Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford mondeo mk1 centralny zamek nie zamyka wszystkich dzrwi

miskul1 18 Jan 2010 22:28 6577 7
    miskul1
    Level 10  
    witam mam taki problem z cntalnym zamkiem a mianowicie gdy zamykam lub otwieram drzwi od strony kierowcy zamek działa tylko w tych drzwiach a gdy od strony pasarzera zamek działa na wszystkich drzwiach.
    miskul1
    Level 10  
    nie był sciągany z niemiec jakies 6 lat temu
    Arturw201
    Level 13  
    Tam niema siłownika wszystko jest w zamku.Po prostu często używany się zużył .Są bodaj dwa rodzaje,wymontuj lub ze zdjętą tapicerką pojedź na złom,różnią się wtyczką i widać ją po zdjęciu tapicerki.
    Kup ten zamek właśnie z anglika bo tam tych drzwi rzadko używają.
    bysiaczek
    Level 10  
    Mam podobny problem i okazało się że niema prądu w drzwiach kierowcy.
    Kabel idzie od drzwi kierowcy, pod siedzeniem kierowcy i dalej w kierunku siedzenia pasażera.
    Pod siedzeniem pasażera, z tego co wyczytałem na różnych forach jest jakaś kostka w której lubią zaśniedzieć styki, spod siedzenia pasażera jak się domyślam wiązka idzie dalej do sterownika za schowkiem.

Zobacz czy nie masz mokrej wykładziny pod dywanikiem pasażera i od razu zapytam.
    Wie ktoś jak się dobrac do tej kostki pod siedzeniem pasażera?
    Czyli czy trzeba rozcinać wykładzinę, jeśli tak to w której części fotela(przód czy tył) przyjmując że boczek fotela jest równo ze słupkiem.
    Czy wystarczy prysnąć jakimiś preparatami polepszającymi kontakt, czy może ma sens jakoś dodatkowo to zabezpieczyć - np. owinąć szczelnie folią?
    Pozdrawiam
    Scalak5
    Level 23  
    Pierwsza sprawa nie kostka tam jest tylko wiązka demontujesz pod schowkiem listwę progową ,pod wykładziną na progu przed fotelem idzie tunel z plastiku a w nim wiązka przewód odpowiedzialny za zasilanie jest pomarańczowo czarny i łączy się tam z wszystkimi zamkami jest zgrzew.Tam właśnie gnije.
    bysiaczek
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedź, tego właśnie potrzebowałem.
    Pozdrawiam