Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam wszystkich, co sadzicie o Oplu calibra

diabelek82 20 Sty 2010 09:37 1674 18
  • #1 20 Sty 2010 09:37
    diabelek82
    Poziom 8  

Chce kupić auto, opla calibra, z instalacja lpg, co sadzicie w ogóle o tym aucie, proszę o szybkie odpowiedzi. Moja żona wpierw była na tak, teraz jest na nie, bo nagadali jej o tym aucie, w pracy. Czym mam ja przekonać.

0 18
  • #2 20 Sty 2010 09:50
    basstec
    Poziom 34  

Nie ma za bardzo czym przekonywac. To jest dobre auto ale dobrego nie kupisz. Te samochody sa wyeksploatowane przez niezliczona ilosc kretynow, bardzo czesto bite, nawet kilkukrotnie jeden egzemplarz i w bardzo kiepskim stanie technicznym. Jak bys chcial kupic w bdb stanie w co watpie to uderzan za zachodnia granice, tam moze uda Ci sie zakupic takie auto. Oczywiscie cene w kraju razy trzy.

0
  • #3 20 Sty 2010 09:55
    diabelek82
    Poziom 8  

ale jako auto jest ok czy sie psuje

0
  • #4 20 Sty 2010 10:05
    basstec
    Poziom 34  

Za 2tys z gasem nie ma prawa byc OK, to zapewne ruina. Dobrego auta nikt tak tanio by nie oddal.

0
  • #5 20 Sty 2010 10:10
    diabelek82
    Poziom 8  

to jest auto z windykacji które bylo zabrane jakiejs babie napisz mi czy te auta maja dobre silniki bo o to mi chodzi

0
  • #6 20 Sty 2010 10:18
    cirrostrato
    Poziom 36  

Ludzie cię przekonują (a wiedzą co mówią), żebyś nie kupował (wiem , fajnie wygląda ale to wszystko..) to powiem tak :KUPUJ a potem napisz jak jest...kiedyś się sprzedawało autka na ,,dziadka emeryta" z Niemiec, ,,kobietę niepalącą z dzieckiem " z Polski ale z windykacji to pierwsze słyszę, czyli jest jakiś postęp w bajkoopowiadaniu. Powodzenia. Jak chce się mieć mało kłopotów (części/serwis) to kupuje się autko typowe.

0
  • #7 20 Sty 2010 10:41
    roy_
    Poziom 16  

Jeśli chodzi o silniki w calibrze, to można spotkać 2.0 8V 115 koni - prosty a zarazem mało awaryjny silnik.
    2.0 16 V 150 koni ten już jest mocniejszy - bardziej oczujnikowany, co za tym idzie, bardziej awaryjny.
    2.0 turbo ok210 koni - rzadko spotykany.
    2.5 V6 170 koni.

0
  • #8 20 Sty 2010 11:09
    basstec
    Poziom 34  

Nie zajechane auto dobre sie prawuje ale zeby kupic nie zajechana calibre to musial bys dac z 5 razy wiecej. Powiemy Ci, ze auta sa super ale kupisz szrota i bedziesz marudzil, ze to dziadostwo. Nie kupisz za 2tys auta, ktore bedzie dobre, nie ma sie co oszukwiac, kupisz szroto-skarbonke.

0
  • #9 20 Sty 2010 13:05
    cirrostrato
    Poziom 36  

Jak wynika z opisu kolegi diabelek82 autkiem ma też jeździć czasem z żoną (rodziną). Posiadanie autka jak w temacie (lub podobnego parametrami starociowo-gratowymi) ma jedną niezaprzeczalną, wartą każdych pieniędzy zaletę: przeżycie reakcji żony, gdy w czasie niedzielnej podróży do teściów autko niespodziewanie (ale czy na pewno?) stanie parę kilometrów przed celem a żona komentuje zakup drałując pieszo, zapewniam, że doświadczenie bezcenne, dawno temu sprawdziłem...

0
  • #10 20 Sty 2010 15:27
    basstec
    Poziom 34  

Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze caliba to calkiem niezle auto. Niestety mlodziez wiejska oraz undergroundowi tuningowcy zrobili z tych samochodow cos czego czesto nie da sie nawet skomentowac. Ilu widzieliscie statecznych Panow jezdzacych tymi autami w normalny sposob? Przewaznie dziura w tlumiku, huk bo opor na kazdym biegu przerywany skrzeczeniem zawieszenia na diurach oraz polyskujacy w roznych odcieniach lakier.

