Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągnik Sam 126p - moja pierwsza konstrukcja

browarhehe 29 Cze 2010 22:57 272504 290
    krzysiek7
    Poziom 35  
    Nie koniecznie drożej, pompę do T-25 można już kupić za kilkadziesiąt złotych, nowy rozdzielacz w którym jest zawór ciśnieniowy kosztuje 200 złotych. Już w swoich wcześniejszych postach mówiłem, że się narobisz i nic z tego nie wyjdzie.
  • MetalworkMetalwork
    browarhehe
    Poziom 15  
    rozdzielacz, to jest niby sprawny, w stanie magazynowym dał mi sąsiad
    (chociaż tyle że 0 pln )
    no a teraz pompa, pz18 nowa, mam namiar dziś chyba pojadę zobaczyć i raczej kupię, za 150zł
    jeszcze przewody 0.5cala , no i twardy lut od kolegi mojego taty muszę załatwić
    krzysiek7
    Poziom 35  
    O ile dobrze wiem, jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, to rozdzielacz od C-330 do hydrauliki zewnętrznej nie ma zaworu bezpieczeństwa, więc nie nadaje się do takiego układu. Zawór jest konieczny, utrzymuje on ciśnienie w układzie na bezpiecznym poziomie, inaczej coś Ci rozerwie.
  • MetalworkMetalwork
    browarhehe
    Poziom 15  
    no i w momencie czytania tego postu się załamałem.... a ten zawór ile kosztuje ? można go wogóle zamontować ? :(
    Vein
    Poziom 22  
    Zawór ciśnieniowy ma POMPA oleju, a nie rozdzielacz. To POMPA pilnuje by ciśnienie w układzie nie wzrosło za bardzo. Nie załamuj się, tylko kup porządną pompę od T25, bo pompy wspomagania to o kant tyłka rozbić można.
    krzysiek7
    Poziom 35  
    Cytat:
    Zawór ciśnieniowy ma POMPA oleju, a nie rozdzielacz. To POMPA pilnuje by ciśnienie w układzie nie wzrosło za bardzo. Nie załamuj się, tylko kup porządną pompę od T25, bo pompy wspomagania to o kant tyłka rozbić można.

W pompie od T-25 nie ma żadnego zaworu. Znajduje się on w rozdzielaczu.
    Cytat:
    no i w momencie czytania tego postu się załamałem.... a ten zawór ile kosztuje ? można go wogóle zamontować ?

Właśnie dlatego już wcześniej Ci radziłem abyś kupił rozdzielacz w którym jest ten zawór.
    browarhehe
    Poziom 15  
    pompę już mam , polską pz18
    a w rozdzielaczu, no to sam nie wiem.. czy ten zawór jest czy nie ma, niby przy wlocie jest sprężyna, bo rozbierałem i tam takie są części..
    sprawdziłem sobie na sprężonym powietrzu, jak daje rozdzielacz przy różnych położeniach, na środkowej pozycji, ciśnienie robi się spore, i puszcza przelotem powietrze, no a jak wajchę przestawię to idzie albo na jeden albo na drugi otwór..
    no ale to przez to ciśnienie pompy pewnie taka lipa wyszła..
    teraz znów majstrowanie, jak zamontować tę nową pompę -.-

Dodano po 49 [sekundy]:

a zawór bezpieczeństwa, to tylko jakiś taki znalazłem
    http://www.farmexpert.pl/zawor_bezpieczenstwa...nosnika_hydraulicznego_c_360_produkt2694.aspx
    no i nie wiem czy jest sens wydać 20zł na takie coś..
    krzysiek7
    Poziom 35  
    W katalogu jest mowa o zaworze sterującym i blokującym w tym rozdzielaczu, ale nic nie ma o zaworze bezpieczeństwa. Bez tego zaworu nawet nie próbuj uruchamiać tej hydrauliki. Możesz kupić ten zawór z linku i zamontuj go na trójniku pomiędzy pompą a rozdzielaczem, jednak sam zawór musisz umieścić w zbiorniku, żeby olej, który będzie upuszczany tymi otworami z boku miał gdzie spłynąć. Będzie trochę zabawy ale da się to zrobić.
    kondensator
    Poziom 36  
    Autora tematu (jak i innych o pokrewnych zainteresowaniach) zainteresuje chyba specjalne forum http://samy.adresforum.pl/ = "Forum miłośników ciągników własnej produkcji - SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne". Może czasem nie warto wyważać drzwi otwartych już przez innych... Oczywiście tematu na Elektrodzie to uzupełnienie mam nadzieję nie zakończy...
    DIZZI
    Poziom 17  
    browarhehe napisał:
    no i w momencie czytania tego postu się załamałem.... a ten zawór ile kosztuje ? można go wogóle zamontować ? :(

