Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrum multimedialne - własny pomysł - czy się sprawdzi ?

20 Sty 2010 12:47 1102 3
  • Poziom 11  
    Witam!

Ponieważ jestem na etapie wyposażania swojego mieszkania chciałbym skonstruować centrum multimedialne w.g. własnego pomysłu, jednak nasuwa mi się kilka pytań.

Wyglądać miało by to tak.

1. Telewizor LCD
    2. Laptop
    3. Kino domowe
    4. Dekoder TV cyfrowej (np 'n')

Laptop miał by tu służyć jako urządzenie do odtwarzania filmów divx, DVD ew Blue-Ray, po dołączeniu bezprzewodowego pada/ów jako centrum gier i do tego ew klawiatura i myszka bezprzewodowa.

I teraz pytanie o połączenie.

Plan jest taki:

Laptop -> TV (za pomocą HDMI)
    TV -> Amplituner kina domowego (wyjście optyczne)

1. Czy takie połączenie pozwoli na przesłanie wszystkich potrzebnych sygnałów?
    2. Czy wyjście optyczne w TV prześle sygnał dostarczony z laptopa (za pomocą HDMI) do Amplitunera, czy może trzeba będzie ciągnąć osobno kabel Laptop->Amplituner?
    3. Czy wyjście optyczne w TV prześle sygnał dostarczony z dekodera (nie wiem jak połączony z TV) do Amplitunera, czy może trzeba będzie ciągnąć osobno kabel Dekoder->Amplituner?

A może jest jakieś lepsze wyjście ?
  • Poziom 35  
    Wszystko ok, a czy prześle i jak prześle audio dowiesz się w praktyce.

Dlaczego tak ?

Ano bo oprócz niuansów z TV (może być różnie), to czasami i laptop dając audio na HDMI nie wszystkie rodzaje tego sygnału potrafi bezstratnie przesłać.
  • Poziom 11  
    Czyli jednak nie jest to do końca takie uniwersalne rozwiązanie ?
    Ale np. połączenie odtwarzacz DVD -> TV poprzez HDMI i powrót sygnału cyfrowo do Amplitunera powinno działać bez problemu ?
  • Poziom 35  
    Jak obraz na TV a dźwięk na wzmacniacz, to musisz się liczyć z opóżnieniem obrazu (w stosunku do dźwięku), bo często "poprawiacze" w TV znaczne opóźnienia wprowadzają.

Jednak:
    - nowe wzmacniacze maja swoją korekcje czasu (przewidzieli)
    - w PC możesz do filmu np opóźnienie dźwięku ustawić (sporo playerów tak ma) .