Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig Davio 55 T55-4201 TOP zablokowało sie menu

anziej69 18 Sty 2010 22:24 3377 7
  • #1 18 Sty 2010 22:24
    anziej69
    Poziom 2  

Witam serdecznie kupiłem TV grundig davio 55t55 z zachodu chciałem spróbować go przestroić na polski odbiór w menu serwisowym .Wyczytałem na forum ze trzeba wejść w menu poprzez przycisk "I" oraz kod8500 lub 9301 gdy wszedłem przez pomyłkę zmieniłem strefe w której korzystamy z telewizora na turecką po zmianie nie mogę powrócić do menu serwisowego ponieważ mogę wpisać tylko 2 cyfrowy kodu( od 1-9) proszę o pomoc jak to odblokować lub powrócić do poprzednich ustawień.Czy jestem w stanie przestroić ten telewizor sam poprzez pilota tak jak np telewizory SONY się przestawia na system DK poprzez pilota pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc

0 7
  • #2 18 Sty 2010 23:17
    mirex
    Poziom 43  

Przede wszystkim proszę podać poprawny model TV i jednocześnie poprawić tytuł tematu.

0
  • #3 19 Sty 2010 00:01
    anziej69
    Poziom 2  

Model który znalazłem na tylnej obudowie to :
    GRUNDIG DAVIO 55 T55-4201 TOP 21cali

0
  • #4 19 Sty 2010 00:19
    Edmund511
    Poziom 17  

Może to coś pomoże:
    W menu użytkownika wybrać tryb serwisowy, wprowadzić kod 8500 – otwiera się menu serwisowe. Dla poszczególnych zestawów regulacji mamy 5 menu. Wyboru dokonujemy klawiszami kolorowymi:
    [ R ] – główne menu serwisowe,
    [ G ] – menu geometrii,
    [ Y ] – menu RGB,
    [ B ] – menu AFT,
    [ i ] – menu zakresów regulacji analogowych.
    Po poszczególnych planszach poruszamy się klawiszami strzałek. Wyjście z trybu serwisowego klawiszem [ TXT ].

0
  • #5 19 Sty 2010 00:41
    anziej69
    Poziom 2  

Tu się właśnie pojawia problem gdy chce wejść przez "I" do menu serwisowego włącza się jakaś plansza(niestety po turecku lub arabsku)i nie mogę się przemieścić do punktu gdzie mam wpisać 4cyfrowy kod (nie mogę się poruszać ani w dół ani w górę jestem na pozycji z kodem 2 cyfrowym z liczbami od 1-9 i nie mogę nic zrobić )

0
  • #6 19 Sty 2010 01:36
    mirex
    Poziom 43  

Trudno powiedzieć ty tam narozrabiałeś. Przecież w trybie serwisowym nie ma zmiany regionu. Jest tylko po wejściu w ATS.

Tu masz serwisówkę chassis 12.6, poczytaj sobie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=193688#193688

Jeśli jest tak jak mówisz, to pozostaje chyba tylko wymiana pamięci.
    Ponadto - jeśli poprawnie podałeś model - i tak nie będzie D/K. Nawet jeśli w menu będziesz miał taką opcję to głosu nie będzie. Wymiana elementów na płycie konieczna. Chyba, że model to 4201/5, pełnosystemowy.

0
  • #7 14 Kwi 2010 10:00
    tompre
    Poziom 10  

Czy masz usunięty kod dostępu?

0
  • #8 19 Kwi 2010 12:13
    leśniak adam
    Poziom 14  

Wygląda na to że uaktywniłeś tryb hotelowy te dwie cyfry które możesz w pisać to prawdopodobnie funkcja "timer". Aby usunąć tryb hotelowy wyłącz odbiornik wyłącznikiem sieciowym i włącz go z powrotem naciskając jednocześnie przycisk [I] na pilocie. Przyciskami góra/dół wybierz Hotel i przestaw na OFF.
    Uwaga
    Za nim wykonasz powyższe operacje wejdź w MENU i zmień język, funkcja powinna być dostępna (pierwsza od góry).

0