0
  • #11 21 Sty 2010 08:57
    cirrostrato
    Poziom 36  

Kilkaset metrów od mojej chałupy stoi na ulicy taki Opel, ,,młody'' sąsiad nie wyrobił się na zakręcie i uderzył w krawężnik, stoi bidul z bardzo mocno przetrąconą lewą tylną ,,nóżką'' już parę miesięcy.

0
  • #12 21 Sty 2010 09:48
    kamil907
    Poziom 28  

Calibra to rzeczywiście bardzo dobre auto ale tylko w oryginale i tylko w bdb stanie. Sam rozważałem zakup Calibry ale nie znalazłem żadnej w bdb stanie w cenie do 4,5tys.

0
  • #13 21 Sty 2010 10:24
    basstec
    Poziom 34  

Dziwyl bym sie jak bys znalazl w bardzo dobrym stanie za 6-7tys a nie 4,5.

0
  • #14 21 Sty 2010 10:33
    kamil907
    Poziom 28  

Może przesadziłem z tym stanem BDB ale nie było w tej cenie nic co był bym w stanie zaakceptować.

0
  • #15 03 Lut 2010 00:52
    burza11
    Poziom 13  

basstec napisał:
    Nie ma za bardzo czym przekonywac. To jest dobre auto ale dobrego nie kupisz. Te samochody sa wyeksploatowane przez niezliczona ilosc kretynow, bardzo czesto bite, nawet kilkukrotnie jeden egzemplarz i w bardzo kiepskim stanie technicznym. Jak bys chcial kupic w bdb stanie w co watpie to uderzan za zachodnia granice, tam moze uda Ci sie zakupic takie auto. Oczywiscie cene w kraju razy trzy.

Racja, racja i jeszcze raz racja. Takimi wozami wożą sie pozery na wiochach i robią wszystko aby zaimponować sąsiadowi, niestety w moim regionie sławi sie opinią opłakaną, wieśtuning i te sprawy, raz w życiu widziałem Calibre w stanie fabrycznym 2.0 turbo, chyba kolesiowi bylo szkoda skaleczyć taki egzemplaż,
    niestety to auto bardzo lubiane przez pseudotunerów naklejkowych + LED
    Nie nikt Cie nie polubi w tym pseudosportowym aucie z motorem z Vectry, czasem lepiej się nie wybijać z tłumu, nie w ten sposób.

Możecie krytykować moje zdanie ale niestety takie mam o CALIBRA TEAM.

0
  • #16 08 Lut 2010 16:52
    lukaszs20_87
    Poziom 11  

Kolego zgadzam się z Tobą, że 90% oplów calibra na naszych drogach to podświetlone złomy. Jednak są też pięknie zachowane modele. Mam sentyment do tego samochodu, bo był moim pierwszym. 2.0 8V z 92roku. kupiony za 7tys po założeniu gazu przejechał w rok 50 tys i musiałem z żalem go sprzedać ponieważ potrzebowałem czegoś większego. Jeżeli naprawdę chciałbyś calibrę to jedynie jechać do niemiec i kupić coś naprawdę dobrego. jeśli chodzi o ceny zajrzyj na mobile.de . :)

0
  • #17 09 Lut 2010 08:07
    Jap
    Poziom 28  

Ogólnie co do Opli - NIGDY WIĘCEJ! Auto dla Adama Słodowego... zawsze coś trzeba w nim ratować. mnie najbardziej wkurzała sypiąca się blacha (ostatniego Opla jakiego miałem to Vectrę B z 99r - nawet bak rdzewiał - a osobiście ją z Niemca sprowadzałem w stanie idealnym).

0
  • #18 09 Lut 2010 08:52
    kamil907
    Poziom 28  

Czyli potwierdza się to co zawsze pisałem na temat Vectry B :]

0
  • #19 10 Lut 2010 08:22
    przemeksiek
    Poziom 9  

Auto wprost z PRL-u... Coś takiego w ogóle jeszcze istnieje????!

0