Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WIE107 - nie uruchomia się

VoiTech 18 Sty 2010 15:38 6571 11
  • #1 18 Sty 2010 15:38
    VoiTech
    Poziom 10  

Witam wszystkich,
    Otwieram nowy temat ponieważ żaden z wcześniejszych wątków nie pomógł rozwiazać mi problemu z pralką Indesit WIE107 - nie uruchomia się. Nie będę może opisywał co już zrobiłem do tej pory. W tej chwili nie mam napięcia sterowania przekaźnika w obwodzie blokady drzwi. Niestety pominięcie go (zwarcie styku NO) nie daje żadnych rezultatów. Dodam że blokada jest sprawna i trzyma drzwi natomiast mikrokontroler nie dostaje potwierdzenia. Czuję że bez schematu będzie ciężko. Może ktoś pomoże?
    Z góry dziękuję za każdą odpowiedź a szczególnie za podpowiedzi i pozdrawiam,
    Wojtek

0 11
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 18 Sty 2010 17:12
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 18 Sty 2010 18:45
    VoiTech
    Poziom 10  

Teraz pojawia się błąd door, ale to już przerabiałem, tzn od tego w zasadzie zaczął się problem. Wymieniłem więc blokadę drzwi i pomogło na jakieś pół godz a potem zgasł symbol kłódki i pralka nie skończyła programu. Wyjąłem więc płytę bo podejrzanie zachowywał się przekaźnik (jakby styk mu drgał...). Ale obejrzałem, wyczyściłem, wysuszyłem i pralka ruszyła. Niestety zauważyłem iskrzenie szczotek które coraz bardziej narastało więc wyłączyłem. Niestety ponownie już nie ruszyła-żadnych błędów tylko brak symbolu kłódki. wyjąłem płytę wylutowałem przekaźnik wyglada jednak na to że jest ok. wlutowałem ponownie ale teraz to już nawet nie mam napiecia sterowania na nim...

Napięcie to powinno przychodzić z 5tej nóżki ULN2003 który steruje też silnikiem jak sądzę niestety ten scalak też nie dostaje napięcia na nóżki 8 i 9 (powinno być chyba 5V) ale dlaczego to już chyba bez schematu nie dojdę do tego. a może dysponuje ktoś takowym...?

0
  • #4 18 Sty 2010 19:42
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 18 Sty 2010 23:05
    elektrokacper
    Poziom 10  

Miałem podobny niedawno problem.wymieniłem elektrolity i któryś z rezystorów obok kontrolera nie pamiętam juz jaki w obwodzie przy pomiarze miał swoje parametry a po wylutowaniu różnice 1 kila omów.

0
  • #6 19 Sty 2010 21:13
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Jeśli będziesz miał zużyte szczotki to symbol kłódki na wyswietlaczu również nie bedzie się pokazywał.

2
  • #8 23 Lut 2010 10:02
    bercikwwo
    Poziom 9  

witam. mam problem z w/w pralka która sie nie chciała uruchomić. po wymontowaniu modułu zobaczyłem ze jest wypalony rezystor R21 L2 no i wystrzelił tez układ U8. najgorsze jest to ze nie mogę odczytać wartości i symboli tych elementów a schematu nie mogę znaleźć. może jest ktoś kto mi pomoze i poda dane tych elementów???

0
  • #9 23 Lut 2010 12:41
    henrykgr1
    Poziom 19  

Podaje foto modułu tyle ,ze to jest do pralki WIE-87
    mysle,ze jest to ten sam moduł.

Pralka Indesit WIE107 - nie uruchomia się Pralka Indesit WIE107 - nie uruchomia się

0
  • #10 23 Lut 2010 15:55
    wiesiekba
    Specjalista AGD

henrykgr1 napisał:
    Podaje foto modułu tyle ,ze to jest do pralki WIE-87
    mysle,ze jest to ten sam moduł.

Pralka Indesit WIE107 - nie uruchomia się Pralka Indesit WIE107 - nie uruchomia się

Tak to są te same moduły tylko oprogramowaniem się różnią.

0
  • #11 23 Lut 2010 17:54
    jozek_i
    Poziom 21  

Ja mam moduł sprawny do Indesit WIE107.

0
  • #12 28 Kwi 2011 15:37
    VoiTech
    Poziom 10  

Dziękuję za wszystkie wpisy. Niestety zawiesiłem ten temat bo nie mam czasu ani warunków do jego rozwiązania.
    Pozdrawiam

Moderowany przez mrhari:

A ja temat zamykam bo nie będziemy czekać przecież w nieskończoność. ;)

0