Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Extensa 5630z - notorycznie się przegrzewa

20 Sty 2010 17:57 1753 5
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mianowicie mam problem z moim laptopem Acer Extensa 5630z. Problem polega na tym że laptop notorycznie się przegrzewa i potrafi się wyłączyć w najmniej oczekiwanym momencie. Zainstalowałem sobie program Everest i w sytuacji gdy laptop zostanie ponownie uruchomiony po przegrzaniu, miernik pokazuję mi około 80 stopni na obydwu rdzeniach procesora. Temperatura jaka panuje u mnie w pokoju to około 25-27 stopni. Przegrzanie następuje szybciej w przypadku grania np w NFSa. Co w takiej sytuacji mam zrobić ? Da się jakoś podkręcić wiatraki żeby lepiej chłodziły komputer ?
    Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
  • Poziom 20  
    Sprawdź czy nie jest zakurzony radiator, może też być problem w paście termoprzewodzącej. Napisz od kiedy zaczął się przegrzewać.
  • Poziom 12  
    Przegrzewa się już od mniej więcej połowy października. Problem wystąpił po 10 miesiącach eksploatacji.
  • Poziom 20  
    To stawiam na zabrudzony radiator i/lub pastę termo przewodzącą. Wyczyść radiator i ewentualnie (jak masz taką możliwość) wymień pastę
  • Poziom 12  
    Ok. Dziękuję za wskazania, dziś się jeszcze za to zabiorę i napiszę tutaj czy coś to dało. :)
  • Poziom 9  
    Jeśli komputer jest na gwarancji samemu nie wolno rozbierać radiatora gdyż często śróbki na nim są zabezpieczone plombą jeśli serwis gwarancyjny stwierdzi odkręcanie podezspołów lub obudowy ma prawo odmówić przyjęcia gwarancyjnego. A z tego co napisałes masz go dopiero 10 miesięcy. Pozatym po takim krutkim okresie to żebyś miał radiator zakurzoony musiałbyś laptopa urzywać w ciężkich warunkach.

Popraw pisownię! Regulamin pkt. 15. [DriverMSG]