Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas ZEUS VICTRIX SUPERIOR 26KW- prędkość pompy

gidonzed 19 Sty 2010 21:06 7689 24
  • #1 19 Sty 2010 21:06
    gidonzed
    Poziom 9  

Witam, mam mały ale dokuczliwy problem, w moim piecu, jak w tytule, chciałbym sprawdzić na jaką prędkość jest ustawiona pompa czy na 1,2, czy 3 prędkość. Niestety nie mam takiej możliwości , w moim menu ( INFORMAZ.) które notabene jest przestawione na kody alfanumeryczne, nie ma takiego kodu który odpowiada za te nastawy. Wg instrukcji to jest V.POMP. - i brak odpowiednika alfanumerycznego. A drugi problem to ewentualne zmiany nastawy prędkości pompy, jest to możliwe w menu M5 ( CONFIGR.) zarezerwowane dla serwisu. Może mi ktoś zdradzi tę wielką tajemnicę jaki jest kod dostępu do menu M5 i gdzie się zmienia prędkość pompy CO . Pozdrawiam.

1 24
  • #2 20 Sty 2010 19:51
    pawel_i
    Poziom 20  

A po cóż ci ta nastawa?

0
  • #3 20 Sty 2010 20:04
    gidonzed
    Poziom 9  

No wiesz, jak działa piec to grzejniki na dole są gorące a na górze chłodne, a jak działa kominek to są gorące na dole i górze ( kominek z płaszczem wodnym). Stąd moje podejrzenie że pompa działa na 1 biegu. Niestety nie mogę tego sprawdzić z pozycji użytkownika więc powyższy post.Pozdrawiam.

0
  • #4 20 Sty 2010 20:14
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Nastawa pompy to przełącznik na jej korpusie. Nie wydaje mi się, żebyś mógł to odczytać z menu.

0
  • #5 20 Sty 2010 20:26
    pawel_i
    Poziom 20  

W superiorach była pompa z elektronicznie zmieniana prędkością obrotowa w menu.
    Ale zawsze fabrycznie ustawiana była na maks. Sprawdź filtry pod kotłem na powrocie z CO.

0
  • #6 20 Sty 2010 20:38
    gidonzed
    Poziom 9  

Super pomysł, ale od tego praktycznie zacząłem - są ok.

0
  • #7 20 Sty 2010 21:00
    pawel_i
    Poziom 20  

Sprawdzę i jutro postaram się odpowiedzieć

0
  • #8 21 Sty 2010 06:46
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nastawy serwisowe , jak sama nazwa wskazuje , są zastrzeżone dla serwisu . Nie należy ich rozpowszechniać na forum . Chyba że masz na to zgodę od Immergas Polska ...?

0
  • #9 21 Sty 2010 08:00
    MarudaP
    Poziom 21  

W tym kotle (taki mam) pompa jest fabrycznie ustawiona na "auto" i ΔT=15*C. Tak jest w instrukcji dołączanej do pierwszych kotłów. Potem zmieniono ją na coś, co nie powinno się nazywać "instrukcja".

0
  • #10 22 Sie 2010 14:49
    driver1880
    Poziom 12  

Dołączam się do prośby o ten kod, ja potrzebuję zmienić ustawienia w.u. dlatego że mam ustawione, że jak temp w.u. zejdzie poniżej 10 stopni od ustawionej to piec się uruchamia, a u mnie wtedy już leci zimna woda podczas kąpieli. Potrzebuję zmienić to na -3 stopnie. jeżeli możesz to poślij mi to na priv-a a zostawię to sobie dla siebie.

0
  • #11 22 Sie 2010 15:28
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Raczej nie dostaniesz tego kodu. To informacja poufna, przeznaczona tylko dla serwisu.
    Zaproś go, to ustawi wszystko jak należy.

0
  • #12 22 Sie 2010 15:37
    driver1880
    Poziom 12  

Tak był i ustawił jak ustawił, a ja mam znowu płacić za jego kolejną wizytę i nieumiejętność, bo jeżeli ktoś ma ustawioną w.u na 38 stopni to serwisant powinien wiedzieć, że przy 28 stopniach woda nie nadaje się do kąpieli, więc o czym tu rozmawiać.

