Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Poduszką powietrzną, ford mondeo

19 Sty 2010 11:54 4622 8
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam kłopot z poduszką powietrzną w Fordzie Mondeo z 2001r. Mam w nim 4 poduszki.
    Od niedawna zapaliła się mi kontrolka od poduszek, tzn. miga 4 razy potem 2 razy i ta kombinacja powtarza się parę razy a następnie zapala się na stałe. Początkowo nie działo się to ciągle, po nocy jak auto stało nie było alarmu, dopiero po jakiejś pól godzinnej zaczynała migać a potem świecić, albo było na odwrót, pierwsze był alarm a po kolejnym włączeniu auta alarm znikał.
    Mam pytanie co może być tego powodem? Co mogę sam sprawdzić? Czy przyczyną mogą być mrozy bo z tego co zauważyłem elektronika w fordzie jest bardzo czuła na mróz.
    Proszę pomoc! Dzięki.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Sprawdź kabelki przy czołowym czujniku uderzenia.
  • Poziom 9  
    Z tego co się orientowałem to to 4 mignięcia oznacza błąd obwodu napinacza pasów, a 2 mignięcia oznacza błąd obwodu poduszki pasażera. Autko mam od niedawna i nie wiem gdzie znajduje się centralka od poduszek, chciał bym sprawdzić styki w kostce przyłączeniowej.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Posłuchaj co pisze yaaro mondeo w twoim roczniku ma kody poduszek 2 cyfrowe czyli kod który opisujesz to 42 czujnik uderzenia czołowego znajdziesz go pod grilem jak znam mundka to wygnity
  • Poziom 9  
    Dzięki koledzy, sprawdzę te czujniki. tylko teraz przez parę dni nie mam czasu, jak to się mówi praca wzywa. Myślę że jazda z tym alarmem nie grozi wystrzałem poduszek.
  • Poziom 20  
    Wystrzałem może i nie ale nie odpaleniem w razie kolizji napewno
  • Poziom 13  
    kolego skoro się pytasz to zacznij czytać co ci lepsi podpowiadają wkońcu poto tu piszesz skoro to błąd 42 to 42 a nie 4i2 jak byś wiedział to byś nie pytał ?!
  • Poziom 20  
    Marcin nie denerwuj się on już to zrozumiał
  • Poziom 9  
    Witam.
    Sprawdziłem ten czujnik uderzenia czołowego, troszkę się mu przy gniło, jeszcze się go udało uratować, ale kolejna awaria oznacza wymianę. Dzięki serdeczne koledzy za pomoc w naprawie. DZIĘKI!!!

A kolega Marcin sam niech się nauczy czytać a nie tylko pisać!!