Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec sławex nie osiąga temp.

d_o_r_k_a 24 Sty 2010 23:40 16353 44
    obituary77
    Poziom 14  
    Czyli strop nie jest ocieplony, to ma większe straty ciepła. Piec i tak powinien ogrzać te pomieszczenia przyziemia bez problemu, z tym że więcej spali opału niż gdyby strop był ocieplony.
    Co do sterownika, to jest on bardziej zaawansowany w funkcje niż podstawowy stosowany przez innych producentów tj. ma dodatkowe funkcje sterowania pompą c.w.u.(funkcja często występująca u innych sterowników) i tygodniowy programator czasowy (rzadko występująca).
    Najprościej byłoby zrobić zdjęcia palnika podczas pracy- gdy załączona jest dmuchawa i w czasie gdy nie jest.
    Wtedy będzie łatwiej coś powiedzieć o ustawieniach.
    Przy okazji prosiłbym o zdjęcia ogólne instalacji przy piecu, na pewno również byłyby pomocne.
    Pozdrawiam i życzę ciepełka.
    d_o_r_k_a
    Poziom 9  
    Wczoraj była ekipa ze Sławex zamontowali mi nowy sterownik PERFEKT R i dalej nie uzyskuje temp. Żar jest tylko na kopcu a to co wypycha sie nie rozpala i gasnie :(

Dodano po 3 [minuty]:

dziś wezwałam kolejnego szpeca siedzi przy piecu już dwie godz. i dalej walczy. Jak wyjdzie to porobie fotki i wstawie. dzieki.
    d_o_r_k_a
    Poziom 9  
    CPiec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp.

Dodano po 12 [minuty]:

Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp.

Dodano po 8 [minuty]:

Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp.

Dodano po 13 [minuty]:

Dodano po 16 [minuty]:

d_o_r_k_a
    Poziom 9  
    Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp. Piec sławex nie osiąga temp.

Dodano po 1 [minuty]:

Tu nie chodzi o większe spalanie. On nie osiagnie temp nawet 60 st. Piec Sławex 35 kw

Dodano po 2 [minuty]:

Zaden z przybyłych instalatorów nie dał mu rady. Jedni spędzili przy nim we wtorek cały dzień i poddali się. Kolejny był trzy godz. to nawet pieca nie umiał rozpalić. A trzeci powalczył i pochylił czoło mówiąc iż to taka jego pierwsza zagadka :(
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    J. Kleban
    Poziom 25  
    To mi wyglada na uszkodzenie wentylatora.
    Nie podaje wystarczajaco powietrza, a palenie podtrzymuje ciag kominowy.

Dodano po 4 [minuty]:

Wentylator moze byc zapchany na lopatkach, obluzowany wirnik na osce silnika, lub sterowanie nie reguluje obrotow.
    mirrzo

Moderator na urlopie...
    d_o_r_k_a
    Wstaw te fotki na "Radosną twórczość instalatorów" w tym samym dziale, a "fahofcuf" co to skroili zapodaj na prokuraturę.
    obituary77
    Poziom 14  
    d_o_r_k_a
    Kiedy ostatnio była czyszczona komora powietrzna palnika? Użytkownicy czasami o tym ważnym miejscu zapominają.
    Piec sławex nie osiąga temp.
    Co do wyglądu płomienia, jeżeli zdjęcia nie przekłamują kolorów, to powinien mieć on kolor intensywnie żółty, a tu jest bardziej czerwony - czyli odrobinę za mało powietrza jest dostarczane do spalania.
    d_o_r_k_a
    Poziom 9  
    krzysio_sr nie do końca wiem o czym piszesz ale naczynie zbiorcze to nie ten czerwony zbiorniczek co widac na zdjęciach...?
    Schłodzenie do kotła a jak mam to sprawdzić ?
    Ani serwis ani zaden z przybyłych 4 instalatorów o instalacji nic nie mówił.
    Co masz na myśli pisząc iz to jest "mała bomba" ???
    Tak jest tam 1,2 przy palącym sie piecu bo zimny ma mniej. A obecnie mamy tylko przyziemie.
    Co do podłogówki to mam tylko RTL.

Dodano po 1 [minuty]:

J. Kleban
    Raczej nie masz racji wentylator chodzi dobrze. Zapchany też nie jest bo regularnie wszystko czyszczę :)

Dodano po 5 [minuty]:

mirrzo
    Inna ekipa kładła instalację czyli grzejniki, podłogówka do rozdzielaczy. A potem kto inny przyłaczenie do kotła.
    Fachowców u nas nie brakuje co jeden to lepszy :)

Dodano po 3 [minuty]:

obituary77
    Komore ta odkręcam na dole jedną srubą raz na miesiąc w sezonie grzewczym.
    Niestety zdjęcia sa przekłamane :( płomień jest żółciutki.
    Dzięki

Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:

Kontaktowałam się z serwisem sterownika i pieca na razie nikt nie był w stanie mi pomóc żenujące.

Zgłosiłam to na dział Reklamacji czekam na odp.
    A na chwilę obecna po trzy tyg. staniu przy piecu wymysliłam wyzsze utrzymanie zaru w retorcie co widac na zdjęciu ten krążek to moja wena i piec się pali temp. zadana to 60 st wyżej nie pójdzie w domu mamy 19-20 to juz luksus w porównaniu do tego co było.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    d_o_r_k_a
    Poziom 9  
    krzysio_sr
    A masz kogoś mądrego w okolicy Wrocłaia kto by sie tym mógł zająć???
    Dla mnie to czarna magia. ;(
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mobydic
    Poziom 10  
    Witam.Zaciekawiło mnie to,ponieważ mam podobny problem.Palę w zakładzie pracy kocioł 75kw miałem.W tym roku nie mogłem nagrzać do 65 stopni.Paliwo było kiepskiej jakości,braliśmy w czterech różnych hurtowniach i to samo.Może problem tkwi w tym.A tak przy okazji,można by przymknąć zaworki na bojlerze,więcej pójdzie ciepła w grzejniki.
    d_o_r_k_a
    Poziom 9  
    Ale o jakim cieple piszesz jak mój piec nie wyciągnie więcej niż 50 st.

Dodano po 1 [minuty]:

Szukam dobrego fachowca który zajął by się tą sprawą z moim nietypowym piecem ;)