Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór kina domowego. Amplituner + głośniki HARMAN KARDON

eloszki 19 Jan 2010 13:29 5718 27
    eloszki
    Level 10  
    Witam,

Przymierzam się do zakupu całego zestawu kina domowego. Troszke juz poczytałem i proszę o radę przy ostatecznym wyborze.

Tak wiec pokoj ma ok 22m2 (prostokat)

Kino domowe używane będzie głównie do filmów, oraz gier przez ps3.

Co do sprzętu:
    Wyczytałem że bardzo dobry jest amplituner HARMAN KARDON AVR 255
    Do tego głośniki HARMAN KARDON HKTS 11

blu ray juz mam tak wiec nie musze juz kupowac.

Czekam na opinie i ewentualne rady.

Dziekuje za zainteresowanie
    User removed account
    User removed account  
    eloszki
    Level 10  
    Kino do 4000zl. Ja czekam na rady. zreszta jest napisane. czy to bedzie ok czy moze cos innego??
    Magister_123
    Level 36  
    Zamiast tych śmiesznie małych głośniczków do komputera o niebo lepszym zestawem będzie Tonsil Fenix II + AKTIV 200. Nawet niech się nikt nie próbuje kłócić że te malutkie głośniczki zagrają lepiej od pełno wymiarowej kolumny.
    eloszki
    Level 10  
    ale to paskudnie wyglada. Wlasnie zapomnialem na samym poczatku napisac ze niestety w tak malym pokoju to bedzie dosc widoczny sprzet.
    Magister_123
    Level 36  
    To ma grać czy wyglądać?! Do tego są przecież maskownice i różne wersje kolorstyczne. Jakość Tonsili przebije te pudełeczka kilkukrotnie. Masz małe wymagania albo nie słyszałeś dobrego kina.
    Fizyki nie oszukasz. Żeby kolumna zagrała musi przepompować odpowiednią ilość powietrza czego niestety te Harmany nie są wstanie zrobić.
    Jak coś jest drogie nie oznacza że jest dobre.
    Ale jak się kierujesz wyglądem to temat chyba jest wyczerpany...
    User removed account
    User removed account  
    dues
    Level 28  
    Mogę się pokłocić, że lepiej od fenix zagrają Tonsil Premium (5.0 niecałe 2tyś zł).
    Magister_123
    Level 36  
    dues wrote:
    Mogę się pokłocić, że lepiej od fenix zagrają Tonsil Premium (5.0 niecałe 2tyś zł).

Wiem że lepiej grają bo je mam. Ale bez podłogówek bo pokój mały.
    Tutaj mamy ograniczony budżet. Amplituner 2k zł. Na resztę zostaje 2kzł. Premiumy z subwooferem to już niecałe 3k zł.
    eloszki
    Level 10  
    Oj widze ze sie rozruszalo. Nie kieruje sie tylko wygladem ale jest rowniez wazny. Chyba musze sie wybrac do media marktu i tego wszystkiego posluchac bo juz mam metlik.
    User removed account
    User removed account  
    eloszki
    Level 10  
    No i posłuchałem gra poprawnie. Teraz co do amplitunera, bo uslyszalem ze juz nie jest produkowany i jego nastepca stal sie avr260. Czy to jest jakas kolosalna roznica??

A i ostatnie pytanie : jakie kable kupic do 2 glosników tylnych (będą puszczone pod podłogą - kafelkami ) długości do 10 m. ??
    eloszki
    Level 10  
    ok dziekuje.

A co do samego amlitunera?? Czy warto jest inwestowac "na przyszlosc"?? Czy ten avr 255 lub 260 ( w zaleznosci od roznic) jest wystarczajacy??
    Magister_123
    Level 36  
    Amplituner spokojnie napędzi o wiele lepsze kolumny niż te HKTS 11.
    Uzbieraj 5000zł, kup zestaw Tonsil Siesta + Aktiv 250. Wtedy przekonasz się co to kino.
    eloszki
    Level 10  
    a sub jest aktywny tak?? moze sie skusze.
    a moze jakiis zestaw jbl. jakos firma do mnie bardziej przemawia niz tonsil ( nie wiem czy slusznie...)/
    User removed account
    User removed account  
    Magister_123
    Level 36  
    Subwoofer aktywny.
    Tonsil to nasze krajowe. Poczytaj o Siestach na forach to się przekonasz.
    JBL też dobra marka ale tylko wyższe modele.
    Tak z ciekawości to jaki kolego miałeś sprzęt wcześniej?
    eloszki
    Level 10  
    Dziekuje.

Nie mialem wczesniej zadnego sprzetu składanego. Wszystko kupowane jako calosc obecnie jakis tam samsung (nie wnikam w model) .

Ostanio bylem u znajomego ktory ma z komputera wyprowadzony dzwiek i sie zachwycilem, stad ta prosba o rady.

Tak wiec dla mnie zapewne i na te hk hkts 11 bylaby duza przesiadka.

A co do samych modeli to jestem laikiem i oczywiscie o JBL, HK, JAMO, BOSE słyszałem ale Tonsil ( a to ze polskie nie specjalnie mnie przekonuje) nigdy.

Zaraz zaczynam szukac wiecej o tej firmie.
    User removed account
    User removed account  
    eloszki
    Level 10  
    Strasznie ięzko zapewne będzie ich posluchac. po hkts 11 obdzwonilem cala warszawe.

Ok dobra juz nie mecze dluzej.

Bardzo dziekuje za rady.

Musze sie z tym przespac.

Najwazniejsze ze do amplitunera nie macie zastrzezen zadnych.
    Pablo1964
    Moderator
    Z tym amplitunerem warto także posłuchać kolumn JBL E. Dobrze brzmią w kinie i dynamicznej muzyce. Ale ich brzmienie jest nieco kontrowersyjne - dlatego namawiam do odsłuchu a nie do kupowania w ciemno.
    eloszki
    Level 10  
    Zalezy mi bardzo na duzym basie. Sama czystosc, jakosc dźwięku spada na 2 plan.
    User removed account
    User removed account  
    eloszki
    Level 10  
    a na amlitunerze jest regulacja poszczególnych kanałów min basu??