No i się nie załamuj w tym rozdzielaczu od C330 co był montowany na błotniku
    (ten od kiprowania )jest zawór nadciśnieniowy
    w tej mniejszej części i jest ustawiony na stałe bo ta większa część to właściwy
    rozdzielacz a ta mniejsza to blok zaworu z przyłączami i możesz też
    do niego podłączyć siłownik dwustronny lub dwa jednostronne (tzw. nurniki)
    tyle że przy podnoszeniu pierwszego drugi będzie opadał , ja myślę tak zrobić
    do kiprowania albo spycha jedna strona i podnośnik tylny druga strona
    myślę że jak podnosisz przyczepkę to nie orzesz jednocześnie w polu i na
    odwrót do podnośnika tylnego dobrze jest wykorzystać ten obwód z
    położeniem " pływającym" .
    Jak odkręcisz tą pokrywkę na tym mniejszym bloku z przyłączami to zobaczysz
    pod nim zawór mały tłoczek i sprężynka no chyba że masz jakiś dziwny model
    u mnie we wszystkich były.
    Przed chwilą się upewniłem jest na 100% pod tą pokrywka na trzy śrubki tam
    gdzie podłączasz zasilanie i powrót .
    mactronic1
    Poziom 9  
    Kolego browarhehe jak chcesz mam cały rozdzielacz z T25.
    browarhehe
    Poziom 15  
    po wielu trudach , uruchomiłem ten dziwny sprzęt który nie okazuje ani trochę wdzięczności za powołanie go do życia..
    no i znowu problem, pompa hydrauliczna, zrobiłem ją od wału malucha na pasku klinowym.. i się ślizga , może przez to że zawór bezpieczeństwa trzyma aż takie duże ciśnienie w tym rozdzielaczu . pytałem po kolegach i będe miał 2 zębatki od motorów te małe, no i łańcuch i na nim to zrobię ..
    gdy dam wajchę w tył w rozdzielaczu, no to pusty podnośnik bzium, i w górze..
    ale gdy juz na niego stanę nie ma na tyle siły.. no i właśnie się ślizga pasek ..
    gdy na pusto napompuje w ten siłownik tego oleju i dam w położenie środkowe w rozdzielaczu, to za pierona nie ruszy siłownika tak mocno w górze.
    no i więc czekam na wasze opinie i porady co do tego :)
    wiem , że nie wszystko robię tak jak powinienem, ale to jest mój 1 sprzęt, więc przy następnym , który na pewno będzie :) tych błędów nie popełnię
    stasi
    Poziom 10  
    Powiem ci , że miałem podobny problem i jak się okazało miałem założoną dosyć dużą pompę, która robiła taki opór, że paliłem dwa paski klinowe dziennie i miałem trudności z odpaleniem silnika. Poza tym tak jak u ciebie dobrze działała tylko na pusto. Wymieniłem na inną malutką pompę i ku mojemu zdziwieniu silnik nie czuje oporu, pasek wytrzymuje i śmiga w górę z obciążeniem aż radość.
    browarhehe
    Poziom 15  
    no moja pompa nie jest taka duża, pz-18 .. próbuję znaleść od kogoś zębatki malutkie jak od motoru i na łańcuchu to zrobić
    chodzi też o to że silnik odpala bez żadnego problemu, dopiero po chwili pompa daje opór, podniosę na pusto, i na chwilę nie ma oporu..
    dziwne urządzenie :)
    DIZZI
    Poziom 17  
    browarhehe napisał:
    no moja pompa nie jest taka duża, pz-18 .. próbuję znaleść od kogoś zębatki malutkie jak od motoru i na łańcuchu to zrobić
    chodzi też o to że silnik odpala bez żadnego problemu, dopiero po chwili pompa daje opór, podniosę na pusto, i na chwilę nie ma oporu..
    dziwne urządzenie :)

