Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pedał gazu w 126p

19 Lip 2004 09:30 2365 3
 • Poziom 10  
  Rozpocząłem tu serię pytań na temat wehikułu 126p i ciągnąc dalej tzn. mając kolejny juz problem zapytuję:). Pedał gazu się zacina. Po nieenergicznym wciśnięciu nie cofa się co powoduje wycie silnika przy zamiarze redukcji prędkości. Pedał ten jest usprężynowany jakoś?? W którym miejscu mogę znaleźć tę sprężynę? Jak tę usterkę zniwelować? Pozdrawiam. Nn
 • Poziom 38  
  T przypadłość wyleczysz wymieniając linke gazu lub montując dodatkową sprężynę obok fabrycznej na obudowie wiatrakaw komorze silnika.Jak tam kukniesz, to będziesz wiedział o co chodzi.
  Przerzuć się na jakieś forum malucha, tam dostaniesz więcej konkretnych odpowiedzi o tym wehikule. Ja walczyłem z nim przez 5 lat.
 • Poziom 21  
  Hej, sprężynka znajduje się na obudowie wentylatora silnika, tam też jest mocowany pancerz i dzwigienka mech. otwarcia przepustnicy, ale pewnie nie sprężynka jest tu problemem , najczęściej rdzewieje zawias samego pedału gazu bo jest niefortunnie umieszczone w dolnej części i przewaznie operując "mokrym butem" doprowadzamy do ściekania kropelek wody po pedale akurat dokładnie w zawias. Kiedyś to wykryłem. Chociaż równie dobże może być : uszkodzony [zatarty] pancerz linki itp. Pozdrawiam.
 • Poziom 34  
  Jeśli to lnie linka to może być tak że zardzewiała ośka na której "obraca" się pedał. Proponuję zajrzeć i jeśli to ona - wyczyścić i przesmarować. Oczywiście najlepiej byłoby wymienić pedał na nowy (tania rzecz).


  ----
  Pisałem to równocześnie z Andrew751 stąd taka "powtórka". Ja też sugeruję ten zawias (ośkę) - kolega coś takiego miał , pomogła wymiana pedału na nowy :)