Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mruga kontrolka oleju (VW Golf III 1.4) dziwne okoliczności.

marsellus.wallace 20 Sty 2010 13:42 4304 1
  • #1 20 Sty 2010 13:42
    marsellus.wallace
    Poziom 1  

Witam!

Chciałbym poradzić się Was, ponieważ mam problem z mrugającą kontrolką oleju. Dodam, iż posiadam instalację gazową sekwencyjną (choć nie wiem czy może to mieć jakiekolwiek znaczenie). Nie od razu zaczynam od sedna, lecz przeczytajcie proszę wstęp, bo wydaje mi się istotny.

Około 2 miesiące temu kontrolka mrugała tak samo jak dziś, czyli niejednostajnie i sporadycznie, raz często raz rzadko, na ciepłym silniku (od około 70 stopni) i wyłącznie podczas jazdy na gazie. Dodatkowo, kiedy już mruganie podczas jazdy na gazie (na ciepłym silniku) się rozhulało i przechodziłem na powrót na beznynę, mruganie całkowicie ustawało! Równocześnie zauważyłem wyciek oleju spod aparatu zapłonowego. Zostało to uszczelnione... i po tym problem mrugania zniknął zupełnie. Po tej usterce, doszło jeszcze do wymiany oleju i filtru... i poza tym nic więcej się nie zdarzyło.

Na dzień dzisiejszy problem mrugania wystąpił ponownie i nagle. Objawy są identyczne jak poprzednio. Olej spod aparatu, ani spod głowicy nie leci, jego poziom jest dobry. Nie mam spadków mocy. I znów po przejściu na benzynę mruganie ustaje zupełnie.

Drodzy forumowicze. Nie wiem gdzie szukać problemu. Czy znów usilnie szukać wycieku, czy też może to nie ma nic do rzeczy, bo nie może to wpływać na ciśnienie oleju? Jakie znaczenie może mieć fakt występowania mrugania przy pracującej instalacji gazowej? Zacząłbym od czujnika, tak jak polecano już na tym forum, ale wyjątkowo drażni mnie fakt, że objawy są identyczne jak wtedy, gdy olej leciał spod aparatu zapłonowego.

Będę wdzięczny za każdą poradę. Pozdrawiam![/b]

0 1
  • #2 20 Sty 2010 17:13
    loloo
    Poziom 11  

według mnie powinieneś sprawdzić czujniki od oleju bo on może szwankować z drugiej strony instalacja gazowa nie ma nic do oleju. Na początek sprawdź czujnik

2