Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewnętrzne IP - a w serwisach cały czas wewnętrzne

18 Sty 2010 23:10 2842 14
  • Poziom 15  
    Witam,
    mam Internet radiowych, na dachu jest antena oraz jakiś router od dostawcy. Stamtąd idzie kabel który wchodzi w domu w Adapter PoE i z niego kabel do router'a TP-Link TL-WR340G. Wg umowy mam zewnętrzne IP, wiem że muszę dodać port do routera, aby na danej stronie to IP było widoczne jako zewnętrzne, więc tak też zrobiłem wg strony portforward.com . No ale niestety cały czas moje IP nie jest widoczne jako zewnętrzne :/. Macie pomysł co z tym zrobić?
    Z góry dzięki za pomoc, pzdr.
  • Poziom 15  
    hmmm czyli ogólnie masz dwa routery ? Ten na dachu i ten TL-WR340G ?

Możliwe ze na dachu jest AccesPoint a nie router.

Jeśli jednak masz dwa to na tym na dachu musisz przekierować dany port na adres IP routera TL-WR340G a dopiero z niego na adres IP twojego pc.

Proponuje IP twojego PC dodać do DMZ routera TL-WR340G, a IP routera TL-WR340G do DMZ routera na dachu. Jednak przy takim rozwiązaniu twoj komputer nie jest chroniony żadnym firewallem poza tym który masz na swoim komputerze PC.

p.s

Cytat:
    aby na danej stronie to IP było widoczne jako zewnętrzne

Zewnętrzne IP powinno się wyświetlać zawsze, tylko dany port (sprawdzany) powinien byc zamknięty lub otwarty.
  • Poziom 20  
    sprawdź pierw jaki IP otrzymujesz od dostawcy na swoim TP-Link TL-WR340G
  • Poziom 21  
    Mam identyczne rozwiązanie z tym, że zewnętrzne IP mam tylko i wyłącznie przydzielone do jednego IP wewnętrznego w sieci - np. jest to 192.168.11.200. Bez routera w domu tylko jeden komputer miałby zewnętrzne IP - ten, który ma je ustawione na 192.168.11.200, pozostałe, które otrzymywały IP z dhcp (dostawcy netu) np. 192.168.11.15 nie były widoczne z IP zewnętrznym. W moim routerze ustawiłem mu WAN na 192.168.11.200 a LAN na 192.168.1.1 i wówczas każdy komp wpięty do mojego routera ma zewnętrzne stałe IP. Później tylko kwestia skonfigurowania wirtualnych serwerów na swoim routerze lub ustawienia na nim UPnP i w aplikacjach, które to obsługują. U mnie wszystko działa.
  • Poziom 15  
    tak, tak to będzie AccesPoint.

Cytat:
    Proponuje IP twojego PC dodać do DMZ routera

zrobiłem tak i router wyświetlił mi komunikat:
    "The IP adress is not in the same subnet with the LAN!"

Co to może znaczyć ?

Nie wiem czy to jest ważne, ale kabel z internetem który wychodzi z Adaptera PoE mam 'włożony' do 1 portu w Routerze.

Cytat:

Gdzie to sprawdzić ?
  • Poziom 20  
    Cytat:
    Cytat:

Gdzie to sprawdzić ?

Na routerze TP-Link TL-WR340G powinna być stosowna zakładka z tym jaki IP otrzymujesz na porcie WAN
  • Poziom 15  
    hmm ja kabel w którym mam internet mam podpięty w 1 port lan w routerze i wtedy jak wchodzę w router to mam same puste pola w zakładce WAN, a jak podłączałem kabel z internetem do portu WAN to nie mam neta w komputerze... (ani po lanie, ani po wifi)
  • Poziom 21  
    siekierka7 napisał:
    hmm ja kabel w którym mam internet mam podpięty w 1 port lan w routerze i wtedy jak wchodzę w router to mam same puste pola w zakładce WAN, a jak podłączałem kabel z internetem do portu WAN to nie mam neta w komputerze... (ani po lanie, ani po wifi)

