Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik omron i falownik danfoss

20 Sty 2010 20:33 2382 7
  • Poziom 9  
    Witam. W automatyce jestem dopiero poczatkujacy i mam pytanie. Dysponuję sterownikiem omron cqm1 oraz falownikiem danfoss serii vlt. Moje pytanie brzmi czy da się skomunikować jakoś te dwa urzadzenia aby móc sterowac falownikiem (załanczac wyłanczać regulować częstotliwośc) przy pomocy sterownika?
  • SterControl
  • Poziom 21  
    Witam.
    Za pomocą wyjść cyfrowych sterownika można podawać kierunki ruchu oraz prędkości. Jeżeli sterownik ma wyjścia analogowe to można płynnie sterować predkością.
    Pozdrawiam.
  • SterControl
  • Poziom 9  
    A jesli chciałbym to zrealizowac poprzez np. rs 485 to jak to wtedy wygląda co z czym powiazac,
  • Poziom 12  
    Wyprowadzenie sygnału z tego PLC nie będzie żadnym problemem, ma obsługę potrzebnych protokołów i jest z górki. Pytanie pojawia się natomiast przy falowniku - czy obsługuje transmisję po RS485, a jeśli tak to jakim protokołem, powinieneś coś o tym znaleźć w dokumentacji.
  • Poziom 16  
    Witam
    najprościej chyba będzie tak jak kolega tobie poradził
    nie napisałeś jeszcze co chcesz napędzać tym falownikiem (jaka maszynę)
    czy potrzebna będzie tobie płynna regulacja
    czy wystarczą np 3 wpisane stałe prędkości w falowniku
    kombinując jeszcze rampami przyspieszania i hamowania w falowniku
    możemy uzyskać prosto płynne ruszanie i hamowanie maszyny oraz zmianę kierunku
    przez kilka wejść cyfrowych w falowniku
    na pewno tak będzie sporo szybciej i prościej niż po RS
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Tak falownik obsługuje transmisję RS po protokole profibus . Nie chce napędzac żadnej maszyny jest to tylko i wyłącznie w celach edukacyjnych gdyż dopiero zaczynam przygode w tej dziedzinie . Chciałbym przeprowadzic płynną regulacje częstotliwosci. załanczać wyłanczac itp po rs-ie
  • Poziom 10  
    Witam
    Kiedyś robiłem sterowanie ze sterownika S7-200 przez RS-485 z falownikiem Dandoss VLT serii 5000. Zależnie od wybrania długości ramki to można sterować tylko częścią parametrów jak start, stop, prędkość itp. a otrzymywać status przetwornicy. Przy wyborze długiego komunikatu można robić wszystko, nawet zmieniać i odczytywać dowolne parametry. Ta seria falowników jest standartowo wyposażona w RS-485 używanego także od diagnostyki przez program Dialog. Opis całej ramki danych jest w dokumentacji przetwornicy. Musisz rozpracować całą ramkę abyś wiedział który bit od czego.
  • Poziom 9  
    A czy moze ktoś napisać jak to zrobić praktycznie?? Krok po kroku bo teorie trochę zaczynam łapać lecz z praktyką gorzej