Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informacje o iPhone O.S. 4.0

g_maly 20 Sty 2010 10:26 4000 10
  • Informacje o iPhone O.S. 4.0
    BoyGeniusReport opublikował pierwsze, nieoficjalne szczegóły dotyczące nadchodzącej aktualizacji dla iPhone i prawdopodobnie również iPod Touch. Źródłem tych doniesień jest pracownik Apple co przemawia za ich wiarygodnością.

W nowym oprogramowaniu pojawi się wiele usprawnień, poniżej przedstawiamy te, na które większość użytkowników będzie pewnie czekać z niecierpliwością:
    -Usprawniona obsługa technologii multi-touch
    -Będzie dostępne kilka sposobów na otwarcie aplikacji w tle – wielowątkowość.
    -Wiele ulepszeń w grafice oraz interfejsie użytkownika, które mają sprawić, że nawigacja w systemie będzie łatwiejsza i bardziej wydajna.
    -Aktualizacja najprawdopodobniej będzie dostępna tylko na modele iPhone 3G oraz 3GS, jednak „postawi je na czele rynku”. Jak twierdzi źródło tych doniesień aktualizacja sprawi, że urządzenia staną się jeszcze bardziej zbliżone do pełnoprawnych komputerów, a przynajmniej bardziej niż jakikolwiek inny telefon.

Wygląda na to, że Apple kończy ze wsparciem dla modeli iPhone 2G nie udostępniając najnowszego oprogramowania na te telefony.

źródło:http://www.tcmagazine.com/comments.php?shownews=32146&catid=3

• #2 20 Sty 2010 21:24
    Trebuh
    Poziom 18  

" Jak twierdzi źródło tych doniesień aktualizacja sprawi, że urządzenia staną się jeszcze bardziej zbliżone do pełnoprawnych komputerów, a przynajmniej bardziej niż jakikolwiek inny telefon. "

Ciekawe w Windows mobile 4,1 (z 2002) mogę uruchamiać kilka aplikacji i bardziej mi przypomina zwykły komputer... chyba że wprowadzimy nowe pojęcie komputer apple. Ktoś widział komputer na który nie można instalować tego co się chce tylko to na co "ktoś" wyraził zgodę?

• #3 20 Sty 2010 22:19
    cefaloid
    Poziom 29  

Trebuh napisał:
    Ktoś widział komputer na który nie można instalować tego co się chce tylko to na co "ktoś" wyraził zgodę?

Macintosh??

• #4 20 Sty 2010 22:41
    mcm
    Poziom 12  

Czyli tak naprawdę znaczących zmian żadnych bo już w 3.0 można otworzyć parę aplikacji (a raczej procesów) w tle. Chodzi o wymuszenie kupna nowego telefonu/iPhona przez tych którzy 4.0 zainstalować nie będą mogli.

• #5 20 Sty 2010 22:51
    SaraniS
    Poziom 26  

Witam
    Wielowątkowość (uruchomione kilka aplikacji równocześnie i możliwość np. kopiowania danych między nimi) mam w swojej 7-letniej Nokii 7650 :D Więc czy to takie nowatorskie? Dla Apple być może ;)

• #6 20 Sty 2010 23:22
    aktus
    Poziom 17  

Każdy wyrób Apple ma ładnie wyglądać... I na tym się kończy. Wielowątkowość miały już Windowsy 2.0. Ciekawe w której wersji będzie można "legalnie" nagrywać filmy.
    PS: Ciekawe kiedy w raz z Google wpadną na pomysł, żeby włączyć cachowanie map na iPhone.
    PS2: Ciekawe kiedy Apple wpadnie na pomysł, żeby umożliwić bezproblemowe używanie swoich własnych mp3 jako dzwonków.

