Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64 - błąd: brak naruszenia lini we/wy po załączeniu

Miwhoo 19 Sty 2010 10:56 1999 7
  • #1 19 Sty 2010 10:56
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Witam wszystkich.

Mam kłopot z Integrą 64. Centralka sygnalizuje błąd po załączeniu parteru budynku na noc [piętro nieuzbrojone]. Komunikat błędu brzmi: brak naruszenia czujnika wejścia/wyjścia po załączeniu czuwania [przedpokój]. Dzieje się tak przy załączeniu strefy z wnętrza obiektu, bo manipulator jest w jakby przedsionku i nie trzeba naruszać czujnika we/wy przy załączaniu.
    Jeśli załączy się czuwanie i wyjdzie z domu, wszystko jest ok, bo centrala rejestruje naruszenie.
    Coś pominąłem w ustawieniach?

Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Michu.

0 7
  • Relpol
  • #2 19 Sty 2010 11:59
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Jak masz podzielone strefy?

0
  • #3 19 Sty 2010 12:59
    Miwhoo

Partycja1:
    Strefa 1: cały parter, włącznie z we/wy
    Strefa 2: piwnica
    Strefa 3: garaż
    Strefa 4: wszystko

załączając strefę 1 i 2, albo tylko 1, pojawia się opisany błąd. Pewnie coś mam pominięte w ustawieniach, ale jak się ileś czasu wałkuje temat, to ciężko się dopatrzeć, co nie tak.... a na dodatek tego wszystkiego nie mogę komputera do centrali podpiąć,bo wyświetla "centrala nie odpowiada" [nie mam fabrycznego RS w laptopie]. Wcześniej chodziło,teraz nie chce :(

Komunikat błędu tyczy się tylko czujki w przedpokoju [jedyna we/wy] przy załączaniu z piętra. Załączenie i wyjście z domu nie powoduje awarii, kontaktronu na drzwiach nie ma.

W zasadzie nie wiem, czemu założyli integrę, i to 64, wystarczyłaby CA-10, automatyki żadnej nie ma, partycji więcej też, wygląda na naciąganie klienta, ale to inna sprawa... Przyznam się, że doświadczenia z integrami nie mam, ze względu na ilość montowanych sztuk, ale w końcu człowiek się całe życie uczy...

0
  • Relpol
  • #4 19 Sty 2010 13:22
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

W integrze w prosty sposób nie da się jednej linii przypisać do dwóch stref, oczywiście da się ale przy pewnych zabiegach. Skoro masz 4-strefę zawierającą wszystkie czujniki znaczy że kombinacje były jakieś zastosowane. Bez wglądu w program ciężko cokolwiek powiedzieć. Czy przy zazbrojeniu 4 strefy automatycznie załączają się pozostałe czy to rzeczywiście odrębna strefa?

0
  • #5 19 Sty 2010 13:37
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Maksymalny czas naruszenia, Maksymalny czas braku naruszenia - parametry te pozwalają kontrolować poprawność pracy czujników: przekroczenie max. czasu naruszenia lub max. czasu braku naruszenia (czas braku naruszeń jest liczony tylko gdy wejście nie czuwa) jest traktowane przez centralę jako awaria czujnika (np. uszkodzenie lub zasłonięcie czujnika). Wartości "0" wyłączają kontrolę tych czasów. Dla Integry v 1.04 można ustalić, czy czas braku naruszeń jest określony w godzinach, czy w minutach.

Co do jednego wejścia do dwóch stref to:wyjście według wejścia i wejście według wyjścia.

inventco.eu - poprawiłem pisownię

0
  • #6 20 Sty 2010 18:56
    Miwhoo

Chyba nie o to do końca chodzi, nie ustawiałem kontroli czasów załączeń...

Mój problem polega na tym, że jeśli się załączy alarm z domu, to centrala sygnalizuje błąd, bo czujka we/wy nie zarejestrowała wyjścia z domu...

0
  • #7 21 Sty 2010 15:52
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Blokowane przy braku wyjscia z obiektu - wejscie automatycznie blokowane, jezeli w czasie na wyjscie ze strefy nie naruszono czujki (wejscia) typu "Wejscia/Wyjscia" lub "Wyjsciowa" (No Exit Bypass)

pozdr

0
  • #8 21 Sty 2010 16:07
    Miwhoo

Dzięki za podpowiedzi, jak mi się uda połączyć kompa z centralą, sprawdzę wszystko co i jak...

0