Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook Asus i uszkodzony Realtek jack sensing - naprawa

moral_2 19 Sty 2010 22:56 2026 2
  • #1 19 Sty 2010 22:56
    moral_2
    Poziom 2  

Laptop ASUS ze zintegrowanym dźwiękiem Realtek HD Audio. Dwa miesiące temu awarii uległ układ jack sensing - rozpoznaje czy coś zostało podłączone. Laptop pojechał do serwisu gdzie wymieniono płytę główną. Teraz znowu to samo tzn. dzwięk mam tylko w słuchawkach, S/P-DIF milczy tak samo głośniki w laptopie.
    Pytanie jakie mi sie nasuwa to czy są alternatywne sterowniki żeby "omijały" jack sensing?? Nie uśmiecha mi się znowu wysyłać laptopa do serwisu.
    Pytanie drugie czy może ja coś robię źle?? Do laptopa podłączam słuchawki Sony MDR-XD200, amplituner przewodem optycznym, a jeśli już muszę korzystać z głośników w laptopie to ustawiam w opcjach karty głośniki niepełno-zakresowe.

0 2
  • #2 20 Sty 2010 00:10
    yogi009
    Poziom 42  

To nie powinno mieć wpływu na sprzętową sprawność wbudowanej karty dźwiękowej. Ja bym oddał sprzęt jeszcze raz do serwisu, niech go zrobią dobrze, a nie szybko.

0
  • #3 30 Lis 2010 23:34
    Jericho24
    Poziom 19  

moral_2 napisał:
    Laptop ASUS ze zintegrowanym dźwiękiem Realtek HD Audio. Dwa miesiące temu awarii uległ układ jack sensing - rozpoznaje czy coś zostało podłączone. Laptop pojechał do serwisu gdzie wymieniono płytę główną. Teraz znowu to samo tzn. dzwięk mam tylko w słuchawkach, S/P-DIF milczy tak samo głośniki w laptopie.
    Pytanie jakie mi sie nasuwa to czy są alternatywne sterowniki żeby "omijały" jack sensing?? Nie uśmiecha mi się znowu wysyłać laptopa do serwisu.
    Pytanie drugie czy może ja coś robię źle?? Do laptopa podłączam słuchawki Sony MDR-XD200, amplituner przewodem optycznym, a jeśli już muszę korzystać z głośników w laptopie to ustawiam w opcjach karty głośniki niepełno-zakresowe.
    Czy placiles za naprawe? U mnie padlo to samo w Asusie i czekam na wycene.

0