Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 Avant, jak uruchomic tylne glosniki ?

20 Sty 2010 16:21 33648 8
  • Poziom 14  
    Witam, z gory mowie ze czytalem juz wiele tematow. Posiadam Jvc, glosniki z przodu dzialaja ale tyl nie reaguje, zdaje mi sie ze z tylu mam oryginalny subwoofer i wzmacniacz, w takiej plastikowej klatce w nadkolu, z tego co sie doczytalem wystarczy przejsciowka z allegro ktora uaktywnia tylne glosniki, czy po kupnie takiej zwyklej przejsciowki to zadziala skoro w tej brazowej kostce do radia nie widze zadnych kabli od audio z tylu? Sa tylko podlaczone glosniki przednie do kostki, czy kable od tylnego audio powinny tez sie znajdowac w tej brazowej kostce ? A moze są w kostce tej zielono zoltej ?

Zalaczam zdjecia i prosze o oswiecenie :)

A czy to jest wogole ten wzmacniacz i sub o ktorym ja mowie ? Pisze na tym plastiku nokia... Zdjecie znalazlem w necie i mam tak samo, wiem ze powinna byc zmieniarka, i nigdzie nie widze u siebie tego kabelka od niej...

• Sklep HeluKabel
  • Poziom 24  
    Tan kabelek co wisi jest od zmieniarki. Kostka żółto-zielona jest pewnie od wyjścia na wzmacniacz i zmieniarki, to system stosowany m.in. przez Blaupunkta. Musiałbyś się dobrać do wzmaka głębiej i zobaczyć czy ma on normalne wejście RCA. Jeśli tak puścić remote i RCA i powinno zadziałać.
  • Poziom 14  
    Tak wiem ze jest od zmieniarki, ja go nie mam mam tylko ta skrzynke. Ale mnie interesuje czemu nie ma kabli od tylnych glosnikow w brazowej kostce ? Czy glosniki tylne sa jakos inaczej podlaczone czy wogole nie ma ?? Czy te kable powinny byc w tej kostce ?

Widze ze na allegro sa rozne przejsciowki:

Pisza ze po zastosowaniu takiej przejsciowki uaktywnia sie tylny system audio.
    Tylko jak sie ma uaktywnic skoro ja nie mam tych kabli od glosnikow?
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Dokładnie takich przejściówek (jak na zdjęciach) potrzebujesz. Kabli od tylnych głośników nie masz w brązowej kostce. Sygnał z radia wychodzi w żółtej kostce (lewy prawy i wspólna masa) i idzie do wzmacniacza a dopiero od wzmacniacza idą przewody głośnikowe. Można by żółtą kostkę przerobić na wtyki chinch i podłączyć do wyjść RCA w radiu ale w 90% wchodzą wtedy jakieś zakłócenia i trzaski więc lepiej zastosować adapter do aktywnego systemu który dopasowuje poziom radia do wzmacniacza i od razu separuje masę.
  • Poziom 14  
    To ktorą z tych przejsciowek kupic ? I czym one sie roznią oprocze ceny? Na kazdej bedzie grał tył ? moze lepiej tą z zółtą kostką bo tez mam takie wyjscie w kablach?
  • Poziom 40  
    Potrzebujesz tej z żółtą kostką,ta druga jest do innych modeli radia.Sam widzisz że u siebie masz żółtą kostkę w aucie.
  • Poziom 14  
    Porownując te zdjecia do gory, ta jasno czerwona kostka na obrazku wyzej odpowiada tej zoltej na obrazku nizej, czyli obojetnie jaka kupie to sub i glosniki z tylu uaktywnia sie ?
    Drugie pytanie: Mam wzmak Carpower 602 i xpress 12 w closed. Czy jak to podlacze to bedzie dzialac bez problemu ? Chodzi mi o to czy nie bedzie jakis komplikacji gdy dwa suby beda razem grały ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
    Witam odświeżam temat. Gdzie można kupić takie przejście jak na dru nie moge tagim zdjęciu z żółta kostka? Na allegro nie mogę takiej znaleźć są różne a takiej nie widziałem i czy konecznie musi taka być. Z góry dzięki za odpowiedź.