Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie zwrotnice 3-drożne do głośników średniotonowych?

tomex88 19 Sty 2010 21:34 2407 7
  • #1 19 Sty 2010 21:34
    tomex88
    Poziom 10  

Witam
    Mam zamiar kupić głośniki średniotonowe,ponieważ mam teraz wolne miejsce w podszybiu na 10tki.Skłaniam sie ku zakupowi hertzów EM 100
    Obecnie mam w drzwiach hertze HV 165l i tweetery sinus neo 28 ze zwrotnicami.
    Wszystko napędza Audison srx 2.1-poluje na vr 209...
    Moje pytanie brzmi:czy Warto sie bawić w te średniotonówki???
    Mam na nie miejsce,chciałbym odseparować średnie tony aby całość grała jeszcze lepiej.
    Do tego zwrotnice moge mieć co najwyżej uniwersalne np sinuslive 3-drożna zwrotnica częstotliwości SX 121
    Co o tym wszystkim myślicie.Czy nie zepsuje tym całości jaką teraz mam?
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 19 Sty 2010 21:57
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zepsujesz.
    Jak chcesz ..."szczebelek" wyżej, kombinuj z lepszym 2 way.

0
  • #3 19 Sty 2010 22:09
    skarak_db
    Poziom 21  

tomex88 napisał:
    Witam
    Mam zamiar kupić głośniki średniotonowe,ponieważ mam teraz wolne miejsce w podszybiu na 10tki.Skłaniam sie ku zakupowi hertzów EM 100
    Obecnie mam w drzwiach hertze HV 165l i tweetery sinus neo 28 ze zwrotnicami.
    Wszystko napędza Audison srx 2.1-poluje na vr 209...
    Moje pytanie brzmi:czy Warto sie bawić w te średniotonówki???
    Mam na nie miejsce,chciałbym odseparować średnie tony aby całość grała jeszcze lepiej.
    Do tego zwrotnice moge mieć co najwyżej uniwersalne np sinuslive 3-drożna zwrotnica częstotliwości SX 121
    Co o tym wszystkim myślicie.Czy nie zepsuje tym całości jaką teraz mam?
    Pozdrawiam
    Napisz opinie o hv 165L bo o nie sie kilka osób pytało

0
  • #4 19 Sty 2010 22:13
    tomex88
    Poziom 10  

sam już nie wiem,ale jak wiadomo dżwięk wooferow w drzwiach daje po nogach a gdybym mial średniakiodok teetow byłoby lepiej
    wiem wiem...jajlepiej mieć robione zwroty lub ogr zestaw 3 drożny,ale z tymi hertzami może troche poeksperymentować co?czy da se spokuj?;)

0
  • #5 19 Sty 2010 22:20
    skarak_db
    Poziom 21  

Po prostu masz głosniki szczędzące tym pasmem i bardziej lubiące low..to że dodasz mid nie znaczy że te pasmo uzupełnisz do niedostatku midbasów ale możesz tylko popsuć całość-teraz masz w miarę liniowe pasmo z wycofaniem średnicy przynajmiej tak to można zrozumieć

0
  • #6 19 Sty 2010 22:32
    ukashec
    Poziom 22  

Takie zabawy mają sens, jeżeli ma się pojęcie o zwrotnicach i jest się w stanie samemu je mniej więcej projektować i potem przerabiać.
    Jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy na ten temat to lepiej nie ryzykować.
    Prawdopodobieństwo, że "akurat" będzie dobrze, jak wykorzystasz zwrotnicę od innego zestawu jest bardzo małe...

P.S Może pomyśl nad zwrotnicą aktywną?

0
  • #7 19 Sty 2010 22:32
    tomex88
    Poziom 10  

Dokładnie tak właśnie jest z HV,że za zwrotnicy low dają wielie ŁUP!I chociaz drzwi dobrze stlumione z panelami daja takiego kopa że lekko wrobiona szyba w uszczelce i lata wali przy glośniejszym słuchaniu, natomiast na Hi te średnie tony nie są wystarczające jak dla mnie i dlatego zastanawiam sie nad tymi średniowcami.Może dobierając odpowiednie zwroty i mając je przed sobą poprawi sie jednak jakośc choć teraz nie jest źle..

0
  • #8 20 Sty 2010 13:03
    tomex88
    Poziom 10  

dzięki ukashec.
    Postaram sie o orginalne zwrotki,albo wcale..-sam nie potrafie i nie bede zgłębiałwiedzy na ten temat i uczył sie od podstaw,może kiedyś kto wie...
    Poszperałem troche i okazało sie że te hertze em100 są od ESK takze musiałby sie postarać w moim przypadku o średniaki od HSK czyli HL70,w zestawie chodzą razem z tweeterami HT25.
    Może z czasem "upoluje" coś,bo raczej nie zrezygnuje z nich,bo wiem że ze średnimi +orginalne zwrotki zagrają o wiele ciekawiej niż 2 way nawt z wyższej półeczki

Dodano po 8 [minuty]:

Tak przy okazji-nie chce zakladac nowego Tematu
    Możecie zaproponować mi jakieś dobre tweeterki do HV.Neo 28 bardzo fajnie grają,ale coś z wyzszej półki,chodzi o naturalność i Hi Endowe brzmienie-bo raczej na wyglądzie mi nie zależy hi endowym.
    Macie jakieś pomysły-propozycje?

0