Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Immergas ZEUS VICTRIX SUPERIOR 26KW- prędkość pompy

gidonzed 19 Jan 2010 21:06 9126 24
Tespol
 • #1
  gidonzed
  Level 10  
  Witam, mam mały ale dokuczliwy problem, w moim piecu, jak w tytule, chciałbym sprawdzić na jaką prędkość jest ustawiona pompa czy na 1,2, czy 3 prędkość. Niestety nie mam takiej możliwości , w moim menu ( INFORMAZ.) które notabene jest przestawione na kody alfanumeryczne, nie ma takiego kodu który odpowiada za te nastawy. Wg instrukcji to jest V.POMP. - i brak odpowiednika alfanumerycznego. A drugi problem to ewentualne zmiany nastawy prędkości pompy, jest to możliwe w menu M5 ( CONFIGR.) zarezerwowane dla serwisu. Może mi ktoś zdradzi tę wielką tajemnicę jaki jest kod dostępu do menu M5 i gdzie się zmienia prędkość pompy CO . Pozdrawiam.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Tespol
 • #2
  pawel_i
  Level 20  
  A po cóż ci ta nastawa?
 • #3
  gidonzed
  Level 10  
  No wiesz, jak działa piec to grzejniki na dole są gorące a na górze chłodne, a jak działa kominek to są gorące na dole i górze ( kominek z płaszczem wodnym). Stąd moje podejrzenie że pompa działa na 1 biegu. Niestety nie mogę tego sprawdzić z pozycji użytkownika więc powyższy post.Pozdrawiam.
 • Tespol
 • #4
  William Bonawentura
  Level 33  
  Nastawa pompy to przełącznik na jej korpusie. Nie wydaje mi się, żebyś mógł to odczytać z menu.
 • #5
  pawel_i
  Level 20  
  W superiorach była pompa z elektronicznie zmieniana prędkością obrotowa w menu.
  Ale zawsze fabrycznie ustawiana była na maks. Sprawdź filtry pod kotłem na powrocie z CO.
 • #6
  gidonzed
  Level 10  
  Super pomysł, ale od tego praktycznie zacząłem - są ok.
 • #7
  pawel_i
  Level 20  
  Sprawdzę i jutro postaram się odpowiedzieć
 • #8
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Nastawy serwisowe , jak sama nazwa wskazuje , są zastrzeżone dla serwisu . Nie należy ich rozpowszechniać na forum . Chyba że masz na to zgodę od Immergas Polska ...?
 • #9
  MarudaP
  Level 21  
  W tym kotle (taki mam) pompa jest fabrycznie ustawiona na "auto" i ΔT=15*C. Tak jest w instrukcji dołączanej do pierwszych kotłów. Potem zmieniono ją na coś, co nie powinno się nazywać "instrukcja".
 • #10
  driver1880
  Level 12  
  Dołączam się do prośby o ten kod, ja potrzebuję zmienić ustawienia w.u. dlatego że mam ustawione, że jak temp w.u. zejdzie poniżej 10 stopni od ustawionej to piec się uruchamia, a u mnie wtedy już leci zimna woda podczas kąpieli. Potrzebuję zmienić to na -3 stopnie. jeżeli możesz to poślij mi to na priv-a a zostawię to sobie dla siebie.
 • #11
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Raczej nie dostaniesz tego kodu. To informacja poufna, przeznaczona tylko dla serwisu.
  Zaproś go, to ustawi wszystko jak należy.
 • #12
  driver1880
  Level 12  
  Tak był i ustawił jak ustawił, a ja mam znowu płacić za jego kolejną wizytę i nieumiejętność, bo jeżeli ktoś ma ustawioną w.u na 38 stopni to serwisant powinien wiedzieć, że przy 28 stopniach woda nie nadaje się do kąpieli, więc o czym tu rozmawiać.
 • #14
  gidonzed
  Level 10  
  Witam ponownie.
  Tak na marginesie co do serwisantów od firmy IMMERGAS to muszę stwierdzić, że w mojej okolicy czyli Legionowo , Warszawa Białołęka to jest totalne dno, serwisanci to nadęte d..ki , które nic nie doradzą, nic od siebie nie powiedzą , czepiają się rzeczy które ich nie dotyczą, i biorę za to chorendalne pieniądze. Ta cała sytuacja jest chora. Tu przytoczę słowa mojego "wspaniałego" serwisanta
  " jeżeli umie Pan czytać ,to zamiast oglądać TV proponuję pocztyać instrukcję "
  Krew się gotuje, i gdyby nie to że jestem cywilizowanym człowiekiem to bym wziął kij bejsbolowy i pier... w ten pusty łeb to aż by zahuczało. Dlatego wielu ludzi szuka w sieci informacji i sami coś próbują zrobić. Więc Panowie serwisanci z innych firm nie dyskutujcie na temat swoich kolegów z IMMERGAS-u bo to Was nie dotyczy. Jeżeli chcecie pomóc to miło z Waszej strony , jeżeli nie to proszę o ciszę.Jeżeli natomiast jesteście też serwisantami w/w firmy to powinniście się wstydzić za Waszych kolegów, albo ich wyeliminować z rynku.
  Tu przytoczę koszty ( IX 2008 )uruchomienia
  1. uruchomienie pieca - 0 zł ( ustawienia i tak sobie trzeba zrobić samemu, pomijając te które są obwarowane kodem, bo te zostają bez zmian - czyli takie jakie fabryka ustawiła) czas uruchomienia 20 min. z czego 10 min. to czepianie się do komina, karty gwarancyjnej i pieczątek firmy montującej.
  2. dojazd do klienta ( 8 km. ) 150 zł tj. około 18,75 za km. - masakra
  3. w czasie wizyty zginął odpowietrznik, co to niby IMMERGAS nie dołączył do pieca- nie wieżę. Jak bym chciał kupić to pewnie 50 zł musiałbym zapłacić.
  Olałem , zadzwoniłem do sklepu i mi przysłali, zapłaciłem 5 zł.
  serwis roczny
  1. od 250 do 350 zł
  2. dojazd 150 zł
  3. jak coś się zes..a to wymiana - dodatkowe koszty
  Firma IMMERGAS gwarantuje że przez 5 lat nic się nie stanie. Więc po co serwis roczny , a po to żeby przedłużyć gwarancję o dodatkowy rok , i nabić kasę serwisantom obibokom. Przeczyścić filtry i ogólny przegląd potrafi zrobić każdy serwisant od piecyków gazowych i za mniejszą kasę.
  P.S. Jeżeli ktoś ma namiar na forum , lub szersze info na temat tych piecków proszę na priv. Pozdrawiam.
  A kodu jak nie miałem tak nie mam.
  MASAKRA
 • #15
  igrzelczyk
  Level 21  
  No to macie warszawskie ceny ja p.....le ja na to muszę 3 adresy zrobić , hmmm może bede podawał link do tej i formacji swoim maruda co to dla nich 150 Zl z dojazdem na terenie Szczecina jest za drogo..... ]Link[/url]
 • #16
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  gidonzed wrote:

