Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta WiFi na USB Linksys WUSB54G v4 - restarty komputera

wgruza 19 Sty 2010 20:17 2451 0
  • #1 19 Sty 2010 20:17
    wgruza
    Poziom 21  

Witam,
    nie sądziłem, że nie poradzę sobie z tak prostym urządzeniem... jednak.

Posiadam kartę WiFi na USB Linksys WUSB54G v4
    Sprzęt chodził bardzo dobrze kilka miesięcy - dobry zasięg i transfery. Od kilku dni występują jednak problemy:
    - Restart komputera po pewnym czasie korzystania z WiFi
    - Ponowny rozruch komputera z podpiętą kartą kończy się restartem (z odłączoną jest ok)
    - po ponownej instalacji sterowników następuje reset.

Co próbowałem:
    - starsze sterowniki
    - inne porty USB
    - sprawdzenie wnętrza w poszukiwaniu uszkodzeń czy przegrzania - brak jakich kolwiek, temp układu w normie.

Komputer zupełnie "czysty i zadbany".

Szukając odpowiedzi na pytanie...dlaczego, spotkałem się z podobnymi problemami na forach zagranicznych. Może tu ktoś zna odpowiedź?

Powoli tracę do niej cierpliwość i szykuje się do rzutu w stronę kosza na śmieci :)
    Jeśli tak się stanie (a pewnie tak) to jaką Koledzy polecacie kartę WiFi na USB?
    Zależy mi na gnieździe antenowym, chociaż odległość jest niewielka to jednak chcę mieć w razie czego bardziej uniwersalny model. W zupełności wystarczy obsługa trybu B/G.
    Karta musi być na USB, w komputerze jest co prawda jedno złącze PCI Low Profil jednak nie chcę go wykorzystywać bo straszny ścisk panuje pomiędzy karta grafiki a zasilaczem (komputer to Dell GX270 SFF).

Problem rozwiązany!
    Pomogła podmiana kabla USB (kabel typu A->B jak w drukarce czy skanerze) - ten oryginalny z kompletu widocznie pogorszył magicznie swoje parametry ;) - a na starym kablu od drukarki wszystko chodzi już normalnie.

Mimo to decyzję o kupnie nowej karty na USB już podjąłem, kosztuje to niewiele a zawsze może się przydać - pytanie jest nadal aktualne - jaki model polecacie?

Wpadł mi w oko następujący model: TP-Link TL-WN422G - ma ktoś doświadczenie z tym sprzętem?

0 0