Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CITROEN BERLINGO 2.0HDI 2001r broblem z c zamiek w kluczyku

gacek1000 20 Sty 2010 15:22 3832 3
  • #1 20 Sty 2010 15:22
    gacek1000
    Poziom 10  

mam problem z pilotem alarmu w citroenie berlingo...
    na poczatku bylo ok,wszytko dzialalo,potem bateria padla-wymienilem i potem raz dziala raz nie teraz wogole jest martwy..rozebralem pilota przelutowalem wszytkie lelemty i potem ztestowany zostal u czlowieka co ma czytnik pilotow coby sprawdzic czy dziala nadajnik i sie okazlo ze kiszka jest trup...
    i teraz moje pytanie jaki pilot zastosowac do mojego auta -czy musi byc orginalny (moze dac od innego citroena badz peugota ,pasowalo zeby to byl tzw scyzoryk),i czy dam rade go dopisac do bsi tak jak to sie robi nap w oplu -zaplon kontorlki klawisz na pilocie 10sek wylaczyc zaplon i juz jest ok,,,
    czy trzeba podlaczyc sie kompem do bsi i cos tam pogmerac...
    oczywiscie immobilajzer dziala bez problemu jest w postaci dodatkowego transpondera w obudowie ,,tylko ten pilot on/off centralnego nei dziala
    na dole foto jaki mam kluczyk z zintegorowanym pilotem

https://obrazki.elektroda.pl/69_1263997299.jpg

0 3
  • #2 20 Sty 2010 19:07
    AUTOMARCIN
    Poziom 13  

koro wczesniej raz działał raz nie a po przelutowaniu umarł to coś źle polutowałeś i brak przejscia zrub synchro napewno jest na elektrodzie w dziale szukam

poszukaj

0
  • #3 20 Sty 2010 20:27
    gacek1000
    Poziom 10  

no wlasnie sparwdzilem wszyko kilkukrotnie po lutowaniu,mam niezla lutownice chyba ..posmarowalem wszytko topnikiem i polecialem lutownica do smd i goracym powietrzem..Pilot wczesnie mial juz zaciecia i dlatego postanowile wymienic baterie,,,,,co do synchro to nieda sie tego zrobic,,,znalazlem jak to sie robi w xaze picasso to sa blizniacze samochody...
    wiec wlaczylem zaplon na kontorlki
    wcisnolem na 10 sek przycisk na pilocie zamknij
    (potem to samo zrobime na otworz)
    samochod nie reagowal na pilota,,
    wylaczylem zaplon odczekalem i sprawdzilem czy zaprogramowalo..
    ale nie cto nie dalo,,,
    wyczytalemw necie ze jak prawidlowo zaporgramuje pilota to powinien po cyklu programowania kierunkami 2 razy,,tu nic takiego nie mialo mijsca....
    procedure z proba zaprogramoawania przeprowadzalem kilkukrotnie bez skutecznie.

jeden z majstrow usiwiadomil mnie ze w tych pilotach poprostu padalu kwarce w nadajniku,,to dlamnie logiczna odpowiedz , roznie sie czasami dzieje z kluczykami czasem sie zuci komus czasem spadna na ziemie,,,pozatym niewiem jak obchodzil sie z nimi poprzedni wlasciciel....,

1
  • #4 13 Sty 2013 14:39
    AUTOSTAN
    Poziom 14  

Z peugeota w tym samym roczniku będzie pasował. Czasami dorabiają chińskie kluczyki z pilotami i immo. Przed synchronizacją spróbuj wyłączyć na kilka minut klemę z akumulatora, później wykonaj procedurę uczenia ale tylko przyciskiem zamknij i następnie nic nie włączaj przez kilkanaście minut.

0