0
  • #14 04 Gru 2010 16:03
    gidonzed
    Poziom 9  

Witam ponownie.
    Tak na marginesie co do serwisantów od firmy IMMERGAS to muszę stwierdzić, że w mojej okolicy czyli Legionowo , Warszawa Białołęka to jest totalne dno, serwisanci to nadęte d..ki , które nic nie doradzą, nic od siebie nie powiedzą , czepiają się rzeczy które ich nie dotyczą, i biorę za to chorendalne pieniądze. Ta cała sytuacja jest chora. Tu przytoczę słowa mojego "wspaniałego" serwisanta
    " jeżeli umie Pan czytać ,to zamiast oglądać TV proponuję pocztyać instrukcję "
    Krew się gotuje, i gdyby nie to że jestem cywilizowanym człowiekiem to bym wziął kij bejsbolowy i pier... w ten pusty łeb to aż by zahuczało. Dlatego wielu ludzi szuka w sieci informacji i sami coś próbują zrobić. Więc Panowie serwisanci z innych firm nie dyskutujcie na temat swoich kolegów z IMMERGAS-u bo to Was nie dotyczy. Jeżeli chcecie pomóc to miło z Waszej strony , jeżeli nie to proszę o ciszę.Jeżeli natomiast jesteście też serwisantami w/w firmy to powinniście się wstydzić za Waszych kolegów, albo ich wyeliminować z rynku.
    Tu przytoczę koszty ( IX 2008 )uruchomienia
    1. uruchomienie pieca - 0 zł ( ustawienia i tak sobie trzeba zrobić samemu, pomijając te które są obwarowane kodem, bo te zostają bez zmian - czyli takie jakie fabryka ustawiła) czas uruchomienia 20 min. z czego 10 min. to czepianie się do komina, karty gwarancyjnej i pieczątek firmy montującej.
    2. dojazd do klienta ( 8 km. ) 150 zł tj. około 18,75 za km. - masakra
    3. w czasie wizyty zginął odpowietrznik, co to niby IMMERGAS nie dołączył do pieca- nie wieżę. Jak bym chciał kupić to pewnie 50 zł musiałbym zapłacić.
    Olałem , zadzwoniłem do sklepu i mi przysłali, zapłaciłem 5 zł.
    serwis roczny
    1. od 250 do 350 zł
    2. dojazd 150 zł
    3. jak coś się zes..a to wymiana - dodatkowe koszty
    Firma IMMERGAS gwarantuje że przez 5 lat nic się nie stanie. Więc po co serwis roczny , a po to żeby przedłużyć gwarancję o dodatkowy rok , i nabić kasę serwisantom obibokom. Przeczyścić filtry i ogólny przegląd potrafi zrobić każdy serwisant od piecyków gazowych i za mniejszą kasę.
    P.S. Jeżeli ktoś ma namiar na forum , lub szersze info na temat tych piecków proszę na priv. Pozdrawiam.
    A kodu jak nie miałem tak nie mam.
    MASAKRA

0
  • #15 04 Gru 2010 20:03
    igrzelczyk
    Poziom 21  

No to macie warszawskie ceny ja p.....le ja na to muszę 3 adresy zrobić , hmmm może bede podawał link do tej i formacji swoim maruda co to dla nich 150 Zl z dojazdem na terenie Szczecina jest za drogo..... ]Link[/url]

0
  • #16 04 Gru 2010 21:15
    mirrzo

Moderator na urlopie...

gidonzed napisał:

A kodu jak nie miałem tak nie mam.
    MASAKRA

I nie będziesz miał, bo pewne wartości są zastrzeżone dla serwisu właśnie. Nie poradzisz na to.

