Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silicon Power - pierwsza karta CF 400x o poj. 128 GB

pseven 19 Sty 2010 17:12 2234 7
  • Silicon Power - pierwsza karta CF 400x o poj. 128 GB
    Silicon Power, jeden z największych na świecie producentów pamięci zapowiedział dzisiaj w informacji prasowej wprowadzenie do oferty karty Compact Flash o pojemności 128GB. Karta klasy 400X stanowi kompromis pomiędzy pojemnością a możliwą do uzyskania wydajnością. Oferuje prędkość zapisu wynoszącą do 90MB/s i jest przeznaczona głównie dla użytkowników cyfrowych aparatów fotograficznych. Produkt Silicon Power jest pierwszą na świecie kartą pamięci Compact Flash o pojemności 128 GB. Karta wspiera tryb PIO Mode-6, a także technologię zapisu Multi-Word DMA. Wśród pozostałych cech należy wymienić system korekcji błędów ECC oraz technologię Wear Leveling zapewniającą wydłużoną żywotność nośnika. Silicon Power 400x CF objęta jest dożywotnią gwarancją i według zapewnień producenta jej żywotność wynosi do 10 000 cykli „plug and unplug”. Karty 400X uzupełniają szeroką gamę produktów Silicon Power, w tym kart CF 200X o mniejszej pojemności.

Źródło:
    http://www.dpreview.com/news/1001/10011904siliconpower128gbcf.asp

Fajne! Ranking DIY
  • #2 19 Sty 2010 18:22
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Mi by się przydała karta do aparatu, bo ciągle muszę zdjęcia kopiować do komputera. Ale z drugiej strony co w przypadku awarii(?). Wiadomo że 128 GB to wcale nie tak mało i można stracić dużą ilość zdjęć... A to była by duża strata.

• #3 19 Sty 2010 20:28
    moon09
    Poziom 15  

cztery szybkie karty SD 64GB połączyć w raid1 i wsadzić w miejsce takiej karty CF i śpisz spokojnie :)

• #4 19 Sty 2010 20:44
    tuning86
    Poziom 15  

Tak raid1 w aparacie :-) mistrzostawo swiata .

• #5 19 Sty 2010 21:05
    submariner
    Poziom 32  

Super , jako dysk dla danych sa takie przesciowki zeby to wpiac do laptopa jako dysk , mnie system chodzil na starych kartach sd i pomimo ze maja ograniczona zywotnosc wczesniej pad laptop = po kilku miesiacach padla plyta glowna ale nie od CF - no pop prostu ACER :).
    Czy zdarzylo sie komus uszkodzenie karty pamieci i jakie?
    Pytam bo uzywalem wielu innych i moze jak kombinowalem cos z zapicem z mikrokontrolera to tam czasem zablokowalemkarte i trzeba bylo formatowac ale w normalnym uzytkowaniu nigdy , natomiast HDD pada powiedzmy raz na 2 lata.

• #6 19 Sty 2010 21:21
    BartekWB
    Poziom 27  

Electrical - żaden fotograf nie robi sobie z karty archiwum, to głupota. Robisz fotki, zrzucasz w domu, opróżniasz kartę. Takie duże pojemności to bardziej dla reporterów, którym się "spieszy" ;). Poza tym rawy są coraz większe to i większe karty.

• #7 19 Sty 2010 22:35
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Cytat:
    Czy zdarzyło się komuś uszkodzenie karty pamięci i jakie?

Ja kiedyś miałem problem ze zdjęciami na karcie, zamiast zdjęć były krzyżyki. Po formacie karty wszystko było ok. Nie próbowałem odzyskać zdjęć bo na szczęście nie było ich dużo (około 50).

• #8 20 Sty 2010 14:08
    daavid117
    Poziom 42  

submariner napisał:
    Czy zdarzylo sie komus uszkodzenie karty pamieci i jakie?

Mi już dwa razy. Raz karta częściowo traciła dane (tzn uszkadzała pliki i stawały się one nieotwieralne, format nic nie dawał), a drugi raz po nagraniu na kartę czegokolwiek wszystko było ok, aż do momentu odłączenia od komputera, bo potem na karcie były już tylko foldery z nieznanymi nazwami (kwadraciki, cyrylica i w ogóle bałagan). Mój HDD działa już 5 lat bez najmniejszych problemów.