Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką lodówkę kupić? Wasze typy

darek1942 19 Sty 2010 12:23 19259 21
  • #1 19 Sty 2010 12:23
    darek1942
    Poziom 10  

Witam
    Chłodziarko-zamrażarka minsk 128 powoli się kończy (osiągneła pełnoletność),więc w planach jest zakup nowego sprzętu.Co sądzicie o tych lodówkach : awaryjność, głośność, funkcjonalność.

Bosch KGN39Y40, Whirlpool WBE 3433 A++X, Liebherr CUNesf 39130 Comfort,
    Liebherr CBP 40560 Premium BioFresh, Liebherr Ces 4023 lub może macie jakieś inne typy o porównywalnych parametrach

0 21
  • #2 19 Sty 2010 13:14
    popey111
    Poziom 21  

darek1942 napisał:
    Witam
    Chłodziarko-zamrażarka minsk 128 powoli się kończy (osiągneła pełnoletność),więc w planach jest zakup nowego sprzętu.Co sądzicie o tych lodówkach : awaryjność, głośność, funkcjonalność.

Bosch KGN39Y40, Whirlpool WBE 3433 A++X, Liebherr CUNesf 39130 Comfort,
    Liebherr CBP 40560 Premium BioFresh, Liebherr Ces 4023 lub może macie jakieś inne typy o porównywalnych parametrach

Czyli szukasz lodówki około 2m wysokości białej lub srebrnej z zamrażalnikiem 100-120 litrów, może mieć komorę "0" (biofresh) i zamrażalnik bez-szronowy lub nie:) W cenie od 1700zł do do 3000zł. No cóż, polecam na początek się zastanowić nad tym co chcesz aby taka lodówka miała i ile chcesz zainwestować:) a jak już zawęzisz zakres poszukiwań to chętnie pomogę bo modele które wybrałeś ciężko porównywać:)

0
  • #3 19 Sty 2010 20:28
    darek1942
    Poziom 10  

To po kolei.Wysokość ok.2m.,srebrna,zamrażalnik ok 100 litrów,czym większy tym lepiej, może być bez komory "O", chłodziarka jak i zamrażalnik może być "No Frost", jak będzie zwykły nie będzie tragedii, klasa A,A+,A++,, cena max.3000 pln.
    Pod uwagę biorę też głośność (otwarta kuchnia).

0
  • #4 20 Sty 2010 00:31
    popey111
    Poziom 21  

Liebherr z tych które wymieniłeś wypada najciszej. Kup coś z serii CUNesf czyli nofrost w zamrażarce, jest to tańsza seria comfort i w tej cenie powinieneś się zmieścić. Np CUNesf 39130.Lub coś bez nofrost-u będzie cichsza ale polecam bez-szronową zawsze t mniejszy kłopot a z tego co piszesz wynika że będziesz korzystał z zamrażalnika.

0
  • #5 20 Sty 2010 15:55
    darek1942
    Poziom 10  

A jak sprawa awaryjności ,serwisu, gwarancji.

0
  • #6 20 Sty 2010 23:40
    popey111
    Poziom 21  

darek1942 napisał:
    A jak sprawa awaryjności ,serwisu, gwarancji.
    Kwestia egzemplarza, niestety :( a co do serwisu to spytaj ekspertów:) czyli serwisantów:)

0
  • #7 21 Sty 2010 11:07
    alosza
    Poziom 2  

Witam,
    Bardzo proszę o poradę.
    Muszę kupić lodówkę, czytałem wcześniej forum i -jak rozumiem- aby problemów nie było, lepiej wybrać Boscha, Siemensa, i Liebherra.
    Interesuje mnie wysokość ok 170 -180cm, klasa A+ /A++ (do 300kWh), zamrażarnik od 100 l., w miarę cicha (do otwartej kuchni na salon, do 40dB), najlepiej inox, ale niekoniecznie, bo wolę zapłacić za funkcję, niż za kolor.
    Rok temu dziewczyna kupiła kuchenkę elek. Mastercooka i jest z niej bardzo zadowolona.
    W sklepach lodówek tej marki jest zatrzęsienie, może warto spróbować. Nawet ze względu na cenę, mianowicie do 1500zł można już taką kupić?
    I jeszcze Whirpool – mają największe zamrażalniki (119 l.). Cena w stosunku do oferowanych funkcji jest dobrze zrównoważona.
    Co polecacie?