Wyreguluj zawór nadciśnieniowy w rozdzielaczu bo nie potrzebne ci takie ciśnienie
    jak do dużych sprzętów jeśli masz założony rozdzielacz od c-330 bo jeśli inny
    to sprawdź czy ma zawór nadciśnieniowy .
    browarhehe
    Poziom 15  
    tak , mam od c330 , rozkręcę go i sprawdzę ten zawór czy można go regulować ..
    dziś spróbuję dodać jakieś fotki mojego sprzęta , dawno nic nie dodawałem
    wczoraj okazało się że pompa paliwa mi padła , a radość ma z jazdy była ogromna.......
    na szczęście mam w garażu stertę części maluchowskich
    browarhehe
    Poziom 15  
    Ciągnik Sam 126p - moja pierwsza konstrukcja Ciągnik Sam 126p - moja pierwsza konstrukcja Ciągnik Sam 126p - moja pierwsza konstrukcja Ciągnik Sam 126p - moja pierwsza konstrukcja

no, opóźniło się dodanie no ale nic, już zdjęcia są
    światła przednie chwilowo odkręcone, żebym ich czasem nie uszkodził
    no , pół maski w podkładówce jak widać
    a tak ogólnie to trochę tu , trochę tam majstruję sobie
    :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    browarhehe
    Poziom 15  
    ten wentylator został mi z rozbiórki golfa i go zamontowałem ..
    nie grzeje się tak bardzo , no ale silnik mam blisko siebie, więc jak włącze to i gorąco od wydechu jest mniejsze i milej się jedzie
    jeszcze dmuchawę maluchowską wmontuję za jakiś czas ,to już żeby mnie chłodziło
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    browarhehe
    Poziom 15  
    wcześniej był krótszy, ale wyszedł błąd konstrukcyjny - koła przy skręcie zahaczały o ramę.. więc musiałem to poprawić
    zwrotność i tak jest niezła, na podwórku puściłem żeby sam się kręcił , to średnica koła po którym jeździł wyszła koło 3-4m , daje radę :)
    zrobione na zwrotnicach malucha, ale je przyciąłem w miejscach niektórych , tak żeby bardziej skręcało, i jest super na razie. kierownica też ciężko nie chodzi więc spoko jest

Dodano po 49 [sekundy]:

traktorek i tak jest mały, niski, zrobiony z myślą pod folią żeby pracować, ale nie mierzyłem dokładnie jakie ma wymiary
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    browarhehe
    Poziom 15  
    myśleć myślałem, ale krótko, ponieważ w moim przypadku to nie miało sensu (masa rzeczy które mogą się zepsuć , i pewnie by się zepsuły ) + koszt , a robiłem z tego co miałem :)
    polecam stronę http://www.nasetraktory.eu/forum/viewforum.php?f=24
    południowi sąsiedzi i ich sprzęty, nie rozumiem co piszą, ale zdjęcia są, i bardzo dużo pomysłów można od nich załapać
    wybierz któreś tam, i na pewno znajdziesz dużo sprzętów takich
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    browarhehe
    Poziom 15  
    planowałem zamontować butle na propan, jak do kuchenki 11kg, ale narazie brak funduszy, i mam zamiar niedługo wystawić maszynę na sprzedaż ..
    no, ale ropy na pewno nie doleję do mojego traktorka :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    browarhehe
    Poziom 15  
    to działa tak , że odpala na benzynie, potem można mu dać ropy, i działa dopóki paliwo się nie skończy, bo robi się wysoka bardzo tam temperatura i samozapłon jakoś jak w dieslu.. chyba nawet kapturki świec można zdjąć.. no ale silnik długo nie wytrzyma benzyniak
    kolega tak zrobił w maluchu, ale po 1 dniu takiego czegoś uszczelka pod głowicą do wymiany..
    no wsk to wsk, a silnik mojego traktora, to silnik z mojego pierwszego samochodu, przejechał jakieś 60tyś km, i trafił do mojego traktora, więc jest w stanie super
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto