Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terminal kart doładowujących,gdzie najkorzystniej?

wojtek krasucki 20 Sty 2010 13:46 6463 16
  • #1 20 Sty 2010 13:46
    wojtek krasucki
    Poziom 16  

Jestem od kilku lat użytkownikiem euronetu.Dziś dostałem pismo,że w związku z obnizką cen rozmów i sms zmuszeni są do obniżenia upustów za sprzedaż -za doładowania 3,5%.Więc zarobek na poziomie papieru do terminalu i druk.fiskalnej.Czy znacie firme,która daje lepsze warunki?pozdrawiam

0 16
  • #2 20 Sty 2010 15:52
    tino2003
    Admin grupy GSM

Mam to samo pismo przed nosem i też się zastanawiam, tylko umowa jeszcze jakiś czas musi trwać bo ona się automatycznie reaktywuje :D
    Euronet ma teraz pakiet 3w1 czyli 8,5% na wszystkie doładowania, możliwość przyjmowania płatności za rachunki które posiadają kod kreskowy, oraz możliwość płatności kartami.
    Dają nowy terminal lecz za niego jest opłata miesięczna 75zł netto.
    Jeżeli masz dość wysoką sprzedaż doładowań to myśle, że warto się tym zainteresować ;)

0
  • #3 20 Sty 2010 21:19
    wigru
    Poziom 15  

1. Franpress. Nie wiem jak mają w tej chwili, ale nie polecam pod każdym względem. Problemy z fakturami, przychodziły pocztą, jak przyszły to często były już po terminie płatności. Częste braki towaru (kodów). Zgubione weksle oddawali po pół roku po napisaniu pisma z żądaniem oddania weksli i oddaniem sprawy do sądu. Wszystkie listy za potwierdzeniem odbioru na koniec wysyłałem.

2. Kolporter. Zaczynałem od 6%. Osobiście zakończyłem współpracę z Kolporterem, bo od zeszłego roku co jakiś czas obniżali marżę, jak wypowiadałem umowę to chyba marża była na poziomie 2%. Czyli na rolki i prąd nie zarobisz, dolicz do tego przelew w banku co tydzień za złotówkę. Kara za spóźnienie się z płatnością faktury co tydzień 25zł. Opodatkuj to jeszcze to już nic nie zostanie. Pod względem serwisu / jakości obsługi wypadali bardzo dobrze. Kody zawsze były z wszystkich sieci. Faktura zawsze w poniedziałek rano się drukowała z terminala. Żadnej poczty. Raz miałem awarię, dzwonię na serwis, na drugi dzień przyjeżdża kurier z nowym terminalem, stary zabiera. Ale jakby nie patrzeć z taką marżą to się nie opłaca tego trzymać. Wszystko jeszcze zależy od ilości, ale wg mnie dla przeciętnego punktu to terminal jest tylko dodatkowym garbem. Ale mam teraz święty spokój z klientami czy mi Pan doładuje bo nie widzę czy coś tam...

Jak to mówi kolega poochone "za miskę ryżu nie będę robić"

0
  • #4 21 Sty 2010 10:30
    wojtek krasucki
    Poziom 16  

Wszystko się zgadza , ale jak klient przychodzi po karte może kupić coś jeszcze.Osobiście mam taką klientke ,która co miesiąc wychodzi z kartą za 25 i telefonem za 300-500zł,więc traktując doładowania jako sposób na ściągnięcie klienta do punktu ma to sens.

0
  • #6 21 Sty 2010 20:44
    wojtek krasucki
    Poziom 16  

Kolego Brzymeq możesz dać jakiś namiar?

0
  • #7 21 Sty 2010 21:32
    simplusik1
    Poziom 19  

Ja z euronetu zrezygnowałem w wyniku spadku marży. Podpisałem umowę z kolporterem i jestem zadowolony!

Wystarczyly kopie faktur z euronetu i kolporter dal mi 6-8 % - sam sobie ustalalem na jaką sieć mam najwyższy procent, a na jaką najmnijeszy!!

Z obsługi technicznej też jestem zadowolony, kar praktycznie nie ma za nie zaplaconą w terminie fakturę - dzwonisz że jesteś poza firmą i nie wplacisz w terminie i po problemie.

Ogólnie mniej biurokracji w kolporterze niż w tym euronecie!

0
  • #8 22 Sty 2010 17:14
    Brzymeq
    Poziom 32  

wojtek krasucki napisał:
    Kolego Brzymeq możesz dać jakiś namiar?

