Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alienware M15x i W7 - przerywany dźwięk w trybie 5.1

jaycob 20 Sty 2010 13:40 1076 2
  • #1 20 Sty 2010 13:40
    jaycob
    Poziom 10  

Witam Wszystkich goraco. Mam laptopa marki alienware z karta dzwiekowa IDT HD 5.1 i podlaczone do tego glosniki 5.1 logitech x530 (z glosnikami jest wszystko ok, na moim starym kompie dzialaja super). Problem pojawia sie gdy karta chodzi w trybie 5.1 . Dzwieki sa przerywane na niektorych kanalach, wystepuja trzaski, ktore mam wrazenie, ze nasilaja sie gdy zaczynam cos robic na komputerze, ale gdy jest w spoczynku tez je slychac. Szczegolnie jak sie podglosi na maksa(jest to logiczne). Natomiast po skorzystaniu z mostku i wpieciu zestawu do kompa jako 2 kanaly jest totalna cisza i nie ma rzadnych trzaskow. Przypuszczam, ze jest to wina softu, bo podobnie mialem na starym kompie, jak zainstalowalem na nim windowsa 7, ale ten problem latwo rozwiazalem instalujac xp spowrotem. Tutaj tak nie moge zrobic.

Powiem szczerze, ze nie mam pojecia czym to moze byc spowodowane. Czy to wina softwareu czy hardware. Lapek byl zamowiony w niemczech, wiec musialbym go tam odeslac, a nie bede ukrywal ze nie jest mi to na reke. Jesli macie jakis pomysl, to prosilbym o porade. Mam system windows 7 64bit. procek intel i7 1,6@2,8 GHz. wersja sterownika 6.10.0.6217 producent IDT.

Jesli trzeba, to odesle go na gwarancje i niech oni sie mecza, ale jak ktos mial podobny przypadek niech sie podzeili swoimi doswiadczeniami. Jesli cos napisalem nie precyzyjnie pytajcie prosze i piszcie lopatologicznie, bo nie jestem programista itp...
    Pozdro for @ll i wielki dzieki z gory za pomoc.

0 2
  • #2 20 Sty 2010 15:45
    tonyviroos
    Poziom 20  

Ściągnij ze strony producenta sterowniki do chipsetu i k. muzycznej i zainstaluj (pierwsze od chipsetu)
    Dobrze by było gdybyś podał model laptopa

0
  • #3 20 Sty 2010 16:25
    jaycob
    Poziom 10  

Witaj, producent:alienware, model m15x service tag: 7vjvak1. Jesli o to Ci chodzilo, to w temacie bylo podane, oprocz service tag. Nie wiem co wiecej potrzebujesz, to pytaj. Stery chipsetu zainstalowane z plytki, karty audio tez. na stronie idt nie moglem znalesc sterow. Mialem wrazenie, ze jak chodzil dzisiaj tylko na baterii, to nie bylo trzaskow. To sa takie trzaski jakby szarpal dysk czy cos podobnego. Nie miesci mi sie w glowie, zeby karta hd trzeszczala. Masakra. Jestem mega rozczarowany!!

Mad_ed kto zmienil temat tego watku?? wolalbym, zeby zostal jednak rodzaj karty dzwiekowej, bo malo ludzi zna marke alienware i nawet nie wchodza w watek.

0