Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar czasu przełączania fotodiody - symulacja.

19 Sty 2010 17:12 1659 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam do wykonania symulacje związaną w pomiarem czasu przełączania fotodiody.
    Chodzi o to aby pokazać w jaki sposób zmiana parametrów wew. tj. pojemności itp. wpływa na czas reakcji fotodiody.
    Program w jakim chciałbym to zrobić to PSpice 9.2 znajduje się tam w bibliotece fotodioda MRD500, tj. fotodioda firmy motorola.
    Jednak nie wiem czy to ma sens, ponieważ element MRD500 może być idealny i mogę nie zaobserwować różnicy czasu miedzy sygnałem nadawczym a odbiorczym.
    Układ do symulacji znajduje się poniżej, ale nie wiem czy to jest dobrze.
    Oczywiście inne programy wchodzą w grę, ale nie znalazłem w nich fotodiod, szukałem w Multisim, znalazłem w Simulinku, ale mam problem aby w ogóle to połączyć, bo nie pracowałem wcześniej w Simulinku.
    Proszę o wszelkie wskazówki rady.
    Pozdrawiam

Pomiar czasu przełączania fotodiody - symulacja.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Witam,

Również jestem w potrzebie wykonania kilku symulacji dla fotodiód. W simulinku dioda pięknie działa, jednak wydaje mi sie ze PSpice lepiej sobie poradzi z resztą obwodu,

W jakiej bibliotece znalazłeś rzeczoną fotodiodę?

Pozdrawiam,

Micard
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Wielkie dzięki, spróbuję to mu wcisnąć ;p A wiesz moze skąd wytrzasnąć bibliotekę z fotodiodami ?

Pozdrawiam,

Micard