Internetu nie masz, ponieważ masz z pewnością źle skonfigurowany router. Wpinając kabel do portu lan, router działa jak switch. Musisz napisać na jakiej zasadzie masz podpięty internet: przydzielanie dostępu na podstawie adresu mac, net przydzielany dla każdego kompa podpiętego np. przez switch, logowanie np. przez pppoe. Czy dostawca ma serwer dhcp? Mało informacji podałeś na temat Twojej sieci.
    W mojej sieci internet dostarczany jest droga radiową z serwerem DHCP. Nie mam uwierzytelniania po mac adresie a dodatkowo na IP z końcówka 200 mam ustawiony DMZ z zewnętrznym IP i właśnie na to IP jest ustawiony mój router a moja podsieć za routerem jest z innej numeracji. U mnie wszystko działa łącznie z serwerami wirtualnymi i usługą Upnp, także wchodząc na konkretne IP z dowolnego miejsca na świecie mogę połączyć się z moja podsiecią a przez konkretne porty mogę wejść na konkretne urządzenia.
  • Poziom 15  
    hmm kurcze, a żebym ja to wiedział.... jak to mogę sprawdzić ? (bo ogólnie tak ustawili to moi dostawcy neta - ale pewnie im się po prostu nie chciało nic robić....)
  • Poziom 21  
    siekierka7 napisał:
    hmm kurcze, a żebym ja to wiedział.... jak to mogę sprawdzić ? (bo ogólnie tak ustawili to moi dostawcy neta - ale pewnie im się po prostu nie chciało nic robić....)

Zasięgnij języka u swojego dostawcy. Sprawdź też ustawienia swojej karty sieciowej - jakie ma IP i jak jest ono przydzielane - przez serwer DHCP lub wpisane na sztywno.
  • Poziom 15  
    w każdym przypadku jest przypisana przez DHCP, a IP mam takie:
    1) komp który łączy się przez WiFi - 192.168.1.77
    2)komp który łączy się przez lan 1 - 192.168.1.78
    3)komp który łączy się przez lan 2 (obecnie nie wiem dlaczego nie ma w nim neta, ale mam dostęp do routera) - 94.141.149.101

ogólnie moje IP to: 94.141.149.199
  • Poziom 21  
    siekierka7 napisał:
    w każdym przypadku jest przypisana przez DHCP, a IP mam takie:
    1) komp który łączy się przez WiFi - 192.168.1.77
    2)komp który łączy się przez lan 1 - 192.168.1.78
    3)komp który łączy się przez lan 2 (obecnie nie wiem dlaczego nie ma w nim neta, ale mam dostęp do routera) - 94.141.149.101

ogólnie moje IP to: 94.141.149.199

Które z wymienionych IP jest widoczne z internetu jako zewnętrzne (wg dostawcy)? Bo domyślam się, że do tego routera, który przydziela Ci Ip w sieci nie masz dostępu.
    Prawdopodobnie tylko jedno IP wewnętrzne będzie widziane z netu jako zewnętrzne i na to IP pewnie dostawca przydzielił Ci IP zewnętrzne.
    Nie wiem czy dobrze się zorientowałem - Twój dostawca to skynet a połączenie działa na zasadzie pppoe, także router również powinien być skonfigurowany w ten sposób i prawdopodobnie router powinien mieć sklonowany mac adres komputera, na który dostawca przypisał IP zewnętrzne. To tylko gdybanie - najlepiej wykonaj telefon do dostawcy z zapytaniem.
  • Poziom 15  
    napisałem już do nich :),
    nie wiem czy to ważne, ale na umowie mam adres IP:
    94.141.149.199 (i takie też IP pojawia się na różnistych stronach)
  • Poziom 21  
    siekierka7 napisał:
    napisałem już do nich :),
    nie wiem czy to ważne, ale na umowie mam adres IP:
    94.141.149.199 (i takie też IP pojawia się na różnistych stronach)

Jeśli to jest tylko Twój adres to powinieneś mieć przekierowanie dmz na konkretne IP. Jeśli nie masz dmz to powinieneś mieć dostęp do routera aby postawiać sobie porty dla innych twoich wewnętrznych ip. Wątpię jednak aby admin dał Ci dostęp do swojego routera. Najlepiej w takich przypadkach ustawić sobie swój router na IP wewnętrzne dla którego jest przypisane ip zewnętrzne po przez np. DMZ i już w swoim routerze zrobić przekierowania portów dla różnych usług - np. serwer www, ftp, programy p2p, itp.
    Wygląda to mniej więcej tak:
    Zewnętrzne IP - a w serwisach cały czas wewnętrzne
  • Poziom 15  
    zadzwoniłem do dostawcy i mam logowanie przez pppoe, podali mi login i hasło jednak jak wpisuje je w routerze to nie może się połączyć... muszę coś jeszcze ustawić ?

PS. Czy to normalne, że jak ustawiłem na "Dynamic IP" to sam znajduje adres IP, maskę, bramę ?