Link

Na początku tylko odrazu powiedz żeby ci zwiekszyli limit dzienny bo dla nowych klientów jest śmieszny, ale jak powiesz że potrzebujesz więcej to bez problemu podwyższą, póki co jesteśmy zadowoleni.

Kolega jeszcze miał w kolpolterze i też sobie bardzo chwali. Euronet wypada najgorzej.

0
  • #9 28 Sty 2010 18:39
    wojtek krasucki
    Poziom 16  

Jestem po rozmowie z gościem z Kolpoltera.Umowa na 2 lata,marża na poziomie 7%.Jednak nie potrafi zapewnić czy ta marża utrzyma sie, przypuszcza,że przez najbliższy rok tak.Cóż, zawsze to lepiej niż 3,5 w Euronecie-we wtorek pewnie podpiszę umowe,pozdrawiam

0
  • #10 28 Sty 2010 19:34
    tino2003
    Admin grupy GSM

wojtek krasucki napisał:
    Jestem po rozmowie z gościem z Kolpoltera.Umowa na 2 lata,marża na poziomie 7%.Jednak nie potrafi zapewnić czy ta marża utrzyma sie, przypuszcza,że przez najbliższy rok tak.Cóż, zawsze to lepiej niż 3,5 w Euronecie-we wtorek pewnie podpiszę umowe,pozdrawiam

Jaką masz obecnie umowę z Euronetem, możesz ją wypowiedzieć?

0
  • #11 28 Sty 2010 20:02
    romicom
    Poziom 13  

witam
    ja korzystam z bluemedia, a umowe mam z firma Kratka, nie jest tak zle
    najnizej jest z samych swoich 5,5 ale tego sie pawie nie sprzedaje, pozniej orange 6,5 a najwyzej heyah i tak tak 9, wiec cos tam jest, ale jak patrzac obecne doladowania a to co bylo 2 lata temu to juz jest lipa,
    mogli by zrobic ze doladowania tylko w punktach gsm, a nie wszedzie gdzie nie wejdziesz

0
  • #12 29 Sty 2010 11:53
    arcik99
    Poziom 19  

a powiedzcie mi jak to jest z limitami, czy trzeba wyrobic minimalny obrot miesieczny czy ile sie uda, tyle sie ma :)

0
  • #13 30 Sty 2010 12:19
    strenq
    Poziom 9  

arcik99 napisał:
    a powiedzcie mi jak to jest z limitami, czy trzeba wyrobic minimalny obrot miesieczny czy ile sie uda, tyle sie ma :)

Ja korzystam z Arcom Express - rabaty 8% heyah, 7% orange, plus i ss 5-6%. Minimalny obrót miesięczny to 1500zł, jednak traktują go z przymrużeniem oka. Osobiście nie zawsze przekraczam ten próg (na plusa i ss sprzedaje zdrapki) i nikt nawet do mnie nie kontaktował się w tej sprawie. Minusem jeśli chodzi o Arcom Express jest fakt, że mają tam straszny bałagan.

0
  • #14 01 Lut 2010 15:34
    wojtek krasucki
    Poziom 16  

Z euronetem mam umowe,w której mam dwumiesięczne wypowiedzenie.Jeśli chodzi o kolpolter nie ma ustawionych limitów sprzedażowych.Narazie jest 7% co bedzie dalej niewiadomo

0
  • #15 16 Lut 2010 19:07
    suchockimarcin
    Poziom 9  

zapraszam do bluepay 691902903

Dodano po 1 [minuty]:

Zapraszam do BluePay dobrre marze swietna obsluga 691902903 na woj Mazowieckie lub slaskie 697440195

0
  • #16 17 Lut 2010 18:05
    siudziu
    Poziom 27  

kolporter BOK i pomoc techniczna super kontakt na najwyzszym poziomie niestety marze ostatnio pozanizali z 7% na poczatku do 5% po okolo miesiacu dodatkow ostatnio nie ma kart z ERY i Heyah wiec poki jeszcze nie trzeba dokladac to sprzedajemy ale jesli bedzie kolejna obnizka na marzy to chyba likwidujemy sprzedaz kart

0
  • #17 27 Maj 2010 20:16
    wojtek krasucki
    Poziom 16  

Używam terminal już kilka miesięcy i jest git.Bardzo wygodna opcja z fakturami drukowanymi bezpośrednio przez terminal.Pozdrawiam

0