0
  • #8 22 Sty 2010 05:39
    popey111
    Poziom 21  

alosza napisał:
    Witam,
    Bardzo proszę o poradę.
    Muszę kupić lodówkę, czytałem wcześniej forum i -jak rozumiem- aby problemów nie było, lepiej wybrać Boscha, Siemensa, i Liebherra.
    Interesuje mnie wysokość ok 170 -180cm, klasa A+ /A++ (do 300kWh), zamrażarnik od 100 l., w miarę cicha (do otwartej kuchni na salon, do 40dB), najlepiej inox, ale niekoniecznie, bo wolę zapłacić za funkcję, niż za kolor.
    Rok temu dziewczyna kupiła kuchenkę elek. Mastercooka i jest z niej bardzo zadowolona.
    W sklepach lodówek tej marki jest zatrzęsienie, może warto spróbować. Nawet ze względu na cenę, mianowicie do 1500zł można już taką kupić?
    I jeszcze Whirpool – mają największe zamrażalniki (119 l.). Cena w stosunku do oferowanych funkcji jest dobrze zrównoważona.
    Co polecacie?
    Z boschem czy siemensem do 40db będzie ciężko. :)

0
  • #10 22 Sty 2010 14:50
    manana
    Poziom 13  

Z tych wymienionych lodówek ja na twoim miejscu wybrałabym Bosch. Dobra i sprawdzona firma. Zawsze jak mam kupić jakiś nowy sprzętu kuchni wybieram właśnie tę firmę, bo robi ona moim zdaniem najlepszy sprzęt. Lodówki są ciche, raczej się nie psują;)

0
  • #11 22 Sty 2010 15:47
    alosza
    Poziom 2  

manana napisał:
    Z tych wymienionych lodówek ja na twoim miejscu wybrałabym Bosch. Dobra i sprawdzona firma. Zawsze jak mam kupić jakiś nowy sprzętu kuchni wybieram właśnie tę firmę, bo robi ona moim zdaniem najlepszy sprzęt. Lodówki są ciche, raczej się nie psują;)

Cóż, "raczej" to jednak za mało :) Pytam o konkrety :)

0
  • #12 22 Sty 2010 19:39
    Kamilll1982
    Poziom 2  

Daewoo rf 420NA np. ?189cm bardzo dużo miejsca, na drzwiach też, no frost, ładnie wygląda, porządne grube plastiki i nie śmierdzą ;) mogłaby by być cichsza ;) ale mam ją dopiero miesiąc, jeszcze się chyba wyrobi:) Tak czy siak nie hałasuje non-stop tylko co jakiś czas. Aha, lodówka produkowana w Korei Południowej ;)
    cena 1300zł, ja w markecie dopłaciłem 200zł do gwarancji 5 letniej ;)

0
  • #13 23 Sty 2010 11:37
    garif
    Poziom 2  

Jak lubisz latać po serwisach to kup Boscha albo Whirlpoola, ale polecam Liebherra zapłacisz więcej ale kupisz lodówkę solidnej firmy. Dobrze, jest też jeśli lodówka posiada dwa agregaty ( jeden na lodówkę, jeden na zamrażarkę) dzięki takiemu rozwiązaniu lodówka krócej pracuje.

0
  • #14 23 Sty 2010 19:44
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

garif napisał:
    Jak lubisz latać po serwisach to kup Boscha albo Whirlpoola, polecam Liebherra zapłacisz więcej ale kupisz lodówkę solidnej firmy. Dobrze, jest też jeśli lodówka posiada dwa agregaty ( jeden na lodówkę, jeden na zamrażarkę) dzięki takiemu rozwiązaniu lodówka krócej pracuje.