• #7 30 Sty 2010 02:32
    george2002

Poziom 17  

Oj czy którykolwiek z kolegów miał ten telefon przez więcej niż tydzień na własność ? bo widzę tutaj same słowa krytyki z którym niestety nie mogę się zgodzić tzn Apple ma parę wpadek z Iphonami ale mi za argument za tym telefonem wystarczy np samo to że nie widzę żadnych błędów w samym tłumaczeniu systemu tego telefonu co zdarzało się i zdarza innym producentom którzy coś mi się wydaje działają nieco dłużej na rynku telefonicznym niż Apple nie mówiąc że Iphone 3GS jest dopiero 4 telefonem tejże firmy.
    Co do wpadek przyznam że np takie MMS (wielka wpadka - na te czasy chociaż z pośród wielu moich znajomych nie znam osoby która wysłała w życiu więcej niż 2 MMS albo wcale) czy też ta wspominana wielowątkowość chociaż co do tego to bym się kłócił, bo są programy omijające tą niedogodność (oczywiście po odblokowaniu firmware'u - co wg mnie zrobi każdy kto chociaż trochę zna się na takich rzeczach nawet dla ciekawości nie tyle po te,,udogodnienia") większym błędem był brak opcji kopiuj ale też da się przeżyć/obejść tą niedogodność.
    Sam byłem posiadaczem: Siement C35i - niezniszczalny telefon łatwy w obsłudze, po prostu na tamte czasy dobry (klawiatura), kolejnym był Motorola A925 - tutaj zaczęła się zabawa z dotykiem - przyzwyczajanie się przez miesiąc ale po opanowaniu nigdy nie wrócę do klawiatury standardowej to tak jak przesiadka z malucha do np peloponeza - telefon dobry w tamtych czasach - jedyny mankament - bateria :) następnym po drodze telefonikiem był Słony Ericsson P910i - praktycznie to samo co A925 ale bez GPS - tutaj bateria trzyma dobrze no i na końcu - teraźniejszy telefon to Iphone 3G.
    Po pierwsze telefon roczny a trzyma przyzwoicie 5-7 dni standardowego użytkowania (obalam mit że bateriożerny) czyli czasem net wifi, normalne rozmowy, jakaś gra np wormsy partyjkę ;) po drugie dotyk oraz intuicyjność to po prostu coś nowego i jak dla mnie niesamowitego - tutaj właśnie Apple wyróżnia się od konkurencji - do tego nadal nie widzę zamiennika no chyba że google android ale też wg mnie nie daje rady ;) podsumowując jeśli nie działa się na telefonie dotykowym i do tego nie miało się tego telefonu w rękach przez min tydzień (zakładając że w ogóle lubimy dotykówki) to naprawdę krytyka jeśli w ogóle to powinna być z konkretnymi przykładami a nie rzucanie słów na wiatr - nie sugerują tutaj żadnej walki co lepsze bo tak jak mówię stare telefony - dobre ale jeśli ktoś idzie z czasem, potrzebuje więcej intuicyjności,łatwości obsługi,bardzo miłego dostępu internetu to trzeba je kiedyś wymienić :)
    Jeśli chodzi o sam system to nie podoba mi się oczywiście że jest to ala linux - wolałbym windowsa no ale cóż i tak jakoś kiedyś trza liznąć tego linucha - może to jest okazja bo jak się na PC nie chce to może chociaż na komórce :D

PS. Ale się rozpisałem ;)

