Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATI Mobility Radeon HD 4330 niewyraźne kolory na stronach

blazini 18 Sty 2010 19:27 3415 4
  • #1 18 Sty 2010 19:27
    blazini
    Poziom 8  

Od niedawna mam laptopa, karta graficzna ati radeon hd 4330 i zauważyłem pewne problemy z kolorami, są niewyraźne, jakieś takie rozmazane. Tutaj prnt screen z zaznaczonymi przykładami: ATI Mobility Radeon HD 4330 niewyraźne kolory na stronach Niby to pierdoła natury estetycznej, ale jednak trochę mnie drażni. Jakieś porady?

Dodano po 4 [minuty]:

Zastanawiam się czy to nie są jakieś problemy z javą bardziej, niż kartą grafiki, ale taki ze mnie dyletant, że nie wiem.

0 4
  • #2 18 Sty 2010 19:40
    Joker.
    Poziom 30  

Jak ustawie sobie w prawym dolnym rogu powiększenie na 120% (tak jak ty masz ustawione) to też mam dokładnie tak samo rozmazaną grafikę.

0
  • #3 18 Sty 2010 22:35
    jokrasa
    Poziom 29  

Proszę ustawiać rozdzielczość ekranu według sugestii producenta matrycy - notebooka (zajrzyj do instrukcji obsługi - manual). Dodatkowo powiększenie w przeglądarce należy wyrównać do 100%.
    To, że karta może wiele i TY kombinujesz jak możesz, to nie znaczy, że Twa matryca z zachowniem wszystkich detali wyświetla wszystkie kombinacje i rozdzielczości poprawnie.

Może, to tylko kwestia powiększenia w przeglądarce ? Czy reszta pulpitu i.t.p wyświetla się poprawnie ?

0
  • #4 18 Sty 2010 22:46
    blazini
    Poziom 8  

Mam laptopa marki Dell, model inspiron 1545, nie znam dokładnych wymiarów monitora, ale sprawia wrażenie panoramicznego. Wysokość wydaje się normalna, ale jest sporo szerszy. Konsekwencja jest taka, że na 100% powiększeniu strona jest bardzo malutka, a po bokach pozostaje puste miejsce. Powiększam dla dobra swoich oczu. Ale skoro to rozmazanie to tylko efekt powiększenia, mogę to zignorować. Właściwie to bałem się, że coś nie tak z kartą/sterownikami. Btw: jeszcze jedno pytanko - karta ATI Radeon 9800 Pro jest lepsza czy gorsza od ATI Radeon HD 4330?

Dodano po 2 [minuty]:

P.S. Teraz zauważyłem, że to rozmazanie występuje tylko w Operze. W explorerze strona jest naturalnie duża, bez żadnego ustawiania.

0
  • #5 18 Sty 2010 22:49
    jokrasa
    Poziom 29  

No to już wiadomo, że max i optymalna rozdzielczość powinna wynosić " 1366x768 px , jeśli nadal nie jest OKI , to zainstaluj najnowsze sterowniki.

0