przeżyć (pomaga wtedy tylko wyłączenie i włączenie tunera), ale jeśli podczas nagrywania powiedzmy godzinnego programu (czyli nie ma mnie akurat przy TV i nie mogę wyłączyć i włączyć tunera, żeby temu zaradzić) jednym ciągiem na jednym ty samym kanale 3 razy potrafi wyskoczyć komunikat "kanał zakodowany" i po kilku minutach obraz wraca to już jest coś naprawdę nie tak! - nie ukrywam, że kupiłem ten tuner z myślą o podłączeniu go pod posiadanę nagrywarkę z twardym dyskiem Sonego - dlatego też szukałem dekodera SD z jak największą ilością Timerów (FX 7600 ma ich 20), Ariva 100/200 ma ich bodajże 30, ale póki co nie potrzebuję dekodera HD, najnowsze modele FK-6900/7900 mają timerów już tylko 5 - stąd wybór padł na ten starszy model u Państwa - miałem spore obawy co do sprzętu już wycofanego z produkcji i niestety się potwierdziły.

Liczę na Pana doświadczenie i mam nadzieję że wspólnie jakoś rozwiążemy ten problem ...

Może Szanowni koledzy cosik doradzą? Sam już nie wiem, czy robić swoją listę (na razie korzystam z tej wgranej fabrycznie w sofcie 2.03) - jak na mój gust to może zaradzić na komunikat "kanał zakodowany" podczas przełączania kanałów, ale czy pomoże na zacinki podczas nagrywania/oglądania jednego kanału jednym ciągiem?? Czy może mam reklamować to cudo i być bez TV przez jakiś czas?? A może jest jeszcze jakiś inny myk? Wiem, że wgranie starszego softa spowoduje na pewno ewentualne problemy, gdybym chciał używać TNK i Cyfry na raz..

Z góry dziękuję za wszelkie porady

Tomek J.

0 14
  • #2 18 Sty 2010 23:05
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

A z octagonem próbowałeś zabawy no i oczywiście nowa lista kanałów.

0
  • #3 19 Sty 2010 09:19
    tomekjmopl
    Poziom 2  

Cytat:
    A z octagonem próbowałeś zabawy no i oczywiście nowa lista kanałów.

dzac4, na razie powstrzymuję się przed softem edukacyjnym - tuner na gwarancji, kupiony jako nowy - mam go dopiero od kilku dni :D.

Co do listy - ta oryginalnie wgrana przez producenta zawarta w najnowszym sofcie 2.03 może robić takie problemy jak u mnie? Mam ją wywalić i zrobić swoją ręcznie?

0
  • #4 19 Sty 2010 10:44
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Możesz wgrać nową pobraną z np.Lakiego lub usunąć starą i przeskanować niebo.
    Możesz też wgrać od nowa soft ze strony producenta.

0
  • #5 19 Sty 2010 18:42
    kamel124
    Poziom 10  

dzac4 no niestety ale Laki padło już przed nowym rokiem.

0
  • #6 19 Sty 2010 19:21
    gamoń
    Poziom 15  

Witam , na tej stronie masz listy kanałów http://laki.dvhk.pl/ , osobiście używam fx7600 ze spliterem c+ (soft 2.03$) faktem jest , że zdarzają się napisy " kanał zakodowany " ale jest to bardzo rzadkie , zwróć uwagę na jakość zarobionych efek na przewodzie antenowym i podklej kartę TNK od spodu żeby była grubsza , często czytnik w fx jest bardzo słabo wykonany a i karta TNK nie grzeszy jakością wykonania :cry:

0
  • #7 19 Sty 2010 20:20
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

kamel124 napisał:
    dzac4 no niestety ale Laki padło już przed nowym rokiem.

Może u ciebie padło i nie zabieraj niepotrzebnie głosu!

Dodano po 4 [minuty]:

gamoń napisał:
    podklej kartę TNK od spodu żeby była grubsza , często czytnik w fx jest bardzo słabo wykonany a i karta TNK nie grzeszy jakością wykonania :cry:

Kolego owszem była partia FX-ów z wadliwym czytnikiem ale to się tyczyło modelu z jednym CR!
    A tu mowa o 2 CR.
    A nawet gdyby był uszkodzony czytnik to wcale by karty nie widział.

0
  • #8 19 Sty 2010 20:38
    gamoń
    Poziom 15  

[guote]

gamoń napisał:
    podklej kartę TNK od spodu żeby była grubsza , często czytnik w fx jest bardzo słabo wykonany a i karta TNK nie grzeszy jakością wykonania :cry:

Kolego owszem była partia FX-ów z wadliwym czytnikiem ale to się tyczyło modelu z jednym CR!
    A tu mowa o 2 CR.
    A nawet gdyby był uszkodzony czytnik to wcale by karty nie widział.[/quote]

