Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zmusić magnetowid do ..... ???

skowina 18 Jul 2004 17:12 1658 4
 • #1
  skowina
  Level 13  
  Witam

  W odtwarzaczach z możliwością nagrywania po podpięciu do gniazd CINCH zewnętrznego urządzenia, odtwarzacz taki od razu potrafi nagrywać z CINCH'y, natomiast w nowszych magnetowidach należy przełączyć na panelu kanał AV.

  I teraz problem polega na tym iż w większości magnetowidów po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka i po ponownym włączeniu magnetowid zazwyczaj załącza sie na "1".

  I teraz jak zmusić magnetowid aby po podłączeniu np:kamery pod euro magnetowidu, magnetowid bez żadnego przełączania kanałow od razu mógł nagrywać z tego wejścia.

  Czy jest możliwość pokombinowania z pinami w złączu EURO (magnetowidu) czy jedynym wyjściem będzie zamontowanie bateryjki potrzymującej pamięć magnetowidu. ???

  W euro złączu w TV jest taka możliwość aby magnetowidem sterować TV, klika sie odpowiedni przycisk i TV odbiera przez Euro, klika znowu i TV odbiera przez antenę.

  Pozdrawiam
 • #2
  And!
  Admin of Design group
  Czy przełączenie na AV można zrealizować jednym przyciskiem ?
  Wtedy wystarczyłby kondensator.........
  Jeżeli chodzi o podtrzymywanie to rozważ zamiast bateryjki kondensator o bardzo dużej pojemności (gold cap) nie mają zbyt wysokich napięć (do ok 3V) ale ich olbrzymia pojemność sprawia że pracują praktycznie jak akumulatorek (przy małym poborze prądu)
 • #3
  MuNiO
  Level 26  
  niektore magnetowidy maja w euro styk na ktore podaje sie napiecie chyba 12 v i automatyka przelacza w tryb AV. wiekszosc telewizorow tak ma.
 • #4
  And!
  Admin of Design group
  Który to pin ?
  Tutaj http://www.hardwarebook.net/connector/av/scart.html nic nie znalazłem na ten temat.

  Tu coś jest:
  http://www.dipol.com.pl/inf_hi02.htm
  "Wyprowadzenia I/E RGB oraz I/E AV służą do przełączania odbiornika na źródło sygnału dołączone do eurozłącza, przełączanie odbywa się przez podanie napięcia 12V."
 • #5
  skowina
  Level 13  
  Więc co do tego pinu nr 12 , to OK, ale to magnetowid dzięki temu pinowi przełącza TV w tryb AV.


  Problem ustawienia ciągłego w tryb AV magnetowidu rozwiązałem tak jak zasugerował AND!, podstawiłem kondesatorek 1F pod serwo które potrzymuje jego ustawienia.


  Zamykam temat

  Pozdrawiam