Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka Bosch WTE 86302BY - pukanie

VoodoGT 19 Sty 2010 17:12 1523 2
  • #1 19 Sty 2010 17:12
    VoodoGT
    Poziom 9  

Suszarka Bosch WTE 86302BY podczas pracy tj. w trakcie obracania bębnem wydaje charakterystyczne pukanie tak jakby coś się obluzowało w środku. Stuki są dobrze słyszalne i występują ciągle podczas obrotu bębnem, w chwil kiedy przechodzi przez określone miejsce. Po za tym urządzenie działa prawidłowo.Może ktoś się spotkał już z tym problemem?

0 2
  • #2 21 Sty 2010 20:47
    Lisek64
    Poziom 22  

Zdejmij górną płytę suszarki i będziesz miał dostęp do bębna. Sprawdź od strony drzwi tam gdzie na bębnie jest przewężenie czy nie nastąpiło przetarcie blachy. Ew. któraś z rolek podtrzymujących bęben

0
  • #3 09 Wrz 2013 11:48
    jocker1973
    Poziom 10  

Witam,
    Odświeżam temat, bo mam pytanie do VoodoGT

Mój problem dotyczy suszarki WTS 86514BY, ale problem taki sam jak opisał Lisek64,

po zdjęciu obudowy okazało się że, blacha bębna w miejscu wywinięcia rantu przy styku z filcową uszczelką od strony drzwi jest przetarta na ok. 20cm obwodu bębna i to powoduje cykliczne pukanie.

VoodoGt - nie wyjmowałem bębna i zastanawiam się czy aby usunąć problem trzeba wymienić cały bęben czy może jest od "rozbieralny" i da się wymienić tylko ten "pierścień" od frontu, oraz czy nie usunięcie tej usterki grozi jakimiś "poważniejszymi" konsekwencjami ?

Czy orientujesz się jakie orientacyjnie są koszty takiej naprawy/bębna ?

Suszarka ma raptem 3 lata i była używana ok. 2 razy w tygodniu, co daje jakieś 450 suszeń - czy aby takie przetarcie nie wystąpiło za szybko i nie jest to jakaś wada produktowa tych bębnów ?

Moderowany przez movzx:

Temat z 2010 roku!
    3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

0