Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 2000 1,6 16V problem z silnikiem

20 Sty 2010 18:59 2379 3
  • Poziom 2  
    Mam scenica 00r. 1,6 16 V . Problem polega na tym, że silnik się dławi. Gdy samochód jest zimny chodzi w miarę równo (obroty ok 1500) jak się nagrzeje obroty spadają do ok 500-700( czasami zdaży się ze dochodzą do 1200), mam wrażenie jakby nie palił na wszystkie gary. Dodając gazu dziwnie przebiera, co może być przyczyną takiego działania ?? Proszę o poradę co dalej z tym zrobić.
  • Użytkownik obserwowany
    Słyszałem coś o uszkadzających się cewkach zapłonowych wypadało by to potwierdzić jakąś diagnoza [użyj szukajki]
  • Poziom 34  
    Wolne obroty dla tego silnika to około 750 obr/min.
    Jak nie posiadasz dostępu do testera cewek zapłonowych to praktycznie nie sprawdzisz cewki.
    Miernikiem możesz sprawdzić tylko ciągłość uzwojeń cewki. Uzwojenie pierwotne ma rezystancję 0.5 ohma a wtórne około 7,5 kiloohma w zależności od typu cewki.
    A praktycznie w żadnej uszkodzonej cewce nie wystąpiła nigdy przerwa.
    Gdyby przerwa wystąpiła w uzwojeniu pierwotnym to silnik by zgasł bo nie będzie pracował na dwa cylindry. W silniku są 4 cewki połączone po dwie szeregowo. Przerwa w uzwojeniu pierwotnym w jednej cewce automatycznie eliminuje dwa cylindry z pracy.
    Uszkodzone cewki nie dają iskry lub dają minimalną iskrę.
    O tym, że uszkodzone jest cewka świadczyć może to, że silnik chodzi jak traktor, brakuje mu mocy. Można wyczuć też duże drgania na dźwigni zmiany biegów bo silnik pracuje nierównomiernie.
  • Poziom 2  
    Witam, okazało się, że do wymiany były świece. Cewki zostały stare, narazie jest dobrze. Renta śmiga, że aż miło.