Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD SHARP opóżnienie dżwięku przy sygnale cyfrowym

erminio 20 Jan 2010 11:24 5318 9
 • #1
  erminio
  Level 10  
  Proszę o informację co może być powodem opóżnienia dzwięku w stosunku do obrazu przy odbiorze cyfrowej tv naziemnej o kilka sekund,przy analogu jest ok.LCD sharp z mpeg 4,antena siatkowa odległosc od nadajnika 10 km,jakość sygnału w meny tv 100%.Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.Z góry dziękuję za pomoc.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #3
  erminio
  Level 10  
  jest,ale co dalej?
 • #4
  unimar
  Level 20  
  A może byś łaskawie podał model TV jaki masz?
 • #5
  erminio
  Level 10  
  Już podaję LC-37DH65E.Jest na gwarancji,zastanawiam się czy wzywać serwis.
 • #6
  unimar
  Level 20  
  Ściągnij sobie soft V2.37 jest już z poprawką na opóźnienie dźwięku. Rozpakuj i nagraj na pustą pamięć USB. Wyłącz TV z sieci (wyjmij wtyczkę z gniazdka), włóż pamięć USB, trzymając przycisk POWER na TV włącz go do sieci. Upgrade rozpocznie się automatycznie. Stan wyświetla się na ekranie. CZEKAJ aż wyświetli się komunikat UPGRADE COMPLETE. Odczekaj 20 sekund i odłącz TV od sieci. Gotowe. Powodzenia

  Dodano po 3 [minuty]:

  Co do serwisu to myślę że powinni to zrobić na gwarancji, w końcu jest to wada fabryczna skoro wypuścili poprawkę softu.
 • #7
  erminio
  Level 10  
  Wielkie dzięki za pomoc.Udało się ale za pomocą dopiero trzeciej pamięci.
 • #8
  Fisko
  Level 16  
  Mam Sharpa LC-46DH65E i przy odbiorze DTV było przesunięcie fonii. Pobrałem nowy soft ze strony i przystąpiłem do aktualizacji zgodnie z załączoną tam instrukcją w pdf-ie. Efekt był taki że po kilkunastu sekundach ekran przez chwilę mignął na niebiesko i zgasł. Czekałem dalej ok. 15min. na jakieś dalsze procesy lecz bez skutku, telewizor był martwy, odłączyłem go od zasilania i ponownie po włączeniu do prądu migała dioda przemiennie na czerwono i zielono. Na pilota i przyciski telewizora nie reagował , zadzwoniłem do serwisu, przyjechali za kilka dni i zabrali go ze sobą bo nie mieli części na wymianę na miejscu. Mam czekać ok. tygodnia, oczywiście TV na gwarancji.
 • #9
  User removed account
  Level 1  
 • #10
  Fisko
  Level 16  
  Oczywiście serwis naprawił telewizor i odesłał go kurierem, problemu z przesunięciem fonii już nie ma :D
  Natomiast wkurza mnie bardzo gdy przełączam programy (cyfrowe) trzeba czekać kilka sekund aż przeskoczy na inny program - ogólnie jestem rozczarowany działaniem tego telewizora !