0
  • #17 04 Gru 2010 22:45
    gidonzed
    Poziom 9  

Zaczynam żałować że kupiłem ten piec, mam znajomego który serwisuje inne piece, stara się o serwisowanie IMMER.. ale ciągle są jakieś przeszkody, już dawno bym miał spokój z innym piecem. Każdego który chce kupić taki piec powinni wprowadzić w arkana serwisu. Pozdrawiam.

P.S. zaczynam przeglądać włoskie strony może tam znajdę kod.

0
  • #18 05 Gru 2010 13:00
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

Niezłe macie stawki za dojazd w tej Warszawce. U mnie to 1zł netto/km powyżej 15 km, także ten Twój serwisant to niezły bandyta, gidonized.

0
  • #19 05 Gru 2010 13:52
    gidonzed
    Poziom 9  

Wiem i ubolewam nad tym, tak czy inaczej jest tragedia. Mam tylko nadzieję że znajdzie się jakiś normalny serwisant wśród tych rozmanierowanych i ogarnie temat, bo nie jestem osamotniony w problemie. Pozdrawiam.

0
  • #20 05 Gru 2010 17:39
    omnixwp
    Poziom 17  

Nalezy zadać sobie pytanie: Dlaczego na listach serwisowych Immer jest tylu serwisantów? Jak wiadomo jest wolny rynek i dlatego przed zdecydowaniem się na wybór usług powinieneś porównać ceny, obowiązkowo. A dziś poprostu płacisz frycowe. W mniejszych aglomeracjach trudniej o klienta więc i ceny na wszystko są niższe. W twojej sytuacji nie jest winny producent kotła, tylko niefrasobliwość klienta. A tego gościa wyreśl z listy znajomych :)

0
  • #21 08 Gru 2010 12:13
    m111
    Poziom 13  

Nie serwisuje Immergaza, ( nie będę wnikał w politykę firmy ). Lecz moim zdaniem ( nieraz mówię to klientowi ), urządzenie jest jego ma prawo grzebać w ustawieniach do woli ( byleby nie dotykał armatury gazowej ). A gdy coś namiesza, wtedy przyjeżdżam i opłata interwencyjna. Swoją drogą stawka za kilometr to w granicach złotówki brutto.
    " gidonzed " wysłałem Ci wiadomość na PW.

0
  • #22 19 Sty 2014 11:47
    DanDie
    Poziom 10  

Jeśli ktoś posiada ten cudowny kod to chętnie poproszę
    Padł mi czujnik temp zewnętrznej nowy wg immergas około 80zł w sklepie wyszedł za jakieś 2.50
    Muszę tylko ustawić temp na nowym ale to oczywiście zastrzeżone dla serwisu pomimo ze podają gdzie to jest w instrukcji dla klienta

0
  • #24 19 Sty 2014 14:02
    DanDie
    Poziom 10  

i takie odpowiedzi uwielbiam najbardziej

wiec jesli taka odpowiedz Cie usatysfakcjonuje
    czujnik temp oszukuje o 2 st

interesuje mnie zmiana parametru P76 w menu serwisowym M5

piec to zeus superior

wiec chyba co nieco wiem o czym mowie i co chce zmienic :)

z drugiej strony jesli cos sobei namieszam pozostanie mi wezwanie serwisanta i zaplacenie mu za usluge prawidlowej konfiguracji pieca

nie robmy historii nie dokonczonych z rzeczy ktore powinny byc dostepne w menu uzytkownika

0
  • #25 14 Sty 2016 22:18
    beeveer
    Poziom 2  

Zakupiony piec jest moją własnością, nikt nie ma prawa mnie ograniczać w dostępie do funkcji.
    Kod do menu serwisowego zeus victrix i superior to 472 (wchodzi na 80% urządzeń). Możesz sobie zmienić prędkość pompy, ale jak zminiłem sobie dT na 6C i rampę rozruchową na 60sek to prze zpoerwsze 30 min pompa ciągle na trójce (w trybie auto). Zależało mi na b. szybkim nagrzaniu układu po włączeniu.
    Immergas ZEUS VICTRIX SUPERIOR 26KW- prędkość pompy

1