Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat endress ese 2000 bs i piec na ekogroszek

ja_wor 20 Sty 2010 14:02 4962 5
  • #1 20 Sty 2010 14:02
    ja_wor
    Poziom 2  

Posiadam agregat endress ese 2000 bs. Mam takie oto pytanie. Czy bez problemu mogę podłączyć ten agregat jako zasilanie awaryjne pieca na ekogroszek. Marka pieca Gielniak a sterownik pieca Ognik. Mocy wystarczy bo jak odpali ślimak i dmuchawa to miernik pokazuje mi coś około 500-600 VA. Chodzi mi tylko czy agregat czegoś mi tam nie popali w sterowniku, silniku lub dmuchawie no i oczywiście w pompie. Dodam że posiadam jeszcze w razie "W" ups powercom VGD-700. Czy jak przez niego podłączę piec do agregatu to wszystko będzie grało.

0 5
  • #2 20 Sty 2010 14:12
    darek_wp
    Poziom 28  

Wg dystrybutorów agregat ma AVR-a. Możesz spokojnie podłaczyć go do zasilania pieca. Przed pierwszym podłączeniem mimo wszystko sprawdź miernikiem jak zachowuje się napięcie na wyjściu przy rozruchu agregatu, czy jest stabilne. Później podłącz piec i sprawdź czy nie spada za bardzo i będzie ok.

0
  • #3 20 Sty 2010 14:22
    ja_wor
    Poziom 2  

Faktycznie agregat ma avr. Zasilałem nim betoniarkę na budowie ale to było stałe obciążenie a w piecu na ekogroszek dmuchawa i ślimak załączają się co jakiś czas. Czy nagły wzrost obciążenia nie spowoduje że agregat nie da nagle większego napięcia lub częstotliwości prądu. Może lepiej podłączyć go przez tego ups-a co posiadam. UPS powinien sobie chyba poradzić z nagłym wahaniem napięcia i częstotliwośc.i

0
  • #4 13 Lut 2010 23:23
    lukaz
    Poziom 13  

Dla pewności o skoki napięcia dał bym listwę przeciwprzepięciową ze wskaźnikiem skuteczności ochrony . Elektronika nie lubi przepięć a przy pracy z agregatu podczas wyłączania dużych obciążeń takowe mogą się pojawić.

0
  • #5 14 Lut 2010 00:29
    sq9jjh
    Specjalista elektryk

ja_wor napisał:
    Chodzi mi tylko czy agregat czegoś mi tam nie popali w sterowniku, silniku lub dmuchawie no i oczywiście w pompie. Dodam że posiadam jeszcze w razie "W" ups powercom VGD-700. Czy jak przez niego podłączę piec do agregatu to wszystko będzie grało.

Witam. O agregat byłbym spokojny - podręcznikowa sinusoida i 50Hz. Co do UPS-a to przebieg zmasakrowany a częstotliwość z kosmosu. Nie wierzysz? Podłącz oscyloskop do agregatu a potem do UPS-a.
    Ps. Jak nie Masz oscyloskopu to podłącz np. wentylator pokojowy i posłuchaj jak chodzi na agregacie a jak na UPS-ie.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 14 Lut 2010 10:14
    lukaz
    Poziom 13  

Według specyfikacji tego UPS harmoniczne (Output Hamonic distortion<3% of T.H.D. at linear load) są na niskim poziomie przy liniowym obciążeniu.
    Sama natura działania UPS ON-LINE ma na celu wyeliminowanie szeregu zakłóceń.

0