Witam , jeśli chodzi o czytnik w fx-ach to "przerabiałem" kilka , nie ważne czy 1 czy 2CR ( na płycie są dwa gniazda do podłączenia slotów na kartę i sloty te NICZYM się nie różnią ) , karta TNK jest słabo usztywniona ( przez to że ma możliwość wyłamania i włożenia np. do technisata) .
    Miałem przypadek z fx6600 że słabe przykręcenie efki od anteny skutkowało komunikatem " kanał zakodowany " , po przykręceniu efki kluczykiem problem zniknął.
    Czytnik nie musi być uszkodzony , wystarczy ze ma słabo sprężyste blaszki i już będzie problem z w/w komunikatem mimo że tunek będzie widział kartę i datę uprawnień.
    Pozdrawiam gamoń.
    Witam 2 , nic nie pokręciłem , kolega sam napisał że wada występowała tylko w serii 2CR , usztywnienie karty to może i "trick " ale działa, może poczekamy na wypowiedź zainteresowanego ? Efka jest sprawna i dobrze zakręcona i DZIAŁA , te fx-sy są bardzo czułe na poziom sygnału . nie chciałem pisać posta jako riposty żeby nie byc posądzonym o nabijanie punktów,
    Pozdrawiam 2 gamoń .
    :D:D

0
  • #9 19 Sty 2010 20:58
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

To że problem miałeś z F-ką nie potrzebny żaden klucz tylko wymiana wtyczki.
    A to usztywnienie karty to jakiś trik?
    Coś tu pokręciłeś.
    Już pisałem że była partia dekoderów FX 6600 i 7600 z wadliwym samym czytnikiem i nie mowa tu o podpięciu w płytę dekodera.

["Czytnik nie musi być uszkodzony , wystarczy ze ma słabo sprężyste blaszki i już będzie problem z w/w komunikatem mimo że tunek będzie widział kartę i datę uprawnień"]

To jest właśnie wada która wystąpiła w danej serii dekoderów.

0
  • #10 20 Sty 2010 09:23
    tomekjmopl
    Poziom 2  

Karta podklejona - problem dalej występuje - chyba nie pozostaje mi nic innego, jak spróbować myku z usunięciem listy kanałów, przeskanowanie nieba i ułożeniem jej od nowa. W związku z tym mam pytanie - kanały mam usunąć z poziomu zarządzania kanałami, czy z ustawień oprogramowania - tam też widziałem opcję "usuń kanały", czy jakoś tak ...

Co do efki - to raczej nie to - gdy wskakuje ten komunikat "zakodowany", sygnał pozostaje niezmienny, na tym samym wysokim poziomie.

P.S. Przy okazji wyszedł kolejny kwiatek - po włączeniu tuner brak foni na wszystkich kanałach - jest tylko szum - pomogło tylko wyłącznie na chwilę dziada z prądu :cry:

0
  • Pomocny post
    #11 20 Sty 2010 11:23
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Usuń całkowicie listę kanałów i przeszukaj tylko te transpordery gdzie nadawane są kanały dla TNK i kanały FTA.
    To że wystąpił zanik głosu to normalny objaw fergusona i reset pomaga.
    Ja bym zmienił oprogramowanie i pokombinował z listami myślę że jeżeli nie ma innej wady to zaczął b stabilnie pracować.

0
  • #12 25 Sty 2010 09:28
    tomekjmopl
    Poziom 2  

dzac4, wgrałem softa polecanego na innym forum jako najbardziej stabilnego - 1.85, do tego sam ułożyłem listę od nowa i jakoś to hula - nie ma może szału i są różne dziwne akcje, ale przynajmniej nie ma wkurzających zawieszek - widocznie ten typ tak ma i nie pozostaje mi nic innego jak się do nich przyzwyczaić :-(

0
  • #13 25 Sty 2010 10:14
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Na pewno dobrym i stabilnym Fergusonem jest AF 7018 UCI oraz DSR 7001 UCI jak masz możliwość kupienia takiego to polecam bez żadnych zacięć TNK i C+ działają.

0
  • #14 05 Lut 2010 18:41
    rychu skil
    Poziom 10  

Mam taki sam tuner i takie same objawy na sofcie 2.03.na poprzednim 2.02 było podobnie ale tunerek gdy wyskoczyło kanał zakodowany to sam sie restartował.co do Octagona jest soft co pracuje poprawnie i nie ma zwiechy ale jest taki szczegół,że na wyświetlaczu jest tylko napis LOAD,nawet przy czuwaniu.jest też Octagon z poprawnie pracującym wyświetlaczem ale dzieje się to samo co w sofcie 2.03.softy

0
  • #15 02 Mar 2010 10:40
    XeNeS
    Poziom 14  

Odnośnie mojej zabawy, to można do FX7600 załadować soft Octagona, przy którym działa wyświetlacz.

Wadą tego rozwiązania jest to iż tracimy 1CR, plusem iż można sie ponawić edukacyjnie.

W praktyce posiadam takie coś z kompletem kart TnK + C+ (CAM Aston, pełny pakiet, moduł w górnym slocie) + CP CAM - uprawnienia przechodzą poprawnie, ale niestety tuner zachowuje sie często dziwnie przy nagłej zmianie obrazu (np. reklamy przechodzą w film) - pojawia się czarny ekran i trzeba przełączyć kanał i wrócić spowrotem, potem jest OK. Na dłuższą metę jest to denerwujące, zaś problem znika jeśli nie korzysta się z modułu CP.

Niestety mam wrażenie iż soft ten nie jest już rozwijany, ostatnia wersja V3.56 jest bodajże z czerwca zeszłego roku i do dzisiaj cisza.

0
  Szukaj w 5mln produktów