Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq N410c - sterownik BQ2082 (BQ2082DBT) szukam info

kundzios 20 Sty 2010 16:51 2621 3
  • #1 20 Sty 2010 16:51
    kundzios
    Poziom 19  

Witam
    Próbuję dostać jakiekolwiek informacje o sterowniku bq2082dbt, jedyne co znalazłem to że sterownik ma wbudowaną pamięć EEPROM. Szukam jakichkolwiek informacji o sposobie regeneracji akumulatora z takim sterownikiem, jak wygląda sposób odłączania/podłączania ogniw do płytki sterownika.

Z braku informacji jak zresetować ten sterownik, można wymienić tylko ogniwa i skalibrować w laptopie(n410c posiada taka opcje w biosie). Jednak czy sterownik wystarczająco podniesie pojemność akumulatora w EEPROM'ie. Aktualna ledwo trzyma.

Akumulator który chcę zregenerować pochodzi z compaq n410c. Dane akumulatora: PP2071A 14.4V 2150mAHr Li-ion 4 ogniwa, trzyma niecałą minutę, stan baterii spada z 99% na 10% później 4% i wyłącza się. Ładowanie trwa około 5min. Napięcia na poszczególnych ogniwach wynoszą(po naładowaniu w laptopie i leżakowaniu 24h): 3,99V, 4,16V, 4,17V 4,08V. Jak widać mają już za dużą rozbieżność i nadają się do wymiany. Pod obciążeniem jeszcze nie sprawdzałem ponieważ, nie wiem jak poprawnie je odłączyć, aby nie zablokować sterownika.

Pozdrawiam i dzięki za jakiekolwiek informacje o tym sterowniku i sposobie regeneracji teg akumulatora.
    Kundzios

0 3
  • SterControl
  • SterControl
  • #3 20 Sty 2010 18:35
    misiozol
    Poziom 29  

ten bq2082 to klon jakiegos z bq firmy TI wszyscy dostawcy sa z chin najprawdopodobniej jest bazowany na BQ2084 lub BQ20z80 ale brak pewnych informacji na jego temat , jak mozliwosc to postaraj sie przeprowadzic porownanie po sciezkach dokad ida , no i miejmy nadzieje ze brak jest hasla na EEpromie bo tak to klapa

0
  • #4 24 Sty 2010 18:22
    kundzios
    Poziom 19  

Ok dzięki sprawdzę czy jest podobny do bq2084. Teraz jak się przyjrzałem to faktycznie nie ma logo TI na układzie. Chociaż bateria oryginalna compaq from canada, także na ogniwach nadruk "Made in Canada". Widocznie jak zawsze składane w chinach :)

Dodano 24.01.2010 ---------------------

Sprawdziłem kompatybilność pinów i wygląda na to że wyprowadzenia pasują do BQ2084 i BQ20z80 bo wyprowadzenia ich prawie nie różnią się. Oczywiście sprawdziłem to w miarę możliwości bo płytka jest wielowarstwowa. Jedynie zastanawia mnie dlaczego do pinu 1 podłączony jest termistor(możliwe że do czegoś jeszcze). Czym odczytać dane z tego układu i jak je odpowiednio ustawić?

Dodano 9.02.2010 -----------------------

Wymieniłem same ogniwa na SONY FUKUSHIMA i laptop trzyma ok 1h i 45min z kartą Wi-Fi na USB, przez cały czas testu był używany. Wynik dla mnie zadowalający, jedynie wskaźnik poziomu źle działa, ale co się dziwić jak nie resetowałem sterownika.
    Pozdrawiam

0