Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja na komputerze. Dla zielonego.

20 Sty 2010 10:55 11007 19
  • Poziom 10  
    Witam.

Slyszalem ze jest mozliwosc ogladania programow telewizyjnych na komputerze.
    Jestem jednak w tym temacie calkowicie zielony.
    Zalezy mi na kanalach canal+ sport i orange sport.
    Czy potrzebna jest do tego karta telewizyjna?
    W jaki sposob to w ogole dziala?

Mam wolny internet stad szukam alternatywy aby moc ogladac programy z cyfry, bo posiadam cyfrowy polsat.

ps. mozliwe ze nieskładnie pisze ale cholernie boli mnie glowa.

prosze o pomoc :)
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Moderator Samochody
    Do oglądania TV na komputerze potrzebny jest tuner zwany też kartą telewizyjną, ale zasadniczo nadaje się ona do odbioru programów telewizji naziemnej (analogowej bądź cyfrowej - DVB-T) lub analogowej telewizji kablowej (nie spotkałem się z kartą do odbioru DVB-C, co nie znaczy że nie istnieje). Są również cyfrowe tunery satelitarne (DVB-S) ale oficjalnie umożliwiają odbiór kanałów FTA (darmowych, niekodowanych). Możesz również podłączyć dekoder DVB-C lub DVB-S do analogowej karty wideo (nawet bez tunera) i oglądać kodowane kanały - ale programy zmieniasz na dekoderze i obowiązuje zasada, że na każdy TV (w tym przypadku komputer z kartą wideo) potrzebny jest jeden dekoder (i jeden abonament, chyba że dostępna jest usługa multiroom).
  • Poziom 14  
    Jak masz TV kablową to wystarczy Ci zwykły tuner analogowy, kupisz już takie od 25 zł na popularnym serwisie aukcyjnym. Jeśli chodzi Ci o odbiór programów z satelity to musisz mieć antenę satelitarną + tuner satelitarny w komputerze. Istnieją dwa rodzaje, ze starszą głowicą typu DVB-S i nowsze DVB-S2. Używając DVB-S2 masz możliwość oglądania programów nadawanych w HD, w przypadku DVB-S nie da się (tzn. da się, ale głowica nie obsługuje pasma, na którym nadawane są w zasadzie wszystkie programy HD). Jeśli chcesz zaś oglądać kodowane programy, to musisz zakupić kartę interfejsu CI, w którą możesz wkładać karty abonenckie. Polecam karty firmy Skystar, te z DVB-S2 kupisz za około 200zł (bez interfejsu CI).
  • Moderator Samochody
    CI to Common Interface, służy do instalacji modułu dostępowego (Aston, Nagra, Conax). Do tego istnieje coś takiego jak card-splittery lub serwery kart, ale nie z każda platformą cyfrową to działa i jest "niezbyt legalne".
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    wyrobekj napisał:
    Odradzam korzystanie z usług kombinatorów na giełdzie komputerowej oferujących niby karty do Cyfry, w większości to są oszuści i karta przestanie działać po kilku dniach.
    Nie wiem zresztą czy jeszcze są, ale bywali tacy.

No w Krakowie ten proceder kiedys kwitł w najlepsze :) Naciągacze wynajmowali młodych ludzi, którzy sprzedawali lewe karty. Jak je upłynnili, to zmykali i za tydzień karty sprzedawał już inny wynajęty "gówniarz".
  • Poziom 28  
    tzok napisał:
    CI to Common Interface, służy do instalacji modułu dostępowego (Aston, Nagra, Conax). Do tego istnieje coś takiego jak card-splittery lub serwery kart, ale nie z każda platformą cyfrową to działa i jest "niezbyt legalne".

Rozdzielanie sygnału na kilka odbiorników (np. 2 telewizory) przy posiadaniu jednej karty jest legalne, pod warunkiem, że rozdzielanie (sharing) odbywa się tylko i wyłącznie w obrębie jednego mieszkania, w którym znajduje się karta dostępowa. Czyli sobie na dwa telewizory (czy to telewizor, czy komputer z kartą TV to bez różnicy) można i po to są splittery, a umożliwiać sąsiadowi (obcej osobie/rodzinie mieszkającej w mieszkaniu obok) już nie wolno.
  • Poziom 10  
    Poprawka. Nie jedno mieszkanie ale jedno gospodarstwo domowe. To zasadnicza roznica. Jeslijestem wlascicielem szopki przy domu to w niej rowniez moge poprzez sharing odbierac TV. ;p
  • Użytkownik obserwowany
    Karta TV jest do komputera i wymaga włączonego kompa a tuner podłącza się pod monitor. Więc jest róznica
  • Poziom 9  
    Witam
    Jaki najlepszy i w miare tani jest tuner lub DVB na pc do SHARINGU?
    Posiadam DVB St@rkey na PC, ma slot na kartę i na 2 moduły.
    Posiadam SEASONA i pytanie czy muszę kupić moduł na c+ lub polsat ,żeby poszło w SHARINGU!!!
    Prosze o odpowiedz lub radę , bede wdzięczny.
  • Poziom 11  
    witam, zastanawiam się nad zakupem karty telewizyjnej lub urządzenia tzw tunera pod lcd do komputera niestety moja stara karta (AverTv Go 007) nie odbiera niczego z kablówki w której sygnał jest nadawany jednocześnie analogowo i w DVB-C(i tu jest większy zakres kanałów) mój stary telewizor łapał jedynie analogowe niestety coś się stało i ma obecnie tylko niebieski ekran.

zastanawiam sie jaką kartę tuner LCD w tej sytuacji powinienem kupić??

jakąś DVB-C czy analogową czy cyfrową bo ja juz nie mam pojęcia jaki sygnał nadają (to chyba nie jest analog skoro moja karta star nie odbiera jednocześnie zwykły telewizor odbiera kanały analogowe jestem jak to mówią w kropce.

W telewizji powiedziano ,ze najlepiej żebym sobie kupił kartę DVB-C lub telewizor z DVB-C bo w 2014 przechadza na DVB-C z większą ofertą kanałów.

Co radzicie zrobić zaznaczam ,ze mam na ten cel niewiele pieniążków niecałe 200 złotych więc nie wiem ??
  • Moderator Samochody
    ...a widziałeś gdzieś kartę tunera DVB-C, bo ja nie. Widziałem karty DVB-S i DVB-T (te drugie często jako hybrydowe - analogowo-cyfrowe).

Nawet jakbyś miał kartę DVB-C to potrzebował byś drugą kartę abonencką systemu Conax (i drugi abonament), równie dobrze możesz kupić kartę analogową i wziąć od operatora kablówki drugi dekoder z drugą kartą.

Jak piszesz twój TV obecnie też nie odbiera kanałów nadawanych analogowo - może kablówka ma jakąś awarię i nadaje wyłącznie DVB-C?

W normalnych warunkach powinieneś kupić zwykłą analogową kartę odbierającą w standardzie PAL B/G.
  • Poziom 11  
    dzieje się coś dziwnego , 1 mi znalazło stacje z 10 a potem pojawił się niebieski ekran i komputer sam się zrestartował...oco biega z tym nie wiem
    po restarcie znowu nic na kazdej czestotliwosci
  • Poziom 30  
    Karty DVB-C do komputera istnieją, istnieją również karty które odbierają DVB-S/T/C.
    Przykładowy link http://yansat.pl/index.php/86/216

Z kablówką cyfrową może być taki problem, że karty mogą być parowane z tunerem. Jeśli nie są wystarczy dokupić za kilka zł programator/czytnik Phoenix i powinno działać.
  • Poziom 11  
    mam pytanie czy jest możliwe ze sygnał analogowy jest kodowany mpeg 2 -3 -4???

nie da się jakoś sygnału z karty sprawdzić czy nie jest zakodowany w mped jakimś??
  • Moderator Samochody
    Nie, sygnał analogowy nie może być kodowany MPEG, choć w ogóle istnieją systemy kodowania sygnału analogowego (np. dawno temu Canal+ był kodowany w kablówkach w systemie Nagravision).
  • Poziom 11  
    więc teoretycznie karta AverMedia Go 007 powinna czytać sygnał bez najmniejszego problemu jednak tak nie jest ...

Zainstalowałem ją pod systemem windows Xp sp3 32 bitowym jednak w żaden sposób nie potrafi odczytać sygnału telewizji kablowej ..natomiast wyśmienicie czyta zwykła antene telewizyjną..
    w momencie gdy podłączam kabel od kablówki widać na ekranie reakcję na nowy sygnał w postaci zmiany poziomu szumów wiec sygnał wchodzi jednak gdy klikam na wyszukiwanie kanałów efekt nie zaleznie od systemu pal .. secam czy terz innych zawsze jest taki sam
    przez moment wyświetla się TV4 po czym obraz ginie. jednak dzis dziwnie cos wyszło bo w pewnym momecie wyszukując znalazło kilka kanałów po czym pojawił się niebieski ekran Windowsa XP z jakimś kodem ekran zgasł komputer zrestartował i tyle tego było.

Fakt chociaż chwilowego odbioru sygnału świadczy moim zdaniem o tym ,ze ta karta może odbierać ten sygnał jednak nie znam przyczyny jaka może powodować tę niemożność odnalezienia przez nią kanałów. kilka razy już próbowałem na różne sposoby instaluje różne rodzaje softu jednak efekt ten sam..
    może ktos wie jaka może być przyczyna??
  • Moderator Samochody
    Upewnij się, że wybierasz źródło Cable, a nie Antenna i wykonaj dokładne skanowanie, bo częstotliwości poszczególnych programów w kablówkach często nie pokrywają się z częstotliwościami środkowymi kanałów TV (a nawet te są w Polsce dość specyficzne).
  • Poziom 19  
    dO kolegi tzok jeżeli sięna czymś nie znasz to się nie wypowiadaj.Istnieją następujące standardy telewizji cyfrowej:naziemna DVB-T i DVB-T2,satelitarna DVB-s i DVB-S2,kablowaDVB-C i DVB-C2.Przy czym DVB-C2 i DVB-T2 do niedawna tj. w zeszłym roku były w fazie testów.
    Cyfre + można oglądać na kompie za pomocą tunera sat i czytnika phoenix cam to samo tyczy się TNK ale TNK HD już nie (karta jest parowana z tunerem-ale mają być dostępne moduły w cenie ok 250 pln)polsat tylko wersja z modułem polsatu o takim:http://www.hollex.pl/karty-pay-tv/cyfrowy-polsat/1248-modul-cyfrowy-polsat-hd-cam-prepaid-199zl
    gdyż z nim jest parowana karta(z niektórych starszych tunerów można było wyciągnąć tzw. box key ale w nowych się już nie da).Jeżeli chodzi o N-ke to ta jest parowana z tunerem i nie ma żadnej możliwoci odbioru na kompie paowana z tunerem.Chodzą jednak słuchy że kodowanie Conax cas 7 umożliwia odbiór na dowolnym tunerze jedynie trzeba ją w nim aktywować a nie w n-boxie.Operatorzy kablowi wszyscy mają parowane karty z tunerem.
  • Poziom 11  
    nasz operator ma na tym samym kablu analogowy sygnał kanałów i DVB-C. Niestety jak do tej pory karta która ma przynajmniej z zasady możliwość odbioru kanałów albo jest popsuta albo już nie wiem co to może być za przyczyna. (przestarzałe stery jak mówiłem nic nie odbiera tego sygnału co mnie irytuje)
    Dlatego zastanawiam się nad jakimś tunerem pod lcd (albo tego typu urządzeniem mam 22 calowy monitor asusa i na prawdę można go wykorzystać jako monitor) ( niestety mój asus nie ma sprzętowego tunera.)

Może jakieś sugestie jeśli chodzi o tego typu urządzenie aby na bank działało i dawało dobrej jakości obraz na monitorze przynajmniej w HD jeśli już nie FULL HD .?

(dodatkowym atutem byłaby możliwość nie włączania komputera przy korzystaniu z telewizji i brak ciągłego przełączania kabli z takowego urządzenia do komputera..ale ja się nie znam na tym więc po prostu pytam co byście polecili??