Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD SHARP opóżnienie dżwięku przy sygnale cyfrowym

erminio 20 Sty 2010 11:24 4796 9
  • #1 20 Sty 2010 11:24
    erminio
    Poziom 9  

Proszę o informację co może być powodem opóżnienia dzwięku w stosunku do obrazu przy odbiorze cyfrowej tv naziemnej o kilka sekund,przy analogu jest ok.LCD sharp z mpeg 4,antena siatkowa odległosc od nadajnika 10 km,jakość sygnału w meny tv 100%.Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.Z góry dziękuję za pomoc.

0 9
  • #3 20 Sty 2010 14:08
    erminio
    Poziom 9  

jest,ale co dalej?

0
  • #4 20 Sty 2010 15:23
    unimar
    Poziom 20  

A może byś łaskawie podał model TV jaki masz?

0
  • #5 20 Sty 2010 17:20
    erminio
    Poziom 9  

Już podaję LC-37DH65E.Jest na gwarancji,zastanawiam się czy wzywać serwis.

0
  • #6 20 Sty 2010 18:56
    unimar
    Poziom 20  

Ściągnij sobie soft V2.37 jest już z poprawką na opóźnienie dźwięku. Rozpakuj i nagraj na pustą pamięć USB. Wyłącz TV z sieci (wyjmij wtyczkę z gniazdka), włóż pamięć USB, trzymając przycisk POWER na TV włącz go do sieci. Upgrade rozpocznie się automatycznie. Stan wyświetla się na ekranie. CZEKAJ aż wyświetli się komunikat UPGRADE COMPLETE. Odczekaj 20 sekund i odłącz TV od sieci. Gotowe. Powodzenia

Dodano po 3 [minuty]:

Co do serwisu to myślę że powinni to zrobić na gwarancji, w końcu jest to wada fabryczna skoro wypuścili poprawkę softu.

0
  • #7 23 Sty 2010 19:19
    erminio
    Poziom 9  

Wielkie dzięki za pomoc.Udało się ale za pomocą dopiero trzeciej pamięci.

0
  • #8 29 Sty 2010 15:22
    Fisko
    Poziom 16  

Mam Sharpa LC-46DH65E i przy odbiorze DTV było przesunięcie fonii. Pobrałem nowy soft ze strony i przystąpiłem do aktualizacji zgodnie z załączoną tam instrukcją w pdf-ie. Efekt był taki że po kilkunastu sekundach ekran przez chwilę mignął na niebiesko i zgasł. Czekałem dalej ok. 15min. na jakieś dalsze procesy lecz bez skutku, telewizor był martwy, odłączyłem go od zasilania i ponownie po włączeniu do prądu migała dioda przemiennie na czerwono i zielono. Na pilota i przyciski telewizora nie reagował , zadzwoniłem do serwisu, przyjechali za kilka dni i zabrali go ze sobą bo nie mieli części na wymianę na miejscu. Mam czekać ok. tygodnia, oczywiście TV na gwarancji.

0
  • #9 01 Wrz 2010 13:35
    piotr768
    Poziom 12  

Odkopałem stary temat ale może komuś się to przyda, bo nieraz serwis podaje sprzeczne informacje. Sam miałem z tym kłopoty bo niby pamięć dobra tzn. markowa a upgrade firmware nie działa.
    Pendrive musi być sformatowany w systemie FAT16, stąd też ograniczenie wielkości do 2 GB.

1
  • #10 01 Wrz 2010 14:43
    Fisko
    Poziom 16  

Oczywiście serwis naprawił telewizor i odesłał go kurierem, problemu z przesunięciem fonii już nie ma :D
    Natomiast wkurza mnie bardzo gdy przełączam programy (cyfrowe) trzeba czekać kilka sekund aż przeskoczy na inny program - ogólnie jestem rozczarowany działaniem tego telewizora !

0