Pozdrawiam
    George2002

• #8 26 Lut 2010 20:09
    aktus
    Poziom 17  

Ja mam IP 3G od października 2008 roku i klnę na niego prawie codziennie. Piszesz, że iphone 3GS jest dopiero 4 telefonem tej firmy. Zgadzam się z tym, ale Apple ma już doświadczenie w produkcji komputerów. Powinni więc coś zrobić z systemem operacyjnym, bo konkurent i3GS Samsung Omnia HD z takim samym procesorem potrafi nie tylko odtwarzać filmy w HD, ale potrafi je również nagrywać. Jak jest w iPhone? Lipa z miodem. Nawet ze zwykłymi filmami. Nie wiem czy wiesz, ale można dostać bana w Apple Store za złamany soft. Co do Apple Store to mam sporo zastrzeżeń, ale ograniczę się tylko do wymienienia najważniejszych - brak możliwości legalnego pobrania DARMOWEGO oprogramowania - trzeba się zarejestrować i podać nr karty kredytowej - mam taką kartę, ale nie mam najmniejszej ochoty szastać jej numerem na lewo i prawo ( da się zarejestrować na lewo czyli nie do końca legalnie ). Sam iTunes też jest poryty - synchronizuje zawartość dysku z telefonem. Nie odwrotnie - jeżeli będziemy chcieli zsynchronizować zdjęcia/filmy/muzykę, a nie będzie ich na dysku w kompie, to zostaną wywalone z telefonu. Dodawanie dzwonków również jest nienormalne - w normalnym telefonie wrzucamy do odpowiedniego katalogu pliki i już mamy swoje dzwonki. W iPhone jest upierdliwiej - legalnie można wrzucić tylko muzykę zakupioną/ściągniętą przez Apple Store/iTunes. Bez złamania oprogramowania nie ma możliwości wrzucenia swoich dzwonków - mam oryginalne dyskografie kilku kapel i z miłą chęcią chciał bym wrzucić sobie "Enter Sandmana" - nie da się. Legalnie oczywiście. Mogę tak jeszcze długo pisać i pisać. Ogólnie rzecz ujmując telefony firmy Apple mają za zadanie dobrze wyglądać i generować zyski z Apple Store.

• #9 21 Mar 2010 02:54
    george2002

Poziom 17  

Heh, czyli jednak nie jest on taki zły skoro posiadasz go tak długo :D ale tak na poważnie to zależy co komu jak spasuje - kwestia gustu,przyzwyczajenia :) np dla mnie przesiadka z telefonów o których pisałem (np motorola a925 która w w swoich czasach świetności była niesamowita a dzisiaj nazywana prądożerną cegłą) jest nieporównywalną przesiadką co do możliwości itp ale tak jak pisałem co kto woli, co mu się podoba, co się lepiej obsługuje to bierze i korzysta ;)

Pozdrawiam
    George2002

• #10 21 Mar 2010 22:27
    aktus
    Poziom 17  

Mam go tylko i wyłącznie dlatego, że jest już porysowany i z odłamanym przełącznikiem wibry. Sensownych pieniędzy bym za niego nie dostał. Nie oszczędzam go, bo jak najszybciej chcę się go pozbyć.

• #11 20 Kwi 2010 17:35
    johnson255
    Poziom 17  

Witam

Kolega aktus napisał, że trzeba podać numer karty aby się zarejesrować. A ja powiem tak, że nie trzeba wcale podawać numeru karty, kiedy nas o to zapytają należy wybrać opcję none i po sprawie, mamy konto bez podawania numerów. A tak poza tym to Apple rządzi, kompy MAC i systemy mac. Od początku używałem windowsów, teraz sam używam Snow Leopard i nie mam zamiaru zmieniać systemu. Oczywiście też używam Windowsa 7 i Ubuntu w tripleboot. Ale to tylko czasem z musu.
    A wracając do tematu to Iphone to bardzo świętny telefon, multitouch, grafika, itp, sporo do wymieniania. Napewno znajdą się tacy co powiedzą, że ma za mały procesor, za mało pamięci... A czy to wszystko w nim wykorzystacie? Jeżeli potrzebujecie czegoś lepszego to sobie kupicie lepsze i nie nażekajcie na iphona. Z wyjściem Iphona 4G to bedzie przewrót, tak mi sie zdaje, z resztą sami zobaczymy.
    Wlaśnie jestem w trakcie wgrywania OS 4 na swojego 3G. Więc jak coś to mogę po krótce przybliżyć co się w nim znaduje. A z tego co wiem to i tak nie bedę mógł na swoim 3G w 100% wykorzystać OS 4. Inny hardware z tym, który ma zostać wydany, ale zawsze lepsze i to ;]
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME