Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A200-1YU - naprawa po zalaniu

LiMuBai 19 Jan 2010 15:45 2068 0
    LiMuBai
    Level 15  
    Witam Kolegów.

Mam dość przykry problem z laptopem jak w temacie - otóż laptopa teściowej "ochrzściły" koty - prosto na klawiature.

Rozebralem go żeby wyczyścić izopropylem, ale bez konkretnego skutku.
    Dzieje sie dokładnie to co wcześniej, mianowicie:
    -matryca pusta (świetlówka tez się nie włącza)
    -logo satellite martwe - nie świeci
    -led od powera mruga 2x niebiesko, 2x czerwono, 2x niebiesko... i w kolko.
    -wentylator włącza sie tylko na chwilę.

*(Po wyczyszczeniu, przez pare minut zachowywał się (prawie) normalnie bo led powera nie mrugał tylko świecił, praca dyskiem, wentylator na średnie obroty, ale zero reakcji.Po paru min. z powrotem mruganie niebieskie/czerwone.)

Podczas rozbierania zauważyłem że dysk, ram, wifi sa w pełni czyste, za to klawiatura,
    mala część płyty głównej i możliwe, że procesor tez się "umoczył".
    (czas od "zalania" do wyczyszczenia niewielki, tak ze kwaśny odczyn moczu kotów (który swoją droga jest wysoki) nie zdążył niczego "zeżreć").

Znalazłem serwisówke, ale niespecjalnie obszerną, nie mam w niej żadnych informacji o całkowitych padach, tylko konserwacja, disassembly itp.

Prosiłbym Kolegów o wskazówki jak ustrojstwo sprawdzić, i co oznacza kod mrugany przez powera (w serwisówce nie mam kodow BIOSa ani świetlnych ani dzwiękowych).

Z mojej strony - myślę, że CPU albo płyta jest po prostu do wymiany, a Wy co o tym sądzicie ?

*(problem w tym ze to A200-1YU - w googlach ledwo co można odszukać w związku z tym submodelem - aha - kształt płyty jest inny niż w standardowej A200'ce).

Piotr

--------------------------------

Na dzień dzisiejszy - laptop się włącza - wszystko funguje, zero uszkodzeń, ale po ok 10-15 minutach wyłącza się matryca i świeci tylko (stale) led od powera na niebiesko, wentylator chodzi na wolnych - zero reakcji.
    Myślę, że po podgrzaniu CPU coś jeszcze paruje, czy świadczy to o uszkodzeniu trwałym ?
    W momencie odpalenia dzisiejszego wszystko poszło jakby nic się nie stało, tak że coś będzie (prawdopodobnie) z zaschniętymi "resztkami".
    Doradźcie czy warto rozebrać układ chłodzenia, bo pod nim coś może (choć nie musi..) być. Problem w tym, że nie mam pasty dlatego wolałbym tego nie robić,
    ew. jeśli będzie to konieczne będę musiał ją zakupić :/
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo