Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PCB dla układu scalonego TDA 7265

19 Sty 2010 20:20 1907 3
  • Poziom 16  
    Witam. Jestem posiadaczem układu scalonego TDA 7265 i mam zamiar z tego zrobić wzmacniacz. Zaprojektowałem (w paincie xD) płytkę drukowaną (w załącznikach), ale nie wiem czy dobrze... Jestem młody i słabo się znam na elektronice, ale się bardzo nią interesuje dlatego pytam co i jak;)
    Wzorowałem się schematem, który znajduje się na tej stronie: http://www.classiccmp.org/rtellason/chipdata/tda7265.pdf
    jeżeli byłyby jakieś błędy, to prosiłbym je poprawić, albo napisać co i jak.
    TDA 7265 będzie się znajdował na środku płytki, tak jak jest to zaprojektowane, ponieważ ma być on przedłużony na przewodach do radiatora...
    Pozdrawiam.
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Witam. Osobiście nie polecałbym projektowania płytek w paincie, lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie programów do tego typu rzeczy takich jak np "eagle" albo "diptrace" . Sam używam Diptrace 1.4 w wersji demo (ograniczeniem jest liczba pinów do wstawienia około 250, ale to w zupełności wystarczy dla początkującego elektronika). Jeżeli chcesz mógłbym Ci zaprojektować taką płytkę. Pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 39  
    Witam
    Nie wiem po co "tworzysz" nowy projekt, przecież na str 7 z podanego linku noty katalogowej jest zaprojektowana płytka, którą można przenieść do jakiegoś programu graficznego (Photoshop, Corel) i usuwając kontury elementów, po uprzednim wyskalowaniu wydrukować. Paint nie służy do projekcji płytek (brak skalowania).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Dzięki za odpowiedź;) pozdrawiam