Jakiś czas temu oczytałem się takich głupot i wybrałem Liebherra, mercedes wśród Lodówek :D

alosza napisał:
    Cóż, "raczej" to jednak za mało :) Pytam o konkrety :)

i konkretnie po sobie Ci powiem, że zaczął szwankować jakieś pół roku po skończeniu się gwarancji. Teraz się z tym męcze, był nawet w serwisie z którym się cholernie ciężko gada (np. mówie że sprężarka chodzi przez większość dnia a pajac z serwisu autoryzowanego zaczyna mi teoretyzować, że napięcie w sieci spada więc sprężarka musi chodzić dłużej itd. itp.), w sumie jest dalej to samo. Więc konkretnie to jakieś trzy lata - poczytaj tu posty - i może Ci np. konkretnie ulecieć gaz...

http://liebherr.fm.interia.pl/

0
  • #15 24 Sty 2010 01:22
    popey111
    Poziom 21  

Co do awaryjności sprzętu to mądrych nie ma i kropka. Po co wciąż drążyć ten temat. Jak chcesz fajną lodówkę napisz do mnie maila z wymaganiami a chętnie coś znajdę fajnego:) Po dziesięciu latach pomagania znajomym w wyborach sprzętu AGD stwierdzam że liczy się tak naprawdę ich subiektywna opinia:). Większość sprzętu który polecałem spokojnie posłużyła parę ładnych lat bez narzekań ze strony użytkowników:) Trochę oczywiście dokonało wcześniej żywota :) ale jak ktoś kupuje najtańszy sprzęt i najniższy model to cudów nie ma. Polecam sprzęt taki na którego ewentualną naprawę będzie nabywcę stać:) i z gwarancją na pięć lat a jak pochodzi dłużej niż pięć to się trzeba cieszyć i parę złotych co miesiąc odkładać na nowy. Prosta arytmetyka
    Pralka kosztuje 1000zł a przedłużenie gwarancji do pięciu lat 150.
    Pewny okres użytkowania to 2lata za 1000 i pięć lat za 1150:)
    1000/24=41,67zł
    1150/60=19,17
    Czyli kupujemy sobie pralkę za np 1000zł przedłużamy gwarancję i spokojnie sobie czekamy aż się pralka rozpadnie i zbieramy kaskę na drugą:)

0
  • #16 25 Sty 2010 00:36
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

garif napisał:
    Jak lubisz latać po serwisach to kup Boscha albo Whirlpoola, ale polecam Liebherra zapłacisz więcej ale kupisz lodówkę solidnej firmy.

BZDURY gadasz, zasłyszane w internecie.

Liebherr, jako porządny sprzęt, to taki 20-letni. Na R-12 jeszcze.
    Obecnie tylko nazwa pozostała.

0
  • #17 25 Sty 2010 23:57
    popey111
    Poziom 21  

elektryk2000 napisał:
    garif napisał:
    Jak lubisz latać po serwisach to kup Boscha albo Whirlpoola, ale polecam Liebherra zapłacisz więcej ale kupisz lodówkę solidnej firmy.

BZDURY gadasz, zasłyszane w internecie.

Liebherr, jako porządny sprzęt, to taki 20-letni. Na R-12 jeszcze.
    Obecnie tylko nazwa pozostała.

Ale wykończone są lepiej :)

0
  • #18 06 Mar 2010 11:50
    Robinson74

Poziom 16  

A propos chłodziarko-zamrażarek Liebherr, czy ktoś ma model CUP 2721?
    Jeśli tak, to prosiłbym o podanie głębokości z otwartymi drzwiczkami.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0
  • #19 09 Mar 2010 10:42
    marcipio
    Poziom 10  

Ja się przymierzam do takiej Link

Elektrolux ERB40033X - Ma ktos taka lub podobną i mógłby powiedzieć jak się sprawuje. Dobry to wybór?

0
  • #20 27 Mar 2010 12:20
    Robinson74

Poziom 16  

A co sądzicie o lodówkach wolnostojących firmy Gorenje?

0
  • #21 28 Mar 2010 14:18
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Robinson74 napisał:
    A co sądzicie o lodówkach wolnostojących firmy Gorenje?

Tak naprawdę to psują się bardzo rzadko.

0
  • #22 28 Mar 2010 16:36
    skryn
    Admin grupy AGD

Dosyć tego tematu. O lodówkach napisano wszystko.
    Należy grzebać w archiwach; najlepiej cofnąć się do czasów PRL-u.
    :D

0