  A kodu jak nie miałem tak nie mam.
  MASAKRA


  I nie będziesz miał, bo pewne wartości są zastrzeżone dla serwisu właśnie. Nie poradzisz na to.
 • #17
  gidonzed
  Level 10  
  Zaczynam żałować że kupiłem ten piec, mam znajomego który serwisuje inne piece, stara się o serwisowanie IMMER.. ale ciągle są jakieś przeszkody, już dawno bym miał spokój z innym piecem. Każdego który chce kupić taki piec powinni wprowadzić w arkana serwisu. Pozdrawiam.

  P.S. zaczynam przeglądać włoskie strony może tam znajdę kod.
 • #18
  mauri_b
  Heating systems specialist
  Niezłe macie stawki za dojazd w tej Warszawce. U mnie to 1zł netto/km powyżej 15 km, także ten Twój serwisant to niezły bandyta, gidonized.
 • #19
  gidonzed
  Level 10  
  Wiem i ubolewam nad tym, tak czy inaczej jest tragedia. Mam tylko nadzieję że znajdzie się jakiś normalny serwisant wśród tych rozmanierowanych i ogarnie temat, bo nie jestem osamotniony w problemie. Pozdrawiam.
 • #20
  omnixwp
  Level 18  
  Nalezy zadać sobie pytanie: Dlaczego na listach serwisowych Immer jest tylu serwisantów? Jak wiadomo jest wolny rynek i dlatego przed zdecydowaniem się na wybór usług powinieneś porównać ceny, obowiązkowo. A dziś poprostu płacisz frycowe. W mniejszych aglomeracjach trudniej o klienta więc i ceny na wszystko są niższe. W twojej sytuacji nie jest winny producent kotła, tylko niefrasobliwość klienta. A tego gościa wyreśl z listy znajomych :)
 • #21
  m111
  Level 14  
  Nie serwisuje Immergaza, ( nie będę wnikał w politykę firmy ). Lecz moim zdaniem ( nieraz mówię to klientowi ), urządzenie jest jego ma prawo grzebać w ustawieniach do woli ( byleby nie dotykał armatury gazowej ). A gdy coś namiesza, wtedy przyjeżdżam i opłata interwencyjna. Swoją drogą stawka za kilometr to w granicach złotówki brutto.
  " gidonzed " wysłałem Ci wiadomość na PW.
 • #22
  DanDie
  Level 11  
  Jeśli ktoś posiada ten cudowny kod to chętnie poproszę
  Padł mi czujnik temp zewnętrznej nowy wg immergas około 80zł w sklepie wyszedł za jakieś 2.50
  Muszę tylko ustawić temp na nowym ale to oczywiście zastrzeżone dla serwisu pomimo ze podają gdzie to jest w instrukcji dla klienta
 • #24
  DanDie
  Level 11  
  i takie odpowiedzi uwielbiam najbardziej

  wiec jesli taka odpowiedz Cie usatysfakcjonuje
  czujnik temp oszukuje o 2 st

  interesuje mnie zmiana parametru P76 w menu serwisowym M5

  piec to zeus superior

  wiec chyba co nieco wiem o czym mowie i co chce zmienic :)

  z drugiej strony jesli cos sobei namieszam pozostanie mi wezwanie serwisanta i zaplacenie mu za usluge prawidlowej konfiguracji pieca

  nie robmy historii nie dokonczonych z rzeczy ktore powinny byc dostepne w menu uzytkownika
 • #25
  beeveer
  Level 10  
  Zakupiony piec jest moją własnością, nikt nie ma prawa mnie ograniczać w dostępie do funkcji.
  Kod do menu serwisowego zeus victrix i superior to 472 (wchodzi na 80% urządzeń). Możesz sobie zmienić prędkość pompy, ale jak zminiłem sobie dT na 6C i rampę rozruchową na 60sek to prze zpoerwsze 30 min pompa ciągle na trójce (w trybie auto). Zależało mi na b. szybkim nagrzaniu układu po włączeniu.
  Immergas ZEUS VICTRIX SUPERIOR 26KW- prędkość pompy